Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak két hét alatt...

A kutyámnak két hét alatt most vettem meg a harmadik hipoallergén tápot... (?)

Figyelt kérdés
Kicsit kész vagyok. Az utcáról fogadtam be a kutyust. Rögtön kiszúrtam, hogy vagy bolhás, vagy ételallergiás, vagy leginkább mindkettő. Az ételallergiát felismertem, mert az előző kutyám (is) az volt. Bővebben lejjebb.

2022. szept. 19. 14:07
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

30


Köszönöm.


Ó, tényleg. Tesztelni kell(ene) szívférgességre. Jaj.


A drágább a fentiek közül egyébként jó szívférgességre.

2022. szept. 20. 22:26
 32/45 A kérdező kommentje:

Most vajon az normális, hogy a reggeli sétánál háromszor kakilt a kutya (kb. 1-1 perces kihagyásokkal), minden alkalommal normál adagot és tök egészséges kakija volt?


A prednizolontól nyilván jobban van, meg a mostani tápja jobb, mint amit eddig kapott, na de ennyire jobb a helyzet?

2022. szept. 21. 09:47
 33/45 A kérdező kommentje:
* ennyivel
2022. szept. 21. 12:19
 34/45 anonim ***** válasza:

Szerintem ez meg rendben van, most kerult hozzad, akkor is tudnak kakilni sokat, ha izgatottak, felnek, szoronganak.


Az elejen az en kutyam is siman kakilt egy seta alatt ketszer-haromszor, ha forgalmas helyre mentunk (utalta a hangzavart, autokat), de aztan megszokta, mar csak napi egyszer-ketszer kakil, mikor hogy.


Aztan persze lehet a taptol is, hogy nem megfelelo es tul sokat kakil tole, de meg csak par napja (?) adod neki, azert en meg kivarnam, hogy mi lesz ennek a vege, meg kell szoknia neki is.

2022. szept. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

34

Köszönöm szépen!

2022. szept. 21. 15:12
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 37 vagyok. Milyen spot ont kapott ami 1,5 hónapig jó? Csakmert ilyen nem létezik 😅 1 hónaposak vannak , vagy pedig 3 hónapos a Bravecto csepp.

Amúgy nagyon sok opció van, de az Advantix felejtős, egyre több gazdink panaszkodik, hogy kezd hatástalan lenni, sajnos elavult a hatóanyaga. Ha csepp akkor Vectra 3D. Valóban érdemes lenne szívféreg szűrés, utána megelőzésképp tabletta (Simparica Trio vagy Nexgard Spectra-ezek vénykötelesek és szűréshez vannak kötve). Egyébként Advocate nem rossz, de kullancs ellen nem véd, ellenben nagyon drága, akkor már inkább egy szélesebb spektrumú tabletta 🤷‍♀️

2022. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

36


De, létezik. 😂😂😂 Csak a neve nem jut eszembe. Ja. Fipro. [link]


Állítólag egész jó. (Vki itt írta, h jónak számít.) Nekem csak erre volt akkor pénzem, így is hitelbe vettem.


A többit, amit írtál. nagyon köszi és utánuk nézek.

2022. szept. 23. 09:45
 38/45 A kérdező kommentje:

36


Hányas voltál? Mert nyilván nem 37-es. 🙂

2022. szept. 23. 09:51
 39/45 anonim ***** válasza:
Bocsi, 27 voltam. Persze, a jó öreg fipronil hatóanyag, évek óta nem tartjuk mivel sajnos ennyi erővel szentelt vízzel is lehetne őket locsolni annyira semmit nem ér 😅 inkább picit ki kell egészíteni és venni neki normálisat. Az utóbbi 4 évben nem volt olyan ember akinek ez kivitt volna bármilyen élősködőt is. Akinek bevált, annak valószínűleg amúgy sem lenne fertőzött az állata vagy nagyon minimális a probléma. A legrégebbi hatóanyag, már immunisak rá sajnos az élősködők 😔 ha csepp akkor Vectra 3D vagy Advocate/Moxiclear ami tényleg kiviszi a bolhát, de sajnos már a tabletták világát éljük, lassan csak azok fognak tényleg érni valamit.
2022. szept. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

39

Fuh, köszi szépen. Akkor magyarán szólva vegyem úgy, hogy nincs is rajta semmi jelenleg? (Főleg, hogy tegnap nagyon alaposan megfürdettem egy spéci samponnal, amit itt többen is ajánlottatok, hogy csináljam.)


Akkor szerzek Simparicát vagy Vectrát vagy Advocate-et. (Nem egészen értem az Advocate mellett a Moxiclear-t. Ez két külön dolog?) (Bocsi, a kereső ebben a témában csődöt mond, tök fura találatokat hoz ki.)

2022. szept. 24. 07:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!