Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bull tipusú kutyákkal miért...

A bull tipusú kutyákkal miért ennyire előítéletesek? Vagy más kutyákkal is ezt csinálják?

Figyelt kérdés

Nem régiben örökbe fogadtunk menhelyről egy staffordshire bullterrier keveréket. Első kutya, de pont azért adták oda, mert ritka szelíd… Nem 100%-osan engedelmes még, de agresszió jelét sem mutatja és majd menni fog kutyaiskolába is.


A térdemig sem ér a kutya, mégis mindenki fél tőle. Ha sétáltatom, átmennek a túloldalra, meg elugrálnak az emberek…


Illetve közterületen, valakinek a kerítésétől legalább 10 méterre megálltunk, ahol volt bent egy kutya. A kutya a kerítésen belülről nagyon nagyon ugatott és ment neki a kerítésnek… Az enyém az nem ugatott, nem csinált semmit, csak egy picit megmakacsolta magát és lefagyott… De pár másodperc után jött tovább (pórázon volt természetesen, mindig azon van, pont mert nem teljesen engedelmes). És nekem kiabáltak ki a lakók, hogy meg kéne nevelnem a kutyámat.


Meg volt, hogy elment mellettünk simán egy ember és furán nézett a kutyámra… Én mondtam neki annyit, hogy “nem harap”, erre az mérgesen azt felelte, hogy “lóf@szt nem!”.


Én komolyan nem értem, hogy mi van az emberekkel…

Tudtam, hogy sokan félnek a bulltipusú kutyusoktól, de ilyen reakciókat szerintem egy KAU, vagy kuvasz sem kap, amikor az 5* akkora.


Nektek mi a tapasztalatotok ezen a téren?



2022. aug. 31. 08:40
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
96%

Az én kutyámon már kapott "szájzárat" pitbull. Valóban nem úgy kell értelmezni ezt, hogy nem tudja elengedni. Eltudja. Csak nem akarja. Konkrétan szét kellett feszíteni a száját egy vastag fadarabbal, mert percekig nem eresztett.


Sajnos nem a harapások számával van a gond, hanem a sérülések súlyosságában. És sajnos a pitbullok hajlamosak a bekattanásra és ölni. Embert is.


+ kiegészítésként mondom, hogy az orkának van a legerősebb harapása. Kb. 3-4x-ese, mint a bordás krokodilnak.

2022. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

39.


Egy pitbullnak 235 psi a harapása, ezzel szemben egy Argentin Dognak 500 psi, egy kangalnak 743 psi!


Egy labradornak 230 psi, ami gyakorlatilag majdnem teljesen megegyezik egy pitbull harapási erejével (ami ugyebár 235 psi).


Ezeket komoly egyetemek kutatói mérték, nem én találtam ki!


Ezen felül egy labrador hím súlya 29–36 kg, egy pitbullé csupán 16-27 kg! Majd’ 10 kilóval könnyebb!


Valamint az Egyesült Államokban több Retriever harapta meg a gazdáját mint bull!

2022. aug. 31. 16:15
 43/60 A kérdező kommentje:

“És sajnos a pitbullok hajlamosak a bekattanásra és ölni. Embert is.”


Mert Te azt mondod? Nem baj, hogy semmilyen statisztikában nem látszik ez?

2022. aug. 31. 16:16
 44/60 anonim ***** válasza:
96%

Mi ez a fixáció a statisztikákkal?

Azt vágod, hogy kutyák kárára elkövetett harapásokról nem lehet statisztikát készíteni, mert nincs hova/minek bejelenteni? 😆 az emberharapás más tészta, ott valóban kevesebb a bull-type elkövető, viszont amikor azok harapnak, akkor nagyon.

A blog szerzője meg elég nyíltan vállalja a nevét, csak körül kell nézni az oldalon 🤦‍♀️

Amúgy meg arról beszél, hogy random fifista bull-type tartó csoportokban ezt látja, hát lépj be 2-3 ilyenbe, aztán majd látod te is. Én nem vagyok tag ilyenekben, mégis találkozom a jelenséggel, általában már a gazdikeresős fázisban. Mert általában ez a vége.

2022. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%

De fogadd el, hogy ennek a fajtának az agresszivitása berögzült az emberek tudatába. Hiába a tények, vannak magatartások, amiket nehéz kigyomlálni.

Ahogy már egy korábbi válaszban írtam, örökbe fogadtunk egy bullocskát és a kezdeti viselkedését látva teljesen átérzem, hogy az emberek megijednek tőlük.

2022. aug. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
96%

Ne nekem írjál, nem én hozom a százalékos statisztikákat, ő egy másik tag. XD

Az viszont tisztán látszik, hogy a kérdésed flame, semmi más. Véded a kedvelt fajtádat és ennyi, minden véleményt telibe szarva.


Felesleges ez a szófosás már, a bullok aranyosak, jófejek, családbarátok, ha jól tartják őket és értenek hozzá a gazdái. Ellenkező esetben idegbeteg dögökké válhatnak, jóval nagyobb eséllyel egyéb társaiknál és a testi adottságaik is alkalmasabbak a nagyobb sérülés okozására, nem véletlenül tud egy nála 3x nagyobb kutyát is súlyosan megsebesíteni. Tehát igen, jogosan nézünk a fajtára úgy ahogy.

2022. aug. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
95%

Nézz meg pár műsort. Pl. a Las Lobosról szóló filmet. Egy pitbull fajtamentő klub.

De a youtube-on is vannak 18+-os videók, ahol ott vannak a pitek által súlyosan megsebesített emberek (van ahol a saját gazdája, sőt, van ahol már halott a gazdi), és nem enged senkit a közelébe. Érdekes, hogy a legtöbb ilyen kutyatámadásos videó (akár embert, akár kutyát támadtak meg) leggyakoribb szereplői a pitbullok.

2022. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%
Hiába méred a harapás erejét meg a kutya súlyát, a bull a gondolkodásával öl, ha látja a torokra nem oké rögtön megy lágyékra, amire a többi kutya jóval kisebb eséllyel. Nem fog két kaukázusit leteríteni nyilván, nem egy Terminátor, de a méretei ellenére meglepően veszélyes.
2022. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
88%

Nem számít, hogy az argentín erősebbet harap, ha ösztönbem és agresszió szintben közel sincs azon a szinten, mint az átlag bull típus. Így a kutyázás, támadások aránya is sokkal kevesebb. Kangal meg alig van, így kangal támadás sem nagyon van.


Nem csak idióták tartják ezt a fajtát (bár belőlük is sok van persze), hanem rendes, normális emberek is, akiknek viszont semmi tapasztalatuk nincs, így fogalmuk sincs hogy kontrolláljanak egy egekben lévő ösztönszinten tomboló kutyát. Sajnos a válaszok alapján te is pont ilyen vagy, kérdező.


Plusz a bull típusnak van egy olyan szokása, hogy másf-három éves kora körül egyszer bekapcsol és neki megy kutyáknak. Bekapcsol vadászatra, eldurvul a játék, másik kutya dominálgatását nem bírja, stb. Ha ott akkor azt a gazda jól le tudja kezelni, oké. Ha nem, gyakran teljesen el borulnak az ilyen kutyák. És ezt kevés gazda tudja jól kezelni.

2022. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
100%
49. Ezért gondolom hogy a gazdáknak is kellemene egy tanfolyam legalább mielőtt még eszik a kutyát. Pár óra egy szakival, legalább videókban megmutatva. Nem a tamadasokrol félre ne értsétek. Hanem arról hogy hogyan kell kezelni a fajtára jellemző rossz tulajdonságokat. Szerintem sokan visszavonulót fújnának.
2022. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!