Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire bunkók a busz...

Miért ennyire bunkók a busz sofőrök gyakran? Szájkosár kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát ma azt hittem, az eszem megáll.. Vonaton utaztunk a kutyusunkkal, ami eleve nem egyszerű feladat, mert menhelyi kutyusról van szó és még nem gördülékeny a dolog. Csak hogy értsétek az előzményt, milyen stresszes nap volt eleve.


Beértünk Pestre, szállunk fel haza a buszra párommal vagy 6 csomaggal plusz a kutyussal. Póráz rajta, kosár a nyakban, fent pedig egyből csatoltam is rá. Bemondatja a sofőr a hangosba, hogy póráz+szájkosár, MAJD még hátra is jön basszus az ajtóhoz, mire nekem szegezi:

"Mi a francért nem így szállsz fel a kutyával?!"

Mondom bocsánat, elnézést, miközben már épp csatoltam 4 táskával a nyakamban.

Mire fel a sofőr:

"Nem értem minek van nektek kutyátok."


Hogy a francba merészel ilyet mondani egy sofőr, de most komolyan? Tudatos gazdiknak, akik szájkosárral, mindennel előírásnak megfelelően felszállnak (sokan leszarják) és még elnézést is kérnek??

Majdnem oda mondtam neki, hogy kezelje el, azért van kutyánk, mert menhelyről mentettük, ahol sanyarú sorsa volt és szeretetet akarunk neki adni te aberrált.. De kb lefagytam, hogy ilyen megalázót mondott annyi ember előtt, szerintem ez irdatlan nagy bunkóság volt.


Ennyire negatívak eleve a sofőrök kutyásokkal szemben? Nem is értettem ez mi volt.

Párom telefonált közben - szerencséjére - mert lett volna egy két kedves szava az úriemberhez.



2022. aug. 9. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
34%

1 Én meg félek a gyerekektől, és sérti a fülemet a hangjuk. Az idióta anyjuk mégis hagyja őket visítozni a buszon, pedig még ingyen is utaznak...


Kérdező, a sofőrök nagy része bunkó paraszt, és nagyra vannak magukkal, mert ők sofőrök. Kb. agysebésznek, vagy Nobel-díjas tudósnak képzelik magukat. Ja, és ez kutyától független. Sggfejek, és kész.

2022. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
98%

Igazán elengedhettetek volna még egy buszt, hogy rendesen fel tudd tenni a szájkosarat. Írtad, hogy stresszes nap volt, ebből kiindulva a kutya is idegesebb lehetett. Egy menhelyi kutya meg ki tudja, min ment keresztül. Nem mindig ismered örökbe fogadásnál az összes előzményt. Ki tudja, hogy mi milyen reakciót vált ki nála. Pl tesóm mentett kutyája már egy éve volt nála, mikor egyszer fütyörésztem mellette. Rögtön behúzta, fülét, farkát és bújt volna el. Lehet, bántalmazója fütyült neki így régen.

Máskor csatold fel felszállás előtt és elkerülöd a konfliktust. Persze ettől függetlenül normálisan is lehet figyelmeztetni a buszsofőrnek, de egyszerűbb, ha nem hagysz támadási felületet.

2022. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
90%
Én autóbuszvezető vagyok,igaz már nem sokáig,mert abbahagyom, de pontosan ezek azok a dolgok,ami miatt abbahagyom. A kérdező miért nem tudta valójában a busz érkezése előtt a szájkosarat felcsatolni? Oka volt? Képzeljetek el egy szitut, felszállnak,hogy majd egyből felteszik a kutyára,közben a kutya észrevesz valakit, legyen egy idős ember,akinek egy boxban van egy másik háziállat,ami lehet macska vagy bármi és te ott állsz egy olyan kutyával szájkosár nélkűl,akinek ilyen esetben kiszámíthatatlan a reakciója. Ha megharap valakit téged is elővesznek,de engem is,hogy miért engedtem fel? Miért nyitottam addíg ajtót,amíg nem volt szájkosár a kutyán. Tudod ez a buszvezetőség (amit sokan lenéznek) olyan mint a repülőgép pilóta,vagy a hajóskapitány,ha felelősségről van szó. MINDEN UTAS TESTI ÉPSÉGÉÉRT MI FELELÜNK?AMÍG A BUSZON TARTOZKODIK! És van mégegy, amikor az embert sérelem éri, hajlamos egy kicsit túl színezni a dolgokat,amikor panaszt tesznek, én itt is ezt érzem kissé. Ez kb hihető: "Mi a francért nem így szállsz fel a kutyával?!", mert eleve az hogy hátra kellett mennie megnézni,hogy valóban feltettétek rá,vagy csak úgy csináltatok (mert van ilyen is,ha hiszitek,ha nem),az már eleve kényelmetlen volt neki is. De a következő kérdés az olyan életszerütlen,értelmetlen. Szerintem ez egy kis színezés, vagy nem jól értettétek: "Nem értem minek van nektek kutyátok." Mondjuk az már úgy értelmesebb lenne ha így hangzott volna el hogy: "Nem értem minek van nektek kutyátok,ha nem tudtok gondoskodni róla,hogy időben rajta legyen a szájkosár." de lehet hogy túl hosszú volt a mondat. Minden esetre be lehet panaszolni a kollégát,kamerák vannak a buszon,aztán derüljön ki az igazság. De 16 ezret egyből be is fizethetitek, ugyanis megszegtétek az utazási feltételeket.
2022. aug. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 A kérdező kommentje:

#33

Megértem az álláspontod ,tudok mindenről, mert mint mondtam, édesapám maga is buszsofőr. Szóval teljes mértékben tisztában vagyok ezekkel. Írtam is, hogy felszállásnál lehet hibáztunk, de nem illett volna így reagálni egy utasra, akinél egyébbként rendesen van egyébként felszerelés (tudom, hogy sokan tesznek rá nagy ívben).

Nem színeztem ki semmit, szó szerint idéztem, amit az úr mondott. Ha megmagyarázta volna, több értelme lett volna, de ilyet veled és a kutyával kiabálva(!) odamondani, nem volt túl szép.

2022. aug. 9. 09:27
 35/73 anonim ***** válasza:
95%

Én egyetlen egyszer utaztam busszal a kutyámmal és akkor nekem már a pályaudvaron szóltak hogy felszállás előtt rakjam fel rá ne a buszon felszállás után mert az már szabálytalan és ha kifogunk egy ellenőrzést ez már szabálytalan és ezért engem is meg a sofőrt is megbüntethetik amiért ezt engedte.


A ti esetetekben is felszállás előttkellett volna szájkosarazni mert a buszpn vannak kamerák és ha kapnak egy fejelentést emiatt ami manapság könnyen megesik akkor ha visszanézik a felvételt és látják hogy mi van már a sofőrt meg is büntették amiértezt engedte és a bunkóstílusa arra utal hogy valószínű volt rá példa és azért szólt rátok ennyire mert félt attól hogy megint megbüntetik majd emiatt.


Persze nem ebben a stílusban kellett volna, ebbe igazad van lehetett volna normálisabban is. Csak manapság mindenkit minden apróságért képesek felnyomni és jól meg is büntetik az illetőt és alapból stresszes munka a sofőrködés meg minden tehát a sofőrt is megkell érteni. Persze nem jelenti azt hogy így is viselkedhet.

2022. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
80%

#31: A saját családi mintáidból indulsz ki nyilván. Nagyon sajnálom, hogy ilyen traumatizált gyerekkorod volt. A sofőr nem képzelte magát agysebésznek, hanem a dolgát végezte. Ha hiszed, ha nem, a buszt még mindig jobb, ha ő vezeti, mintha egy agysebész barátod ülne a helyére.


#21: Az, hogy itt kvázi meglincseltetnéd, kirúgatnád a sofőrt, az nem az ő stílusa miatt van, hanem az egész stresszedet az s.o.s. utazás miatt rajta vezeted éppen le. Egy jogos beszólás esetén az ember nem pattog ennyit a stíluson, hanem okul a történtekből.

1-es voltam

2022. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
91%

Ha ismétlek másokat, bocs! Napi rendszerességgel járok dolgozni,több járműre is fel kell szállnom.

Azon csodálkozom, hogy van még egyáltalán járművezetője a cégnek. Annyi idióta autós, bringás, gyalogos, utas életére kell vigyázniuk, hogy én három nap után otthagytam volna már a céget. Személyautó vezetője azt hiszi eredményesen veheti fel a harcot a villamossal. Utas rázza az öklét, üti a jármű oldalát, miért ment el. Másik azon dühöng, minek állunk, menjünk már stb. Ehhez képest rendkívül ritka, amikor modortalan járművezetővel találkozom. Előfordul, de túl kell rajta lépni. Emberből vannak ők is.

2022. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
87%

Azért, mert te ismered a kutyádat az egy dolog, de sofőr nem, noha most pl ijedtében megharap valakit felszállás közben, azért nem csak téged b.sznak meg hanem a sofőrt is kőkeményen a szabályok be nem tartatásáért, ő meg kétlem hogy szívesen lemondana a fizetésének egy jelentős részéről a te kutyád miatt.

Az ahogy beszélt hozzád egy dolog, nem hallod hogy ő egész nap milyen bánásmódban részesül a sok bunkó utas miatt, lehetett neki is rossz napja, ami épp rajtad csattant, azért ne sírd tele a párnádat felnőtt ember létedre mert valaki rád kiabált, és ha most ekkora szád van, akkor miért a párodtól függött hogy nem lett a sofőr kiosztva? te miért nem tudtál visszaszólni ha szerinted igazad volt? Ott meg sem mertél szólalni de gykn tudsz panaszkodni? mit vársz erre a kérdésre? a sofőrtől kellett volna megkérdezni miért volt bunkó

2022. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
94%

Oké, neked nehéz volt és szar napod volt. Mindenki értsen meg és legyen kedves veled.

Az eszedbe sem jutott, hogy a buszsofőrnek meg lehet ti voltatok a 20adikak aznap, akik nem tudták megfelelően felrakni azt a cseszett szájkosarat és ha ebből baleset van, akkor őt vonják felelősségre? Ő nem lehet ugyan úgy fáradt, vagy fájdalmai vagy nehézségei otthon/munkában? Igen, lehet nem volt a legudvariasabb, de neki volt igaza. Ki tudja, lehet azért volt indulatosabb mert már szedett ki kisgyerkőcöket kutyák szájából. A te kutyádat te ismered, neki nem kötelessége, neked viszint kötelességed felrakni rá a szájkosarat. Aki nem képes rendesen gondoskodni egy állatról, akkor ne vállalja annak tartását: hagyja olyanra, aki tud.

Pl. ha az adott kutyát szerencsétlen tömegközlekedésen szállítani, hagyja olyanra, aki mondjuk autóval tudja vinni szükség esetén.

2022. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj;

Mentett kutya kiszámíthatatlan. Felszállás közben is meghataphat bárkit, igen, hiba volt nem már felszállás előtt ráadni a szájkosarat. Elég ha csak egy kisgyerek ugrik le a buszról, ne adj' Isten segítő kutyával érkezik valaki, akit a többi utas beenged stb. Tied reflexből megharapja, akkor minek van rajta szájkosár a nyakában?


A visszaválaszolgatásod meg írásban tényleg arrogánsnak tűnik, ilyen kis kivagyinak, mégha te nem is így érted.

2022. aug. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!