Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire bunkók a busz...

Miért ennyire bunkók a busz sofőrök gyakran? Szájkosár kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát ma azt hittem, az eszem megáll.. Vonaton utaztunk a kutyusunkkal, ami eleve nem egyszerű feladat, mert menhelyi kutyusról van szó és még nem gördülékeny a dolog. Csak hogy értsétek az előzményt, milyen stresszes nap volt eleve.


Beértünk Pestre, szállunk fel haza a buszra párommal vagy 6 csomaggal plusz a kutyussal. Póráz rajta, kosár a nyakban, fent pedig egyből csatoltam is rá. Bemondatja a sofőr a hangosba, hogy póráz+szájkosár, MAJD még hátra is jön basszus az ajtóhoz, mire nekem szegezi:

"Mi a francért nem így szállsz fel a kutyával?!"

Mondom bocsánat, elnézést, miközben már épp csatoltam 4 táskával a nyakamban.

Mire fel a sofőr:

"Nem értem minek van nektek kutyátok."


Hogy a francba merészel ilyet mondani egy sofőr, de most komolyan? Tudatos gazdiknak, akik szájkosárral, mindennel előírásnak megfelelően felszállnak (sokan leszarják) és még elnézést is kérnek??

Majdnem oda mondtam neki, hogy kezelje el, azért van kutyánk, mert menhelyről mentettük, ahol sanyarú sorsa volt és szeretetet akarunk neki adni te aberrált.. De kb lefagytam, hogy ilyen megalázót mondott annyi ember előtt, szerintem ez irdatlan nagy bunkóság volt.


Ennyire negatívak eleve a sofőrök kutyásokkal szemben? Nem is értettem ez mi volt.

Párom telefonált közben - szerencséjére - mert lett volna egy két kedves szava az úriemberhez.



2022. aug. 9. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
86%

"akinél egyébbként rendesen van egyébként felszerelés "

Miért ezen lovagolsz ennyire, kérdező? Ettől nem leszel szentté avatva, ugyanis ez az alap. És attól még, hogy ennyit sikerült teljesítened, be kell tartanod a többi szabályt is.

2022. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
83%
A sofőrnek volt igaza. Te voltál bunkó, mert egy olyan egyszerű dologra, hogy szájkosaras kutyával szállj fel, nem voltál képes. Mondjuk én eleve a buszmegállóban se engedném a szájkosár nélküli kutyákat, könnyen haraphat a tömegben. És nem, nem számít hogy a gazdival cuki.
2022. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
85%

“ha most ekkora szád van, akkor miért a párodtól függött hogy nem lett a sofőr kiosztva? te miért nem tudtál visszaszólni ha szerinted igazad volt? Ott meg sem mertél szólalni de gykn tudsz panaszkodni? mit vársz erre a kérdésre? a sofőrtől kellett volna megkérdezni miért volt bunkó”


Nekem ez volt az első gondolatom 😀

Qrva szánalmas, ahogy itt nagy pofával előadtad magad, élőben meg meg se mertél szólalni, ahogy a pasid sem (ha valakinek üvöltöznek a párjával, nem a telefonálgatást szokta folytatni). Aztán mikor itt is felvilágosítottak, már te magad is bevallottad, mennyire mulya vagy, itt bezzeg tudod osztani az észt, aztán meg leírsz egy görög tragédiát arról, hogy te mennnnyire jó ember vagy, mert menhelyi kutyád van meg másokéra vigyázol meg mittomén. Hát ez pont nem érdekelte a sofőrt, köze nincs hozzá, ahhoz ellenben igen, hogy nem tartottál be egy szabályt, amiért őt is megbüntethetnék. Nehogy már még ezek után bármi neked álljon feljebb.

Menhelyi kutyának, akinek közismerten sok rossz élménye volt, meg alap a szájkosár tömegközlekedésen, igen, a felszállás előtt ráadva, nem a buszon bénázva. Nem tudhatod, ki hogyan bántotta, mit váltanak ki belőle idegen emberek egy zsúfolt, kis térben.

2022. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
77%
Miért hiszik egyes kutyások hogy ők a szabályok fölött állnak? És még ők vannak kiakadva ha rájuk szólnak..
2022. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
28%

Ez a bunkó stílusú leépítés akkor lett volna jogos, ha szájkosárral szállnak fel, aztán meg mikor hátra mennek, leveszik.

De ha a sofőr annyira féltette az állását, annyira a szabályok királya, akkor minek engedte fel őket? Miért nem a felszállás előtt szólt nekik, hogy bocs, így nem, előtte tessék feltenni.

Erre senki nem gondolt, mi?

2022. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
94%

Kutyásként is úgy gondolom, hogy te voltál a hibás. Tömegközlekedési eszközre pórazzal és szájkosarral mehet a kutya. Ez azt jelenti, hogy szabályosan rajta kell legyen, a felszállás pillanatában.

Nem a buszon kell ráadni.

Az senkit nem érdekel ilyen helyzetben, hogy mentett kutya. Ez nem mentesít a szabály alól.

Az sem érdekel senkit, hogy neked 6 táskád van. Oldd meg. Nem kell annyi cuccot vinni, ha ott a kutya is.

Nekem is kellett már állattal utaznom, inkább vittem kevesebb csomagot, azt is hátizsákban, hogy mindkét kezem szabad legyen, és biztonságosan utazzak.

Ha pedig nem gördülékeny az utazás a kutyával, pláne rajta hagyom a szájkosarat, hiszen ha bepánikol, barkit megharaphat.

2022. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
70%
"Ez a bunkó stílusú leépítés akkor lett volna jogos, ha szájkosárral szállnak fel, aztán meg mikor hátra mennek, leveszik." Nem. így is jogos volt. Attól hogy a kérdező hercegnőnek hiszi magát, aki szarhat másokra, még nincs igaza.
2022. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
88%
"De ha a sofőr annyira féltette az állását, annyira a szabályok királya, akkor minek engedte fel őket?" Hát igen, nehogy már a gazda hibája legyen hogy nincs szájkosár a kutyán.. Te is olyan vagy aki azt hiszi bármit megtehet mi? Na ne szórakozzunk.
2022. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 A kérdező kommentje:

Naaanana pár embernek azért itt ment a tiltás a moderátorok felé, bocsi. De ez bullying kategória, ahogyan már páran itt reagáltak. Személyeskedni azért nem kellene, kicsit fogjuk ezt vissza ("kinek nem inge..").

A normális, építő - bár csekély számú - válaszokat meg köszi, ti rendesek voltatok srácok!

2022. aug. 9. 11:48
 50/73 anonim ***** válasza:
61%
Nyuszikám, itt senki sem írt semmi jogtalant a picsogó hisztidre, hogy leszidtak, mert nem tartottad be a szabályt, ellenben a te kérdésed stílusa rohadt bicskanyitogató. Tiltatni te amúgy sem tudsz senkit, bocsika :) max kitörlik a kommentet, de mivel egy alpári, igazi tahót sem látok, erre igen kevés az esély. A provokatív kérdésednek ellenben valóban nem sok keresnivalója van itt.
2022. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!