Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyánknak?...

Mi baja lehet a kutyánknak? (kép és videó lent)

Figyelt kérdés

Ma szinte alig bír megállni a hátsó lábain. Eddig semmi baja nem volt. Egész nap a házában alszik. Egy kis kajával ki tudtam csalogatni, evett, ivott, sétált az udvaron meg pisilt is. De nézni is rossz. Az állatorvost egyelőre nem érem el sem telón, sem a rendelőjében. Hogyan tudok rajta segíteni, míg nem szerzek orvost? Egyáltalán mi baja lehet? Pár napja még játszottunk. Ráadásul a szőrével is csinált valamit, mert nem így nézett ki.


Kép, ahogy tarja magát ivásnál: [link]

Videó: [link]



2022. aug. 10. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 A kérdező kommentje:
Most visszament a házába, fekszik, az előbb aludt is. Nem akarom kicsalni megint. Nem tudom mit csináljak. Gyógyszert inkább nem adok akkor neki. Ha holnap nem tudom elérni a dokit megpróbálom felkeresni a menhelyet, hátha ők tudnak valahogy segíteni. Már a sírás kerülget, nem bírom elvieslni, hogy fájdalmai vannak és egy akkora féreg vagyok nem tudok mit tenni érte.....
2022. aug. 10. 19:55
 22/73 anonim ***** válasza:
100%

Miota ilyen, tegnap meg jol volt?

Szeklete mikor volt utoljara? Egy kutya 2-3 is kakil naponta, ha az nem volt, akkor szorulasra, belelzarodasra kell gyanakodni. Enni ma ne kapjon, es holnap reggel se az orvos elott, mert ha altatni vagy boditani kell, ugyis kihanyja.

Gyomorcsavarodas par ora alatt elvinne kezeles nelkul, nem is tipikusan ezek a tunetei.

Kezdetleges benulas, idegbecsipodes gerincen, oregkori leepules esetleg - ha volt ma szeklete, akkor inkabb erre gondolnek.

2022. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
30%

Tudod mit tudsz most tenni?


Van róla fogalmad??!


Odamész hozzá, megtapogatod hogy esetleg különösebben fáj- e valamilyen része!

Gyengéden simogatod és beszélsz hozzá kedvesen!


Stb

2022. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
100%

Elso korben en is a nyers husra tippeltem. Aztan arra hogy melege van. Van más tünete is? Làz? Széklete, vizelete milyen?


Gerinc probléma is lehet amúgy nem ugrott le magasabb tereprol. Ilyenekre gondolok hogy pl. Szek magassagu vagy vodor magassagu dolgokrol. Az is lehet becsipodott neki valami ideg gerinc tajekon mikor rosszul mozdult. Esetleg nem szoktad termeszetbe vinni? Seta kozben nem ivott patakbol vagy nem evett fel valamit? Vagy nem volt benne kullancs mostanaban? Nem szokott elfogadni kajat keritesen kivuli ismeretlen emberektol? Pl. Ha valaki adott neki fertozott nyers hust ami esetleg bevizsgalatlan volt? Féregtelenìtve volt? Nem tàmadott rà valami? Nincs rajta kulserelmi nyom? A kotelezo oltason kivul a tobbi oltàsai is megvannak? Amugy ha nem becsìpödés lehet valami vìrus is az is szokott ilyet okozni de az ilyen jellegut bevizsgalatlan nyers hus okoz.


Illetve jól làtom hogy a jobb szemén szürkehàlyog van? Amugy làtszik hogy nem fiatal kutya a borzolt szörén kìvül ami a hàtàn van azon kìvül fényes a szöre. Mitöl olyan borzalt a szöre a hàtàn? Lehet ott a probléma. Tapintàsra azon a részen hogy reagàl?

2022. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 A kérdező kommentje:
Én csak ma láttam rajta, hogy ilyen, tegnap csak aludt, ahogy szokta. De a barátnőm azt mondja nem ma óta ilyen, hanem már tegnap előttől. Tegnap hajnalban még ugatott is, meg fel-alá járkált az udvaron, mert felébredtem rá. Végignéztük az udvart, úgy látjuk van friss kakija. Pisilni meg a szemem előtt pisilt ma, normálisan (leszámítva, hogy alig bír állni a hátsó lábán). Nyers húst nem kapott, mert csak száraz, ill. nedves tápot kap. Sétálni régóta nem visszük már, túl öreg már ahhoz. A szőrét a hátán ő csinálta magának. Az nem szürkehályog, hanem csipa. Reggelente ki szoktam neki törölni, de annyit alszik egész nap, hogy estére újra lehet törölni.
2022. aug. 10. 20:11
 26/73 A kérdező kommentje:
Mérgezés kizárt, nem hordjuk sétálni, bedobott kaját sem hiszem, hogy kapott (de majd megnézem a kamera felvételét). Le nem esett és nem is ugrott sehonnan. Nagyon kíméljük már egy ideje és kb. abból állnak a napjai, hogy alszik, eszik, délután/este játszunk vele lightosan, simogatjuk.
2022. aug. 10. 20:14
 27/73 anonim ***** válasza:
100%
Ja emberi gyógyszert ne adj neki. De pl. keress egy állatorvost az interneten a közeledbe és hívd fel, hogy mit csinálj amíg a másik állatorvos elérhető nem lesz. Kérdezd meg, hogy láz esetén mit adj neki, vagy milyen gyógyszert szerezz be. De ha rendes a doki és a közelbe van, akkor még megy és meg is nézi. Csak ugye azért fizetned kell.
2022. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
100%
Gratula a barátnődnek hogy napok óta látja hogy ilyen a kutya és még csak nem is szól :/
2022. aug. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
100%

Nem a csipát mondtam a jobb szemén miután ivott oldalról egy pillanatra láttam a jobb szemét, a pupillája kékes, aminek feketének kéne elvileg lennie, az öregkori szürkehályog amugy de mindegy is most nem ez a kérdés. Csak ha nem úgy lát akkor is neki mehet valaminek ami netalántán ezt okozta. Érted már mit próbáltam ezzel kérdezni? Lehet beütötte a hátát vagy a hátsó lábait, neki ment valaminek mert nem látta.


Illetve jeleztem hogy meg kéne tapintani a hátát és a hátsó lábait óvatosan hogy reagál. Mivel gyanúsan borzas a hátán a szőr, lehet próbálta kitekeredve nyalogatni vagy harapdálni mert viszket neki, bolhás, esetleg bolha allergiája van, és rosszul mozdult és becsípődött neki a gerincén egy ideg.


Oltásai mind megvannak? Féregtelenítve van?

2022. aug. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
95%
A vizelet és székletnél nem mondtad milyen a széklete és a vizelete. Pl. szín, állag, szag, van-e benne vér és stb.
2022. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!