Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull tipusú kutyákkal miért...

A bull tipusú kutyákkal miért ennyire előítéletesek? Vagy más kutyákkal is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Nem régiben örökbe fogadtunk menhelyről egy staffordshire bullterrier keveréket. Első kutya, de pont azért adták oda, mert ritka szelíd… Nem 100%-osan engedelmes még, de agresszió jelét sem mutatja és majd menni fog kutyaiskolába is.


A térdemig sem ér a kutya, mégis mindenki fél tőle. Ha sétáltatom, átmennek a túloldalra, meg elugrálnak az emberek…


Illetve közterületen, valakinek a kerítésétől legalább 10 méterre megálltunk, ahol volt bent egy kutya. A kutya a kerítésen belülről nagyon nagyon ugatott és ment neki a kerítésnek… Az enyém az nem ugatott, nem csinált semmit, csak egy picit megmakacsolta magát és lefagyott… De pár másodperc után jött tovább (pórázon volt természetesen, mindig azon van, pont mert nem teljesen engedelmes). És nekem kiabáltak ki a lakók, hogy meg kéne nevelnem a kutyámat.


Meg volt, hogy elment mellettünk simán egy ember és furán nézett a kutyámra… Én mondtam neki annyit, hogy “nem harap”, erre az mérgesen azt felelte, hogy “lóf@szt nem!”.


Én komolyan nem értem, hogy mi van az emberekkel…

Tudtam, hogy sokan félnek a bulltipusú kutyusoktól, de ilyen reakciókat szerintem egy KAU, vagy kuvasz sem kap, amikor az 5* akkora.


Nektek mi a tapasztalatotok ezen a téren?



2022. aug. 31. 08:40
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
97%

Mert az emberek előítéletesek. Egyébként a legtöbb gazdának, aki ilyen kutyát tart, nemhogy bull típusú, de még kutya sem való.


Dajkakutya sosem volt.


Marhákra sem vigyázott, az a pásztorkutyák dolga.


A régi angol bulldog (már kihalt) eredetileg egy 35-45kg közötti molosszer típusú kutyafajta volt. Fogókutyának használták őket, általában a kistestű angol marhatípusoknál használták arra, hogy a marhába az orránál belecsimpaszkodva megpróbálja lefogni.


Később ebből lett a bikaheccnek nevezett "szórakozás". Amikor ezt betiltották, egymás ellen kezdték el verekedtetni őket. Mivel nagyobb testű, lomha kutyák voltak, sokat ettek és nem is volt látványos a bunyójuk, azért később terrierekkel keverték őket, így születtek meg az úgynevezett half&half kutyák. Később ezekből alakultak ki a "harci kutyának" nevezett fajták: pitbull, angol staffordshire bullterrier, amstaff, bullterrier.


Egy másik ág volt az amerikai bulldog története, ott a régi angol bulldogok amerikába vitt egyedei és ottani kutyák keveredéséből jött létre az amerikai bulldog. Ez hasonlít a legjobban a régi angol bulldogra.


Volt egy másik ág, ahol a müncheni boxert (szintén már kihalt) keverték a régi angol bulldoggal, abból lett a német boxer.


És egy újabb, amikor az angol masztiffal keverték, abból pedig a bullmasztiff lett.

2022. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
89%

Mi is bulltípusú keveréket fogadtunk örökbe, cigánysorról hozták el az állatvédők.

Igazából eleinte nem csodálom, hogy féltek tőle, mert ha az utca túloldalán meglátott egy ember, már rángatta a pórázt, két lábra állt (ugye próbáltuk visszahúzni) és ugatott, mint őrült.

Kutyasulinak és a következetes nevelésnek köszönhetően mostanra egy teljesen normális kutya lett. Futiban is el merjük engedni, nagyokat játszik a többi kutyával, sose bántott egyet se.

2022. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
95%

Az a helyzet, hogy barki barmit mond, az eloitelet nem veletlenul alakult ki.

10-bol 1, aki normalisan tartja az ilyen kutyajat, vagy talan meg ennel is durvabb az arany, a tobbieknek csak faszmeregetesre kell es ebbol vannak a tragediak.

Ne add a hulyet kerdezo, szerintem te is pontosan tudod, hogy miert nem szivlelik ezeket a kutyakat az emberek. Nem kell ezen megsertodni, foglalkozz sokat a kutyaddal es a tobbi nem szamit.

2022. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
94%

Vannak kutyák akik akkor se lesznek agresszívak ha nincsenek megnevelve (nem vereve csak túl elkenyeztetve, sose rászólva semmiert). De ezeknek az ex harcikutyáknak ÉS egyes nagytestű őrző védő kutyáknak mindenféleképpen nevelés kell. Minden kutyának de nekik meg jobban mert sokkal önfejűbbek és erősebbek. Es jonnek mindig a csivavával. Igen az is agresszív tud lenni. De nem mindegy hogy egy kis termetű kutya ugrik neki a lábadnak vagy egy nagyon erős kutya aki a fejedet veszi célba.


És bár már leírták előttem de én is így gondolom. Azert térnek ki előled kérdező mert sokan nem nevelik a kutyájukat. Ez a te kutyád esetében fatális hiba lehet. Ha szembe jön velem egy ilyen kutya most én honnan tudjam hogy az meg lett nevelve vagy sem?

Úgy lehetne ezen változtatni hogyha az emberek nem vennének ilyen kutyákat csak mert menő vagy jól fog kinézni a hatalmas udvaron. Mint írtam ebbe beleveszem az egyes hatalmas őrző kutyákat is nem csak a te kutyádat. Aki ilyen kutyákat vesz azokat kötelező tanfolyamra küldeném hogy még ismerje az adott fajtát (nem csak annyit hogy de cuki) a kutyát pedig trainingre. Ezt alapból sokan teszik. Tehát engedélyhez kotném. Aki tényleg akarja annak nem lenne fáradtság.

2022. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
79%

“10-bol 1, aki normalisan tartja az ilyen kutyajat, vagy talan meg ennel is durvabb az arany, a tobbieknek csak faszmeregetesre kell es ebbol vannak a tragediak.”


Azért ez egy nagyon erős túlzás!


Magyarországon több mint 3 millió kutya él, 2.8 milliónak van gazdája! Az elmúlt pár évben a top 11-20. legnépszerűbb fajta között volt Magyarországon az Amerikai Staffordshire Terrier… A top 10-be még nem került be soha, de a bull típusú kutyák összességében a staffordshire terrierel, a staffordshire bulterrierrel, a pitbull terrierel (igen, Magyarországon lehet legálisan pitbullt is tenyészteni) együtt elképesztően sokan vannak, a bull típusú keverékekkel együtt pedig azt is megmérném kockáztatni, hogy top 1. legelterjedtebb “fajta” (jelleg) az országban… Erre konkrét statisztika sajnos nincs, de a létező statisztikákból mindenképpen az jön ki, hogy minimum a top 5-ben benne vannak!


Ehhez képest az éves 5000 jelentett kutyaharapásból, ahol embert harapott meg kutya, maximum 100 körüli szokott bull típusú kutya által “elkövetett” lenni. Vagyis 2%. De volt olyan év is, ahol 1% alatt volt és ebben a statisztikában a keverék bull jellegű kutyák is benne vannak!

Egyébként így is ez a fajtajelleg követi el a legtöbb harapást, ezt nem tagadom, de hát mondom, elképesztően sokan vannak!

Vannak olyan fajták/fajtajellegek amelyek valamivel kevesebb harapást követnek el, de NAGYSÁGRENDEKKEL kevesebb példány is van.

2022. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
62%
Ja és még annyi, hogy a falkában mozgó kutyák körében bizonyítottan nagyobb az emberre támadási hajlam… A kóbor, gazdátlan kutyák között pedig nagyon sok a bulltipusú! A 300-400 ezer kóbor kutyának Magyarországon, akár 20 százaléka is lehet bull típusú, igaz ezt a statisztikát egy nem feltétlenül megbízható oldalon olvastam, nem tudom a pontos forrását, de szerintem reális lehet.
2022. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
96%

#15 “Ehhez képest az éves 5000 jelentett kutyaharapásból, ahol embert harapott meg kutya, maximum 100 körüli szokott bull típusú kutya által “elkövetett” lenni.”


Na és a kutyára támadt kutyáknál milyen az arányuk? Ott olyan 50%-ra saccolnám...

Egyébként oké, hogy sokan tartanak ilyet, de jellemzően nem a rendezett életű, értelmiségi emberek, akik rendesen foglalkoznak is vele, hanem az ellenkezője.

2022. aug. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
22%
Tigrissel járok, nem aggódom.
2022. aug. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

#17.


Mivel erre nincs statisztika, ez csak feltételezés.


De amúgy mondom, a bejegyzett tenyésztőtől származó, törzskönyves bullok is népszerűek… Nem csak a fajtajellegű keverékek.


A TK-s bullok közül az “amastaff” a legnépszerűbb, a tenyésztők meg valószínűleg nem adnak akárkinek kutyát, ahogy a többi fajta tenyésztője sem… Persze ez is csak feltételezés, a részemről, de én így képzelem.

2022. aug. 31. 13:07
 20/60 A kérdező kommentje:
Egyébként a #15. #16. kommentet is én írtam, csak véletlenül egy régebbi fiókomba léptem be…
2022. aug. 31. 13:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!