Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli kutya támadás....

Póráz nélküli kutya támadás. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
3 kutyával sétáltam pórázon, amikor messzebbről egy póráz nélküli kutya vicsorogva nekünk rontott. Egyik kutyámmal azonos méretű volt, másik kettőnél nagyobb. Én a 3 kutyámat magam mögé húztam, a nagyobb belement volna a balhéba, de visszafogtam, hogy ne akaszkodjanak össze. Az idős (14 éves) kutyám ráadásul pont betegségből jön ki, így nem volt túl jól. A kutya vicsorogva körözött körölüttünk, próbálta megközelíteni őket, de mindig elé álltam. Nem vagyok rá büszke, de belerúgtam a kutyába és ráordítottam, hogy takarodj, mert nem akarta feladni. Erre vicsorogva, de ott hagyott minket. Egyik kutyám egy csivava, nem tudom melyiket "nézte ki" magának, de neki esélye sincs ilyenkor, illetve a nagyobb kutyám tuti rámegy a csivava védelmében és kész a verekedés. Gazdája behívni nem tudta, igazából kb semmit nem csinált.

2022. aug. 21. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Paprikaspray.
2022. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Én nem engedem magunkhoz az ilyen kutyákat. Már ha meglátom, hogy indul felénk, megyek rá, hajótól hozzá követ, fát, mindent és zavarom el. A gazdi meg majd összeszedi a kutyáját ahogy tudja.
2022. aug. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
97%
Nyilván jól tetted. Egy belerúgástól nem hal bele. Különben is, csak védted magad és a kutyákat.
2022. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Jól tetted. Ilyenkor jön a kutya nem tehet róla, a gazdája hibája stb., de ez egy szétmarcangolt kutyán nem segít.
2022. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ezért van mindig paprikaspray. Sok az ilyen dög a környékünkön. Van amelyiket mar lefújtam
2022. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 3 kutyával sétálok, sajnos minket is támadtak meg többször is. 3 kutyát elég nehéz magam mögött tartani, főleg, hogy az egyik velem azonos súlyban van, és védelmezni akar. Voltak már esések, sérülések, de a kutyáim mindig megúszták. Ha látom, hogy közelít egy kutya, már messziről ordibálok felé, mindig vannak nagyobb kövek a zsebemben és dobálom vele. Sok esetben hatásos. Meg próbálok mindig forgalmasabb helyeken sétálni velük, bízva abban, hogy baj esetén lesz valaki, aki segít.
2022. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#2 messzebbről jött, egészen addig észre se vettem, hogy ott van, mert félig takarásban volt. Spray jó ötlet, bár szerencsére elég jó környék, ezen kívül csak 1x volt nézeteltérésünk.
2022. aug. 21. 11:46
 8/17 anonim ***** válasza:
3%
A beteg kutyát nézte ki, mert látta rajta a gyengeséget. Ugye, ezért nem sétáltatunk beteg vagy tüzelő állatot. A rúgással egyébként csak felbőszítetted, az sem volt egy jó cselekedet. Ha látom, hogy póráz nélkül van egy kutya, akkor messzire elkerülöm, ez a titok. Ha már támad, akkor semmit nem tudsz tenni.
2022. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
A paprikaspray necces, te meg a kutyáid is megszenvedhetitek, hiába elfelé fújod. Nekem bejött a darázsirtó spray, 3-4m-re hatásos, párszor már használtam, a kutyák egyből odébb álltak, vagy legalábbis távolabb szaladtak, ennyi kell.
2022. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#8 ez baromság, akkor hagyod megharapja a kutyádat?

Beteg és tüzelő kutya sétáltatását pedig semmi nem tiltja, csak futtatóba nem lehet vinni őket. Én kutyám sem fertőző beteg.

2022. aug. 21. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!