Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull tipusú kutyákkal miért...

A bull tipusú kutyákkal miért ennyire előítéletesek? Vagy más kutyákkal is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Nem régiben örökbe fogadtunk menhelyről egy staffordshire bullterrier keveréket. Első kutya, de pont azért adták oda, mert ritka szelíd… Nem 100%-osan engedelmes még, de agresszió jelét sem mutatja és majd menni fog kutyaiskolába is.


A térdemig sem ér a kutya, mégis mindenki fél tőle. Ha sétáltatom, átmennek a túloldalra, meg elugrálnak az emberek…


Illetve közterületen, valakinek a kerítésétől legalább 10 méterre megálltunk, ahol volt bent egy kutya. A kutya a kerítésen belülről nagyon nagyon ugatott és ment neki a kerítésnek… Az enyém az nem ugatott, nem csinált semmit, csak egy picit megmakacsolta magát és lefagyott… De pár másodperc után jött tovább (pórázon volt természetesen, mindig azon van, pont mert nem teljesen engedelmes). És nekem kiabáltak ki a lakók, hogy meg kéne nevelnem a kutyámat.


Meg volt, hogy elment mellettünk simán egy ember és furán nézett a kutyámra… Én mondtam neki annyit, hogy “nem harap”, erre az mérgesen azt felelte, hogy “lóf@szt nem!”.


Én komolyan nem értem, hogy mi van az emberekkel…

Tudtam, hogy sokan félnek a bulltipusú kutyusoktól, de ilyen reakciókat szerintem egy KAU, vagy kuvasz sem kap, amikor az 5* akkora.


Nektek mi a tapasztalatotok ezen a téren?



2022. aug. 31. 08:40
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

Nyílván amúgy az is benne van a pakliban, hogy ezek a statisztikák úgy ahogy vannak rosszak… Ki tudja, hogy mekkora odafigyeléssel és mennyire lelkiismeretesen gyártják őket.


Az én bull típusú keverékem, még nem harapott meg kutyát, de “önsétáltató” mudi már harapta meg őt.


Ez után szerintem vissza akart harapni, bár ez sem teljesen biztos, de szerencsére el tudtam hozni a másik kutyától, aki még követett minket utána is.

Engem is harapott már meg, amikor húst vittem haza, de nem úgy hogy nyoma maradt…


Viszont ha az én kutyám vissza harapott volna, lehet hogy komoly, akár halálos sérülést is elszenvedett volna.


Tehát abban abszolút igazatok van, hogy nagy felelősség ilyen kutyát tartani (ahogyan pásztorkutyákat is), de azért az agresszió szintjét szerintem nagyon rosszul lövik be egyesek…


Kis túlzással a csilláron is bullok lógnak, aztán mégsem hallani tömeges kutyatámadásokról.

2022. aug. 31. 13:14
 22/60 A kérdező kommentje:
Mármint a mudi harapott meg, útközben hazafelé…
2022. aug. 31. 13:16
 23/60 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo, nyilvan elfogult vagy a kutyaddal es ezzel a fajtaval vagy fajtak keverekevel kapcsolatban es en nem is ketelkedem abban, hogy te jol tartod...

De nem ez az atlag es ezt kene megertened. Ha nem megy, akkor sirjal csak a sarokban, hogy mindenki utalja a kutyad, megteheted ezt is, de felesleges, mert nem hiszem, hogy a kozeljovoben valtozna a kozvelemeny :D

2022. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:

#23.


Én el tudom érzelmileg fogadni, hogy nem ez az átlag, csak az a baj, hogy erre jelenleg nem igazán van bizonyíték… Vagy én nem ismerem.


Amúgy kijavítanám az egyik korábbi kommentemet.


Ugyanis találtam egy ilyet: “Szemben azzal a képpel, amit a sajtó le szokott festeni, valójában a legtöbb kutyatámadásért nem a bull típusú ebek, hanem inkább a tacskók, a juhászkutyák és a foxterrierek felelnek – mondta el lapunknak a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületeinek Szövetsége irodavezetője Árkossy Beatrix.”


És 2018-ban például csak a fajtatiszta kutyák között kicsit több volt csak az amastaff Magyarországon (ami 1db bulltipusú) mint a fajtatiszta tacskó, és sokkal több mint a foxterrier.


Mégis kevesebbszer haraptak meg embert a bullok.


Ezek ugyan csak a jelentett harapások, de szerintem ez is egy + pont a bulloknak, ugyanis ha egy bull megharap azt szinte minden esetben jelented, mert megsérülsz… Ha egy tacskó vagy foxi harap meg, akkor nem feltétlenül jelented, mert nem biztos hogy indokoltnak gondolod, ha kicsi a sérülés.


És meg így is kevesebb a jelentett bull harapás.

2022. aug. 31. 13:47
 25/60 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Ezért harcikutyáznak, ezért félnek...

2022. aug. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
88%

Nem èrtem, mièrt hajtod az igazadat, ès kötöd az ebet a karóhoz. A kèrdèsed az volt, hogy ki mièrt elöítèletes. Sokan leírták. Te meg jösz a statisztikàval, nem tàrgya a kèrdèsnek.


Megvàlaszolom hàt èn is: teszek a statisztikára, egyetlen fundamentalis dolog miatt kerülök el MINDEN bulltipusu es hasonló nagytestü kutyàt: mert kèpesek könnyüszerrel megölni. Azèrt ha egy tacskó megharap, legfeljebb felrúgom. De egy vödörfejü gond nélkül kicsinál.


Te egy kislànyka vagy íràs alapjàn. Szerinted ha kattan egyet a csodaebed, mit fogsz tudni csinàlni, hogy kiszedd a szàjàból az arcomat pl? Semmit, ott fogsz visongani vagy bögni.


Szóval, a jobb félni, mint megijedni elv alapján, nagy ívben kerülöm el ezeket a “dajkakutyàkat”. Dajkàlgassanak màst, ne engem. :D

2022. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

#26. Nem nagytestű kutyák ezek.

Közük nincs hozzá…


Ennyi erővel ezt egy golden retrieverről is le lehetne írni, azok sem harapnak meg sokkal kevesebb embert, ez tény.

És még nagyobbak is…


Mit csinálsz ha a goldened kattan?

Vagy miért nem vagy akkor azokkal is ilyen előítéletes?


Nem, továbbra sincs rá bizonyíték hogy egy bull típusú nagyobb eséllyel kattanna, az ellenkezőjéről viszont van bizonyíték.


Ha a valamivel próbálnátok alátámasztani az igazatokat, akkor simán elfogadnám…


De nem próbáljátok, csak mindenféle érv és bizonyíték nélkül állítotok valamit, mintha tény lenne… Ezt hívják úgy hogy előítélet és erről szól a kérdés.

2022. aug. 31. 14:58
 28/60 A kérdező kommentje:

20 éven keresztül tiltott volt Magyarországon a pitbull tenyésztés és TÉNY, hogy nem volt kevesebb kutyatámadás akkor sem.

TÉNY!


[link]

2022. aug. 31. 15:00
 29/60 anonim ***** válasza:
96%

De most mondom a tènyeket, te szerencsecsomag :D


Olyan erös ès akkora, hogy meg tud ölni. Nincs tovább. Bottomline kész. Tèny.


Egy golden retriever messze nem olyan erös, nem kap szàjzàrat, nem olyan magas a fàjdalomküszöbe és nem olyan agresszív, mint a bullok ès keverèkeik.


Ezek is tènyek.


Kislányom, nem szeretik az emberek a kutyádat. Ès bármennyire erölködsz, nem is fogják. Fogadd el!

2022. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 A kérdező kommentje:

A bull típusú kutyák sem kapnak szájzárat! OMG, ez már komolyan mindennek az alja!

Ez egy idióta proli városi legenda…

2022. aug. 31. 15:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!