Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhető, hogy kutyaiskolá...

Elképzelhető, hogy kutyaiskolában be fognak szólni nekem hogy miért ekkora a kutyám, hogyha gyenge vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy masztiff jellegű keverék kutyám.

Találtam, nem volt benne chip, nem jelentkezett érte senki 3 hónapig sem… Nem kellett senkinek, pedig akkor még kiskölyök volt (akkor volt 20 kg).

Beteg volt, az állatorvosra is sokat költöttem…

Így most úgy néz ki, hogy marad nálam, mert már kötődik hozzám és menhelyre soha nem adnék semmilyen állatot.


Viszont nehéz jellem és nagytestű.

Az emberek félnek tőle… Pedig nem agresszív, csak ugat meg morog, de soha nem harapna meg senkit.

Most 28 kg. és van elég drága hámja, meg olyan felxi póráza, amit 65 kilót is bír.


Kutyák között nem sétáltatom, hogy ne legyen baj, de kietlen helyeken találkozott már kóbor kutyákkal, macskákkal, rókával, őzekkel… Ezek után szeretne futni.

Én egyelőre vissza tudtam mindig tartani, nem volt olyan hogy el húzott.

Ilyenkor fel szoktam húzni egy picit a hámmal, hogy a melsőlábai a levegőbe legyenek és így tartom meg, amíg meg nem nyugszik.


Lassan esedékes lesz a kutya iskola, a betegségei miatt eddig nem lehetett vinni…


Alapvetően én kifejezetten alacsony és vékony vagyok, sokszor beszólnak emiatt nekem.


Nem is akartam volna ekkora kutyát, teljesen felnőtten 30 kiló felett lesz… Csakhogy nem én választottam, így alakult. Azért fogadtam be, hogy neki jobb élete legyen.


Szerintetek kutyaiskolában be fognak szólni, hogy nem kéne ekkora kutyát tartanom?



2022. aug. 16. 16:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%

Ha beszólnak, azonnal keress másik kutyaiskolát.


Azért mész oda, hogy tanulj és jó esetben a kutya nevelése (ezt tanulod) nem azon múlik ki milyen erős. Nem erővel kell visszatartani.

2022. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Ha beszólnak, akkor nekik is elmondod amit ide leírtál. Hogy nem direkt nagy kutyát szereztél be, hanem így alakult, találtad és megtartottad.

Amúgy ha nekem beszólnának egy kutyaiskolában, többet tuti nem mennék oda, keresnék másikat, még ha messzebb is van. Nem azért fizet az ember hogy bunkózzanak meg ítélkezzenek felette.

2022. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Amelyik iskola "beszól" emiatt, azt nagy ívben kerülni kell.

Az iskolának az a dolga, neked segítsen egy jólnevelt kutyát elérni.

2022. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Azért mész el a kutya iskolába, hogy megtanuld megfelelően kezelni azt a kutyát, és hogy ne erővel kelljen visszafogni. Aki beszól neked azért, hogy miért van ekkora kutyád, elmondod neki, hogy egy jól nevelt kutyánál lényegtelen hogy mekkora, nem a testi erőd számít. De egyébként senkinek semmi köze ahhoz hogy kinek milyen és miért olyan kutyája van. Kész, pont.

Egyébként igazán kedves volt tőled hogy befogadtad :)

2022. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

És mi van, ha beszólnak? Akkor hirtelen rád tapad 20kg izom, vagy a kutya csökken egy méretet?

jó hogy befogadtad, és jó, hogy kezdeni akarsz vele valamit, a emberek véleményére meg tegyél magasról, kritizálni a legkönnyebb.

2022. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Jó kutyaiskolában egészen biztosan nem fognak emiatt beszólni, hiszen ott nem azt tanítják, hogy hogyan tartsd vissza erővel a kutyát, hanem, hogy hogyan neveld meg.

Egyébként még egy kistestű kutya is tud komoly sérülést okozni, ha úgy látja, hogy az az egyetlen kiút, ezért tanítják meg a kutyaiskolában, hogy hogyan ne gondolja azt a kutya, hogy a támadás megoldás.


Egy szó mint száz, ne olyan sulit válassz, ahol a nevelés kimerül a kutya ráncigálásában és nem lesz semmiféle beszólogatás :)

2022. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem fognak beszolni, de egy ekkora kutyat ne vigyel flexin, amig nem tud lab mellett setalni es van meg mit tanulnia, hiaba irjak ra a 65 kilot, ha hirtelen, izombol megrantja, akkor szakad, torik, kitepi a kezedbol. Egy sima porazzal konnyebben vissza tudnad fogni, es kutyasuliban sem hasznalhato flexi. A masik, kirandulasokra tok jo a ham, ha mar tisztaban van a szabalyokkal a kutya, de tanitasi fazisban jobb a nyakorv, konnyebben korrigalod, szinten elvaras suliba is a nyakorv.
2022. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
98%
Remek ötlet, hogy iskolába készülsz vele, annyi, amit írt 7es is, rendes póráz és nyakörv legyen rajta, hámba el tud húzni.
2022. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Megpróbálom megfogadni a tanácsokat és remélem nem lesz gond…


Azért váltottam ilyen Július K9 “longwalk” hámra, mert a nyakörvben amikor húzott, akkor egyszer véraláfutás keletkezett a nyakán és nem szeretném, hogy megsérüljön.


De majd a tréner biztos ebben is tud majd segíteni, de akkor majd be szerzek egy “sima” pórázt is… Esetleg tudnátok valami konkrétat ajánlani? Az ára mindegy, csak váljon be…


Előre is köszi, illetve mégegyszer köszi az eddigi válaszokat!

2022. aug. 16. 17:41
 10/32 anonim ***** válasza:
97%
Lehet túl keskeny volt vagy nem jó helyen volt rajta a nyakörv.
2022. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!