Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire bunkók a busz...

Miért ennyire bunkók a busz sofőrök gyakran? Szájkosár kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát ma azt hittem, az eszem megáll.. Vonaton utaztunk a kutyusunkkal, ami eleve nem egyszerű feladat, mert menhelyi kutyusról van szó és még nem gördülékeny a dolog. Csak hogy értsétek az előzményt, milyen stresszes nap volt eleve.


Beértünk Pestre, szállunk fel haza a buszra párommal vagy 6 csomaggal plusz a kutyussal. Póráz rajta, kosár a nyakban, fent pedig egyből csatoltam is rá. Bemondatja a sofőr a hangosba, hogy póráz+szájkosár, MAJD még hátra is jön basszus az ajtóhoz, mire nekem szegezi:

"Mi a francért nem így szállsz fel a kutyával?!"

Mondom bocsánat, elnézést, miközben már épp csatoltam 4 táskával a nyakamban.

Mire fel a sofőr:

"Nem értem minek van nektek kutyátok."


Hogy a francba merészel ilyet mondani egy sofőr, de most komolyan? Tudatos gazdiknak, akik szájkosárral, mindennel előírásnak megfelelően felszállnak (sokan leszarják) és még elnézést is kérnek??

Majdnem oda mondtam neki, hogy kezelje el, azért van kutyánk, mert menhelyről mentettük, ahol sanyarú sorsa volt és szeretetet akarunk neki adni te aberrált.. De kb lefagytam, hogy ilyen megalázót mondott annyi ember előtt, szerintem ez irdatlan nagy bunkóság volt.


Ennyire negatívak eleve a sofőrök kutyásokkal szemben? Nem is értettem ez mi volt.

Párom telefonált közben - szerencséjére - mert lett volna egy két kedves szava az úriemberhez.



2022. aug. 9. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
91%

8-as Le van írva, hogy "a kutyát csak szájkosárban, vagy biztonságos eszközben szabad szállítani"

Hiába szelíd a kutya, akár egy zsúfolt buszon a lábára léphetnek induláskor, egy hirtelen fékezéskor, mindenki vétlen, de megharaphat valakit.

2022. aug. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
12%
Amíg a busz nem indul el addig nem szállítja a kutyát. Ebben az esetben pedig nem kezdődhetett meg a kutya szállítása, hiszen a sofőr indulás helyett figyelmeztette a kérdezőt.
2022. aug. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
83%
tedd rá előbb, mi olyan nehéz ebben, ti nagy kutyások
2022. aug. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim válasza:
89%
Vau, vau, vauuu, vauuu, vau. Emberek én egy kutya vagyok és megmondom ám Nektek, hogy a sofőr a munkáját és a megélhetését féltette. Ha ugyanis valakit mi kutyák megharapunk a buszon, azért a sofőrt busszák meg. Tehát dolgát végző embertársatok csak a kenyeréért harcolt. Nem volt kedve a szőnyeg szélén állva hallgatni a kérdést: "Na Bélám mond csak el, hogy hogyan kapott oda az a kis öleb a Mariska néni otthonkájához?" Tudjátok emberek nekünk gazdikra van szükségünk, akik kutyaeledelt vesznek nekünk a fizetésükből, mert szeretnek minket. Én magam is sofőr kutyája volnék. Vagy lennék...
2022. aug. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
87%
Hát kérdező, nem tudom ugyan milyen lehetett a sofőr stílusa, mert őt nem hallottam, de a tiedet olvastam. Az pont elég nagyképű és bunkó. Ha így állsz neki embereknek nem csodálom, hogy esetleg ők is úgy beszélnek veled ahogy. Az, hogy menhelyi kutyád van meg nem ment fel a szabályok betartása alól.
2022. aug. 9. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
94%

Nem minden sofőr bunkó. És nem minden "bunkó sofőr" bunkó alapvetően.

Ha kötelező a szájkosár a buszon, akkor neked már felszállni is úgy kell, hogy rajta legyen az állaton. Ahogy ha építkezési területen kötelező a sisak, akkor nem bent teszed fel, mert addig kétszer agyoncsaphat az esetlegesen lezuhanó törmelék.

Iszonyúan sok utas fordul meg a buszon, köztük sok tahó és hülye, akik vitatkoznak, kötöszködnek a sofőrrel, ő meg elveszíti a türelmét már jó eséllyel reggel 8 előtt, és nehéz hibáztatni.

Tartsátok be a szabályokat úgy, ahogy kell, és utána jogos lesz, ha még mindig azt tapasztalod, hogy "bunkó" a sofőr.

2022. aug. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
95%

Neki is lehetett hosszú napja, egy csomó sz@rra kell nekik is figyelni. Tehát ha te fáradt voltál felcsatolni a szájkosarat, ő ugyanúgy lehetett fáradt annyira, hogy ez volt neki az utolsó csepp.


Nincs sehol se leírva, hogy mikor kell felcsatolni a szájkosarat, de a sok jófej sofőr vagy laza gazdi miatt mindenki azt hiszi ez opcionális. Hát nem az. Ez olyan, hogy mekis kólás poharat sem lehet felvinni (ami nem zárható), és azzal is megteheti, hogy nem enged fel, hiába mondod, hogy jaj félig van, vagy meg fogom inni. Le van írva, hogy buszon hogy lehet a kutya, tök mindegy, hogy áll, nem áll.

Csomagok ide vagy oda, semmivel nem egyszerűbb a buszon felcsatolni a szájkosarat, sorban állás közben meg lehetett volna tenni ugyanúgy.


Egyébként lehet azért is volt ideges a kutya miatt, mert a busz tisztaságáért ő felel minden nap végén. Lehet alapvetően nem kutyás ember, és nagyon örült neki, hogy még ezzel is több a munkája. (Ne, ne mondd azt, hogy mennyire tiszta kutya. Ő is a földön jár, ápolt kutyának is hullik a szőre, és nyáladzhat. Van aki nem tudja ezt tolerálni.)


Amúgy meg, miért várnád el, hogy örüljön mindenki nektek? Vannak bunkó emberek, igazából azt is megtehette volna, hogy nem enged fel a buszra (van rá példa), azt mondjuk jobban megértem, hogy felbőszít.


Ne szívj fel ennyi mindent, mert fárasztó életed lesz....

2022. aug. 9. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
2%

A nagydarab orzovedo kutyak nem harapnak arra,h a labukra lepnek vagy rajuk esik vki!!! Ok birjak a fajdalmat es meg tudjak kulonboztetni a provokalo mutogatast es a rosszindulatbol torteno eletellenes tamadasokat!!


En sose teszek szajkosarat a kutyamra pesten es sose kerik. Nagydarab tiszteletet parancsolo ov kutya.

2022. aug. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam el az összes választ, csupán ismerem a másik oldalt, leírom az én véleményem.


Ha mondjuk egy boltos nem kéri a személyi igazolványt és úgy adja ki a szeszes italt kiskorúnak, könnyedén az állásába kerülhet. Na itt pontosan ez a helyzet. Rá is vonatkoznak szabályok, melyeket be kell tartani, tartatni. Ha fenn vagy szájkosár nélkül a kutyával és épp jön egy ellenőr, hidd el előveszi a sofőrt, vagy mint írtad, menhelyi kutya, még tanulnia kell, ki viselné azt a felelősséget, hogy megharap valakit?!

2022. aug. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek az előttem szólókkal. A szabályokat be kell tartani, a kutyával szájkosárral és pórázzal felszállni.


A leb@szást is elkerülheted és a bunkó stílust is, ha betartod amit kell. Amin átmentél magadnak köszönheted, és rohadt könnyen megelőzheted a legközelebb. Okulj belőle. M


indenkinek jobb lesz így, főleg a kutyának, ha felelős állattartóként minden szabályt betartva szállítod mostantól.

2022. aug. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!