Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak két hét alatt...

A kutyámnak két hét alatt most vettem meg a harmadik hipoallergén tápot... (?)

Figyelt kérdés
Kicsit kész vagyok. Az utcáról fogadtam be a kutyust. Rögtön kiszúrtam, hogy vagy bolhás, vagy ételallergiás, vagy leginkább mindkettő. Az ételallergiát felismertem, mert az előző kutyám (is) az volt. Bővebben lejjebb.

2022. szept. 19. 14:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
93%
Milyen tápokat vettél neki? Élősködőt kizártad?
2022. szept. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
96%

2 hét alatt 3 féle táp elég hirtelen váltás.

Dokinál voltál vele?

2022. szept. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Andizsuzsi ***** válasza:
86%
Mi a kérdés?
2022. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 kovibriii94 ***** válasza:
95%
Nekünk is allergiás a kutyus; de idő mire az új táp “használ”.
2022. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
90%
Mi lenne a kérdés?
2022. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Szóval vakarózott (vakarózik, tépi magát, nyalja a lábait, stb. stb.) iszonyúan.


Oké, gondoltam, hogy itt nagy a baj, bolha is van meg ételallergia.


Vettem neki egy Trovet hipoallergén tápot (akciósan, baromiiii drága még féláron is), szarvasosat. Itthon vettem észre, hogy van benne baromfizsír és baromfimáj. Fasza.

Összetevők: "burgonya (100%), hús- és állati eredetű származékok (100% szarvashús), baromfi zsír, burgonya fehérje, baromfimáj (hidrolizátum), répapép, lenmag, napraforgó olaj, élesztő, vitaminok és nyomelemek".


Akkor főztem neki, krumpli, rizs, ilyen-olyan maradékok. Továbbra is vakarózott.


Kiderült, hogy bolhás, az kezelve lett (van).


Ma elmentünk az állatorvoshoz, megállapítottuk, hogy bolhát (már) nem látni benne. Viszont továbbra is tépi, nyalja magát, valószínűleg ételallergiás. Elmentem a közeli boltba, vettem Royal Canin Hypoallergenic tápot az eladó ajánlására. Kimérőset vettem, fel sem merült bennem, hogy azok után, hogy mondom, hogy SEMMILYEN csirke nem lehet benne, ezek után van benne baromifáj (még ha hidrolizált is).

Összetevők: "rizs, hidrolizált szójafehérje-izolátum, állati zsír, hidrolizált szárnyasmáj, szárított cukorrépapép, ásványi anyagok, szójaolaj, halolaj, frukto-oligo-szacharidok, borágóolaj, bársonyvirágliszt (luteinforrás)".


Szóval ma délután megvettem a VetLife hipoallergén tápot. Összetevők: "édesburgonya (69%), dehidratált halfehérje (14%), halolaj, kálcium-karbonát, mono-dikalciumfoszfát, nátrium-klorid".


Szerintetek is a harmadik lesz a legjobb választás? És elég 14 százalék hús összetevő? {Mert a sertéshúsos ugyanilyenben 20 százalék a sertéshús. De az eladó nem mondta, hogy ilyen is létezik.}

2022. szept. 19. 14:38
 7/45 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, muszáj volt minden egyes tápot egyesével kikeresnem. Azért nem írtam le a kérdést, csak a 6-osban.
2022. szept. 19. 14:38
 8/45 A kérdező kommentje:

2

Hát két hét alatt vagy 3x voltam vele dokinál. És még kábé ugyanennyiszer telón is beszéltem vele. Szerencsére elég türelmes. És olcsó és jó.

2022. szept. 19. 14:39
 9/45 kovibriii94 ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy a csirke belsőség illetve a csirke zsír nem allergizál, de nálunk pl az is allergizáló. És pl a fresiben, rendszeresen ránk akarnak sózni ilyen terméket, mert az nem allergizál… (de igen!!!)

Mi a Eukanuba, halas tápot adjuk a kutyusunknak, nagyon szereti. És bevált!

Mi véres pisivel kezdtünk, aztán hasmenés, aztán a kiütések…

Amit még szívesen ajánlok a mi tápunk mellett, a Humac por, ami allergiára van és sok jó hatása is van.

Illetve próbálkozni kell, nálunk a gabona is gondot okoz, így kis adagos tápokat vettünk, hogy kb kikísérletezzük mi a jó a kutyusunknak.

Sok sikert.

2022. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

9

Köszönöm szépen. Akkor abban nincs semmi baromfi? Szuper, utánanézek.

2022. szept. 19. 14:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!