Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyánknak?...

Mi baja lehet a kutyánknak? (kép és videó lent)

Figyelt kérdés

Ma szinte alig bír megállni a hátsó lábain. Eddig semmi baja nem volt. Egész nap a házában alszik. Egy kis kajával ki tudtam csalogatni, evett, ivott, sétált az udvaron meg pisilt is. De nézni is rossz. Az állatorvost egyelőre nem érem el sem telón, sem a rendelőjében. Hogyan tudok rajta segíteni, míg nem szerzek orvost? Egyáltalán mi baja lehet? Pár napja még játszottunk. Ráadásul a szőrével is csinált valamit, mert nem így nézett ki.


Kép, ahogy tarja magát ivásnál: [link]

Videó: [link]



2022. aug. 10. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem néz ki valami biztatóan :(

Két dolog jutott eszembe. Az egyik, hogy nem kapott nyers csirkét? Attól volt jó sok bénulásos eset nem is olyan régen.

A másik, úgy látom hogy van benne tacskó, náluk ugye gyakori a bénulás.

Én azonnal vinném állatkórházba, akkor is ha csak másik megyében van. A mi megyénkben sincs, ráadásul autóm sincs, de ha nagy a baj, meg szoktam oldani. Az a legfontosabb hogy időben orvoshoz jusson és legyen esélye a gyógyulásra.

2022. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
96%

Olyan, mintha nem tudna kakilni.

Mintha erőlködne, a testtartása is hasonló, de nem jön ki, aminek ki kéne

(Székrekedés?)


Állatorvosnak kéne látnia mindenképpen.

Ha a helyi nincs, akkor a szomszéd települését próbáld elérni.

2022. aug. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:
Sosem adtunk neki semmiből nyerset. Mostanában meg főleg csak nedves és száraz tápot kapott vegyesen, illetve felváltva.
2022. aug. 10. 19:36
 4/73 anonim ***** válasza:
93%

Nekem úgy tűnik mintha görcsölne. Lehet a bélgázt próbálná kijuttatni.. Lehet bélcsavarodás. Mindenképp állatorvos!! Ez nem normális egy kutyustól!

Finoman lehet megnyomkodhatnád a hasát. Hogyan reagál rá! De csak finoman!! Ha nem érzékeny neki lehet nyomkodhatnád meg neki, simogathatnád. Lehet csak megfeküdte valami a gyomrát és be kell indítani az emésztését! De mindenképp állatorvos!!

2022. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:
Bélcsavarodásra van esetleg valami ötlet mit adhatnék neki? Folyamatosan hívom az állatorvost, de nem veszi fel.
2022. aug. 10. 19:40
 6/73 anonim ***** válasza:
24%

Idős kutyusnak tűnik a pofiján látható szőrök miatt is.


Nekem az jön ösztönösen, hogy a meleg viseli meg ennyire.


Nem tudjátok éjszakára hűvös helyre vinni?

Ahol normális a hőmérséklet.

2022. aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
100%
Azt házilag esélytelen. Orvos tudja műtéti beavatkozással csak azt hiszem. Nem tudom sajnos. De az egy komoly dolog! És pár napon belül ha nincs diagnosztizálva és kezelve elviszi a kutyust. Lehet csak holnap rendel már azért nem veszi fel. Ne egyen már semmit! Vize legyen. Simogatsd neki, nyomkodd. Persze ha nem fáj neki, nem érzékeny. Jelen pillanatban nem tudsz többet tenni.
2022. aug. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
100%
Nagy fájdalmai vannak, az biztos. Gyaníthatóan a gerinc tájékon, vagy nemiszerve, hasa alja környékén van gond. Nézd meg a hátát, mert sajnos idős kutyáknál előfordul, hogy beköpi őket a légy, ilyen helyzetben meg az idő nagyon sokat számít. De lehet bénulás is. Mindenképp sürgősen orvos kell! Ha nem veszi fel az orvos, akkor irány az ügyelet.
2022. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
100%
4 és 7es válaszadó: szemein is látszik, hogy nem egészen nyugodtan, tiszta tekintete van. Szerintem fájdalmai vannak, görcsöl.
2022. aug. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 A kérdező kommentje:
#6: nincs meleg, 24 fok van. Mindig van vize, 2-3 óránként cserélgetem neki frissre. Idős kutyus, az biztos, de eddig az égvilágon semmi baja nem volt.
2022. aug. 10. 19:46
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!