Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elképzelhető, hogy kutyaiskolá...

Elképzelhető, hogy kutyaiskolában be fognak szólni nekem hogy miért ekkora a kutyám, hogyha gyenge vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy masztiff jellegű keverék kutyám.

Találtam, nem volt benne chip, nem jelentkezett érte senki 3 hónapig sem… Nem kellett senkinek, pedig akkor még kiskölyök volt (akkor volt 20 kg).

Beteg volt, az állatorvosra is sokat költöttem…

Így most úgy néz ki, hogy marad nálam, mert már kötődik hozzám és menhelyre soha nem adnék semmilyen állatot.


Viszont nehéz jellem és nagytestű.

Az emberek félnek tőle… Pedig nem agresszív, csak ugat meg morog, de soha nem harapna meg senkit.

Most 28 kg. és van elég drága hámja, meg olyan felxi póráza, amit 65 kilót is bír.


Kutyák között nem sétáltatom, hogy ne legyen baj, de kietlen helyeken találkozott már kóbor kutyákkal, macskákkal, rókával, őzekkel… Ezek után szeretne futni.

Én egyelőre vissza tudtam mindig tartani, nem volt olyan hogy el húzott.

Ilyenkor fel szoktam húzni egy picit a hámmal, hogy a melsőlábai a levegőbe legyenek és így tartom meg, amíg meg nem nyugszik.


Lassan esedékes lesz a kutya iskola, a betegségei miatt eddig nem lehetett vinni…


Alapvetően én kifejezetten alacsony és vékony vagyok, sokszor beszólnak emiatt nekem.


Nem is akartam volna ekkora kutyát, teljesen felnőtten 30 kiló felett lesz… Csakhogy nem én választottam, így alakult. Azért fogadtam be, hogy neki jobb élete legyen.


Szerintetek kutyaiskolában be fognak szólni, hogy nem kéne ekkora kutyát tartanom?



2022. aug. 16. 16:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

El perro nyakörveket és pórázokat ajánlom, kifejezetten nagy, erős kutyával rendelkezőknek készülnek.

Kitartást kérdező, rendes tőled, hogy kitartasz mellette!

2022. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
26%

Biztos, hogy lesz aki beszól a suliban, ha oktató nem is, a kutyás emberek nem szokták díjazni, ha a kutyáik közelébe viszel egy kontrolálhatatlan kutyát, aki még valós veszélyt is jelent az övéikre. Szerintem ez teljesen érthető.


Szerintem mindenképp konzultálj az oktatóval előtte, vagy akár kérj magánórát.


A helyedben haltival sétáltatnám, amit természetesen először nem fog díjazni, ezért egy kis türelemmel otthon előzetesen hozzá kell szoktatni. Két pórázzal vinném, egyik lenne a hámon, a másik a haltin.

A flexit egyenlőre elraknám a szekrénybe, nem ilyen kutyákra találták ki, hanem olyanokra, akik annyira szocializáltak, hogy nem is nagyon törődnek a külső ingerekkel és a flexin úgy tudnak szaglászni, hogy a gazdinak nem kell cik-cakkba mennie utána, hanem közlekedhet egyenes úton.


Az, hogy ugat, meg morog az utcán az emberekre, nagyon gáz. Honnan tudod, hogy nem harapna?


Az viszont mindenképp dicséretes, hogy befogadtad a kutyust és foglalkozol vele, próbálsz a problémákra megoldást találni.

2022. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
94%
Azért mész a kutyasuliba, hogy kezelhető kutyád legyen, ezt az oda járók is tudják, meg az oktató is, ha beszólnak, az nem jó suli. Ahova én jártam, ott nem is volt közös játék, és a mi csoportunkban a minitől a közepesig minden méret volt, de ahogy néztem, a többi csoport is vegyes.
2022. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%
A flexit szerintem felejtsd el, balesetveszélyes, és nem tudsz vele váratlan dolgokra időben reagálni. Egy erős fix póráz sokkal jobb.
2022. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
39%

Akik lepontoztak, azok zokszó nélkül tűrnék, hogy a suli parkolójában, ahol még nincs oktató, nekimegy a tegyük fel 10 kg-os kutyájuknak egy 30 kg-os? És jobb esetben telerakja traumákkal, rosszabb esetben hónapokig járhattok dokihoz vagy a kutyád helyben pusztul el?


Nem azt mondtam, hogy ássa el magát, hanem, hogy jobb lenne előtte a kutyust és a gazdit magánfoglalkozások keretei között kicsit rendberakni. Bár amit leírt a kérdező, olyan kutyát nem engednek még csoportba...

2022. aug. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
80%
15, gondolom azért lettél lepontozva, mert pont a magadfajta ítélkező bunkóktól tart a kérdező, gyakorlatilag épp az ilyenekről volt szó, de csak tipp 🤷‍♀️
2022. aug. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek a 16ossal. Nem csak idióta, kezelhetetlen kutyákat visznek kutyasuliba. A megelőzés is ok, mint itt.


Minden kutyát elvitetnék, kötelezném a gazdikat erre. Sokkal kevesebb gond és baleset lenne, ha mindenki tudná kezelni a kutyájával a váratlan helyzeteket is. Ténylegesen, a gyakorlatban! Nem elméletben, alfának képzelve magát...

2022. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, te csinálod jól! A kétség szikrája se merüljön fel benned!


Főleg ne, vadidegen emberek esetleges reakciója miatt. Fosd le. Úgyis mindenki azt gondol amit akar... Ne érdekeljen.


Ha az oktató reagál így, akkor az legyen intő jel hogy nem jó helyen jársz, de ennyi.

2022. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
14%

Ha az "ítélkező bunkóktól" tart a kérdező, kár volt ilyen kutyát bevállalnia.

Persze, nagyon cuki meg jópofa, hogy mentett kutyája van, de ha nem bír vele, és ennyire nem ért hozzá (flexib séta? Felemelni a földről, mert máshogy nem tudja kontrollálni?) akkor ez nem mentes, csak felelőtlen hozzáállás!


Jó, hogy most elmész suliba, de eddig miért nem hívtál ki kiképzőt? Eddig miért nem nevelted?

Teljesen megértem a #15-ös hozzáállását. Egy kezelhetetlen kutyát ne vigyen a kedves kérdező se külterületre, se semmilyen közösségbe!

2022. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

19, mint írta, eddig beteg volt a kutya.

Valahogy nekem sem a nevelés volt az első akkor, amikor egy olyan kutyát fogadtam be, akit a halál torkából kellett visszahozni. Örültem minden reggel, hogy még él.

Felelőtlen pedig akkor lenne, ha nem vinné kutyasuliba, csak hagyná a fejére nőni. Sokan ezt teszik, nap mint nap látni az utcán ilyeneket, de te azokhoz bezzeg tuti nem mersz odamenni pattogni, csak itt nagy a szád, pont egy olyan gazdival szemben, aki épp tenni készül azért, hogy jólnevelt kutyája legyen. Sajnállak a szar életed miatt. Nyilvánvalóan szar, ha ennyi frusztráció van benned amit itt kieresztettél.

2022. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!