Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta illene hozzám?

Melyik fajta illene hozzám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyust szeretnék, de nem tudom pontosan, melyik fajta lenne a legjobb hozzám.

A tapasztalataimról: igazából első saját kutyám lenne, de amíg anyámmal laktam, mindig voltak kutyánk, kuvasz, kau-németjuhász keverék, mudi, és egy farkas kutya keverék is. Így van némi tapasztalatom, különböző "nehézségű" kutyák terén, de egyedül még nem tartottam állatot.

Jobban szeretem a nagytestű kutyákat, így elsősorban nagytestűben gondolkodnék.

Kertes ház, kb 2500 m2 kerttel, viszont a kutyus kinti-benti lenne, tehát rövid szőrű is lehet. Jó időben napközben a kertben lenne, amíg dolgozok (8 órás munka, összesen 9-9,5 órát lennék távol hétköznap), így valamennyit így is tud mozogni. Munka előtt és után is tudnám vinni sétálni, illetve hétvégén többet. Járok lovagolni, lovastúrákra, terepre, szívesen venném magammal, tehát előny lenne, ha nem okozna neki gondot az intenzívebb mozgás (de semmiképp sem szeretnék hatalmas mozgás igényű kutyát, annyit nem tudnék biztosítani).

Télen kevesebb lenne a mozgás, lehet hogy lecsökkenne a séta heti 2-3 alkalomra, de a kertben ugyanúgy tudnánk játszani, tanulni.

Illetve télen napközben a házban lenne, és reggel engedném ki, hogy elvégezze a dolgát amíg én készülődök, meg munka után kiengedném, és akkor tudnánk játszani, tanulni stb.

Illetve ha olyan fajta, amelyik csak kint is tartható, akkor télen is lehetne kint napközben.

Nem tudom, milyen információ kéne még, ha valamit kihagytam jelezzétek.

Szóval ezek alapján melyik fajták jöhetnek szóba számomra?



2022. aug. 18. 13:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
10 A belgajuhásznak azért ennél jóval több kell
2022. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
A nemet juhasznak is meg a rhodesiainak is. De a labradornak is. Szóval erről ennyit.
2022. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!