Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye hogy vemhes...

Mennyi az esélye hogy vemhes lett a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves szuka labradorom, nincs ivartalanitva. (Köszönöm, nem kioktatást kérek, nem vagyok szaporító/tenyésztő)

Sosem találkozik más kutyával, vigyázunk rá. Most viszont a szomszédom rokonai itt vannak, és magukkal hoztak egy 10-11 éves puli kan kutyát, aki soha életébe nem fedezett kutyát vagy hogy kell ezt mondani. :D szóval szűz. Ahogy az én kutyám is. Volt.. tegnapig. Sajnos a kan kutya átmászott a kerítésen(szó szerint) és be találta a tüzelő szuka kutyámat. Mire észrevettem már össze ragadtak. Kérdésem az, hogy a fentiek tekintetében mennyi az esély, hogy ebből vemhesség lesz? Elég hozzá ez az egy alkalom is? Kevesebb az esély rá így, hogy öreg a kan kutya? Köszönöm ha tudsz segíteni. És igen, nem szerettem volna de ivartalanítva lesz a kutyám. Csak szeretném tudni mennyi esély van rá.. köszönöm!



2022. szept. 1. 12:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%

A szuka a kant csak abban a kb 10-13 napban veszi fel, amikor vemhesülni tud. Így igen, nagyon nagy valószínűséggel vemhes lett.


Gratulálok, hogy ennyire odafigyeltél, hogy pont tüzeléskor odaengedtél egy kant és hagytad, hogy befedezze a szukát. Persze, mindig figyel rá valaki... Ez a szukának még csak a 4. vagy 5. tüzelése lehet, de lám, ennyire tudsz rá figyelni, hogy már vemhesült is. Egyszerűen az egyszeri, nem túl értelmes és felelős gazdáknak tilos lenne ivaros kutyát tartani. (Vagy sokszor eleve kutyát tartani.)

2022. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
Miért lenne felesleges műtét az ivartalanítás? Mert 2x annyi ideig élne utána? Vagy mert megakadályoznál ezzel későbbi súlyos betegségeket, rákot stb? Jesszusom... 🤦‍♀️
2022. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nagyon magas az esélye, hogy vemhes. Nálunk is volt gyerekkorunkban, hogy csak egyszer ragadt össze a kan meg a szuka, mert amúgy külön.voltak zárva. 6 kiskutya született.

Ivartalaníttasd most rögtön.

2022. szept. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút ivartalanítás párti vagyok, volt olyan mentett kutyám, amelyik az egészségügyi állapota miatt nem volt altatható, így ivartalanítani sem lehetett és sajnos volt olyan is, amelyik áttétes emlődaganatban halt meg.

Ezért én is mindenképpen javaslom az ivartalanítást, de ha ez most bármilyen okból nem megoldható, akkor létezik "esemény utáni" injekció, ami ugyanúgy működik, mint az embernél, korai vetélést okoz. Viszont erről tudni kell, hogy ez hormontartalmú, aminek számos mellékhatása lehet, úgyhogy az elsődleges cél az ivartalanítás legyen.

2022. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!