Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Póráz nélküli kutya támadás....

Póráz nélküli kutya támadás. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
3 kutyával sétáltam pórázon, amikor messzebbről egy póráz nélküli kutya vicsorogva nekünk rontott. Egyik kutyámmal azonos méretű volt, másik kettőnél nagyobb. Én a 3 kutyámat magam mögé húztam, a nagyobb belement volna a balhéba, de visszafogtam, hogy ne akaszkodjanak össze. Az idős (14 éves) kutyám ráadásul pont betegségből jön ki, így nem volt túl jól. A kutya vicsorogva körözött körölüttünk, próbálta megközelíteni őket, de mindig elé álltam. Nem vagyok rá büszke, de belerúgtam a kutyába és ráordítottam, hogy takarodj, mert nem akarta feladni. Erre vicsorogva, de ott hagyott minket. Egyik kutyám egy csivava, nem tudom melyiket "nézte ki" magának, de neki esélye sincs ilyenkor, illetve a nagyobb kutyám tuti rámegy a csivava védelmében és kész a verekedés. Gazdája behívni nem tudta, igazából kb semmit nem csinált.

2022. aug. 21. 11:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%
Én pont az ilyen esetek miatt tartok magamnál mindent is. Paprikasprayt, legvégső esetekre pedig zsebkést. Szomszédom kutyáját úgy szétmarcangolta egy nagyobb kutya, a kezével együtt, hogy azóta nem kockáztatok. A kutyámért meg ölök is, ha kell.
2022. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Jól csináltad. Kevés kutya mer emberre támadni, ha kellően eréjesen zavarod, el fog menni, nem szabad a saját kutyáidhoz engedni. Paprikaspray-jel óvatosan, könnyen lefújhatoda a sajátjaidat is. Kiabálás, kődobálás, ha már meglátod, hogy közelít és remélhetően minél hamarabb beijed.
2022. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

Amit szoktam. Paprikát neki. Vagy spray, vagy gázpisztoly segítségével.

A legjobb közelről, bele a pofájába, csak fulldokoljon.

2022. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

Ez Budapesten a 13. ker Ujlipotvaros reszdben tortent ,ugye?? Ott ilyen hulyek az emberek,h szabadon mennek a kutyak. Szokott lenni egy pasas egy 50-60 kg-os fekete kan cane corsoval es feher amerikai buldoggal poraz nelkul. Kottkedosek a kutyak.


Jol tetted,h megvedted a kutyaid.


En vascsovetdzoktam mutatni annak a szemetnek,h felfogja,h megkell fognia a kutyait. Szerencsere eddig meg nem kellett hasznalnom.

2022. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
89%
Jól tetted, kérdező, amit tettél. 8-asnak meg üzenem, hogy a póráz kötelező közterületen és tök mindegy, hogy a kérdező szabályosan tüzelő kutyával, félős vagy agresszív kutyával, csivavával vagy éppen dán doggal sétálgat, akkor is az a hibás, aki a vicsorgó kutyát odaengedte hozzá!
2022. aug. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
85%
Jól tetted, önvédelem volt.
2022. aug. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%

Ne aggódj, én 2 kilós csivavát is rúgtam már fel, amikor a togyogós unokahúgomnak támadt.


Jól tetted, hogy védted a kutyáidat.


Sajnálom a másik kutyát, mert nem ő tehet róla, hogy a gazdája cs.szik megnevelni, de így járt.

2022. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!