Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull tipusú kutyákkal miért...

A bull tipusú kutyákkal miért ennyire előítéletesek? Vagy más kutyákkal is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Nem régiben örökbe fogadtunk menhelyről egy staffordshire bullterrier keveréket. Első kutya, de pont azért adták oda, mert ritka szelíd… Nem 100%-osan engedelmes még, de agresszió jelét sem mutatja és majd menni fog kutyaiskolába is.


A térdemig sem ér a kutya, mégis mindenki fél tőle. Ha sétáltatom, átmennek a túloldalra, meg elugrálnak az emberek…


Illetve közterületen, valakinek a kerítésétől legalább 10 méterre megálltunk, ahol volt bent egy kutya. A kutya a kerítésen belülről nagyon nagyon ugatott és ment neki a kerítésnek… Az enyém az nem ugatott, nem csinált semmit, csak egy picit megmakacsolta magát és lefagyott… De pár másodperc után jött tovább (pórázon volt természetesen, mindig azon van, pont mert nem teljesen engedelmes). És nekem kiabáltak ki a lakók, hogy meg kéne nevelnem a kutyámat.


Meg volt, hogy elment mellettünk simán egy ember és furán nézett a kutyámra… Én mondtam neki annyit, hogy “nem harap”, erre az mérgesen azt felelte, hogy “lóf@szt nem!”.


Én komolyan nem értem, hogy mi van az emberekkel…

Tudtam, hogy sokan félnek a bulltipusú kutyusoktól, de ilyen reakciókat szerintem egy KAU, vagy kuvasz sem kap, amikor az 5* akkora.


Nektek mi a tapasztalatotok ezen a téren?



2022. aug. 31. 08:40
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
100%
* megveszik
2022. aug. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
97%

"nem csinált semmit, csak egy picit megmakacsolta magát és lefagyott…"

Ez a kutyáknál létező jelenség csak ez nem makacsság. Hanem megmerevedik, figyel, felméri a veszélyt.

Én sem állítom hogy vad a kutyád meg hogy rossz gazda vagy. Csak azt hogy szemellenzős vagy és nem veszel tudomást egyes dolgokról.

2022. aug. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

#52. De ez egy képzetlen kutyánál normális reakció arra, hogy mérgesen ugatnak rá… Abszolút nem bull jellemvonás. A legtöbb fajta legtöbb egyede ezt csinálja ilyenkor.


Nyílván majd képzésnél meg kell neki tanítani, hogy ilyenkor is 100%-ig be hívható legyen.

2022. aug. 31. 19:10
 54/60 anonim ***** válasza:
96%

Nem ès nem. A legtöbb fajta legtöbb egyede nem fixàlja a màsikat, kimondottan agresszív, domináns kutyàk jellenzöje ez. Ugyanis a fixàlàs az agresszió elsö lèpcsöfoka. Ha bàrmi közöd lenne a kutyàzhàshoz, tudnád. De nem tudod…

Illetve ilyenkor nem behivàst tanítasz, hanem koncenteàciót, ill közömbösítesz.


De köllött a bull 0 tudàssal 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. aug. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 A kérdező kommentje:

#54.


Nem, még mindig nem fixálja…

Ezt nem írtam sehol.


Ha látnád Te sem hinnéd ezt, csak Te így írás alapján látatlanban eldöntötted.

2022. aug. 31. 20:22
 56/60 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tehàt a bullos megàll ès meredten nèzi a màsik kutyát, ugy, hogy nem hajlandó megmozdulni.


Igazad van, biztos nem fixàlja, szerintem épp balladát írt neki. 😂😂😂🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Olyan kis butuska vagy kèrdezö, plüsskuta kellett volna inkább neked…

2022. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
83%
Az én kutyám meg mindig az autókat kergette mivel terelőkutya. Benne van a vérében. Minden mozgó dolgot terelni akar. Be kell látni hogy mi én kutyában vannak jellemvonások. Te kérdező nem teszed.
2022. aug. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint azért vagyok előítéletes, mert kétszer támadta meg a tacskó kutyámat másik kutya és mindkettő Staffordshire volt. Mind a két alkalommal egyértelműen a kutyámat támadta, nem engem és mindkét alkalommal nem volt előzménye a dolognak, nem a játék durvult el, hanem gyakorlatilag a semmiből kerültek elő a támadó kutyák, a gazdájuk póráz nélkül sétáltatta őket és mindkét esetben mintha le akarták volna vadászni az enyémet.

Az egyik kutyát kölyökkora óta ismerem, nagyon kedves, nagyon aranyos emberekkel, de a gazdája is később bevallotta, hogy más kutyákkal szemben "bolond" és mégis póráz nélkül sétáltatja. Ez az élő példa az emberi felelőtlenségre.

2022. szept. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

37 évem során összesen egyszer támadott meg kutya. Két amstaff csattogtatta a fogait az Pillangó parki nagy kutyafuttató mellett. A két gazda bambán néztek rám, rájuk kellett kiáltsak, hogy sürgősen állítsák le a kutyákat. Nem volt nálam kutya.


Egyetlen ismerősömről tudom, hogy valaha kórházba került kutyatámadás miatt. Két éven keresztül kellett kontrollra járnia, azóta sem 100%-os a könyöke. Egy utcán kóborló amstaff rontott a pórázon sétáltatott másfél éves border colliejának. Ösztönből felkapta, mire az amstaff előbb a combjába, a karjába kapott. Azóta felhagyott a hosszútávfutással és a honvédséget is otthagyta.


A pitbull nem játék. Nagyon szigorú eljáráshoz kellene kötni, hogy ki tarthat, és ki nem.

2023. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
100%

Mert általában nehezen kezelhető, erős kutyafajta.

Soha nem felejtem el amikor láttam hogy egy kisgyereket konkrétan megtámad egy pitbull.

2023. okt. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!