Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak két hét alatt...

A kutyámnak két hét alatt most vettem meg a harmadik hipoallergén tápot... (?)

Figyelt kérdés
Kicsit kész vagyok. Az utcáról fogadtam be a kutyust. Rögtön kiszúrtam, hogy vagy bolhás, vagy ételallergiás, vagy leginkább mindkettő. Az ételallergiát felismertem, mert az előző kutyám (is) az volt. Bővebben lejjebb.

2022. szept. 19. 14:07
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

20

Oké. Akkor is három lehetőségem van. Amiket felsoroltam.


Éééérted, az előző kutyával a poklot jártam meg... Ezek után nyilván nem vagyok nyugodt.

2022. szept. 19. 22:24
 22/45 A kérdező kommentje:
Főleg, hogy még mindig nem tudom, hogy ez a szerencsétlen kutya nem rám allergiás-e... Vagy talán az idegbetegségemet ráragasztom és romlik az allergiája. Az állatorvos azt mondta, hogy nem rám allergiás. :)
2022. szept. 19. 22:29
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kutyanak kornyezeti allergiaja van. Pl pollen.


Ha pedig tegyuk fel csirke allergias 6-8 het mire kiurul a szervezetebol.

2022. szept. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

23

Ó. Köszi. Nekem a doki 2-3 hetet mondott.

2022. szept. 20. 00:25
 25/45 A kérdező kommentje:
A kutya sokkal jobban van. Tegnap kapott prednizolon injekciót. Annak a hatása ugyan csak 1 hétig tart és nem nagyon ismételhető (legalábbis rendszeresen), de ez így most jó.
2022. szept. 20. 09:33
 26/45 A kérdező kommentje:
Vettem neki sampont is. (Jó drága volt.) A spot-on szombaton került rá és a sampon előtt és után 4 napig nem lehet spot-on-t használni, ezért holnap fog fürdeni. Lehet, hogy attól is jobban lesz. :)
2022. szept. 20. 11:37
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi ha esetleg írta már valaki. Tehát. Simparica tabletta 5 hetente élősködők ellen. Tápból mind jó volt amit adtál neki, kivéve a főzés (mindenféle maradék, krumpli stb-felejtős). Minimum 1 hónapig egyen egyfajta állatorvosi hipoallergén tápot, akármelyik jó. Kimérve nem veszünk tápot. Főleg nem hipoallergént: Összetapizzák, más kerül bele, nem azt adják ami rá van írva stb-mindegyik szituval találkoztam már. Eliminációs, tehát szétválasztó diéta. 1 hónapig hipoallergén, utána lehet próbálkozni egyenként egyfajta új fehérje forrással. Első körben nyúl, vad, bárány-ezeket tolerálják a legjobban. Zsír nem probléma milyen van benne, a fehérje okoz allergiát. Hidrolizált= olyan apróra bontják a fehérjét, hogy nem okoz allergiás reakciót, a legtöbb hipoallergén táp ezzel az eljárással készül, ettől hipoallergén. Tehát első körben egy féle hipoallergén táp, pl a Trovet. Utána lehet tovább próbálkozni egyenként melyik fehérjét hogyan tolerálja majd. Amennyiben nem javul, fennáll a külsőleges allergia (pollen, ilyesmi". Erre samponokat, géleket, habokat, esetleg tablettát lehet alkalmazni.
2022. szept. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

27

Köszönöm.


Hát speciel az állatorvos mondta, hogy adjak neki "maradékot" (azaz tulképpen főzzek neki rizst, krumplit, ezt is csináltam). De akkor az elfelejtve.


Jó, akkor nem lesz kimért táp. Zsákban fogom venni.


Én személy szerint semmi olyan tápot nem akarok neki adni, amiben bármilyen baromfi van (akármennyire is hidrolizált). (Ahogy írtam, az előző kutyám ezektől volt a legsz.rabbul.)


Tehát egyelőre a VetLife lesz, aztán megpróbálkozom a jóval olcsóbb és húsban sokkal gazdagabb Eukanubával. (Az egyik VetLife-ban 14, a másikban 20 százalék a hús, az Eukanubában 29.)

2022. szept. 20. 19:24
 29/45 A kérdező kommentje:

27

Élősködőkre Adventix-et és Advocate-et javasolt a spéci hipoallergén tápokat árusító boltban dolgozó hölgy, az egyik receptköteles, a másik nem, az egyik drágább, de többet tud, a másik olcsóbb, de kevesebbet. Ezek még nem aktuálisak, mert a mostani spot-on másfél hónapig jó, de a fürdetés miatt csak 1 hónapig lesz jó.

2022. szept. 20. 19:28
 30/45 anonim ***** válasza:

Ezeket a termekeket nem ismerem, de szerintem olyat kene neki adni, ami jo szivfereg ellen is. De elso korben ugye teszt kell hozza, illetve orvossal megbeszelni, hogy o pl mikortol es meddig adna.

Van, aki arra eskuszik, hogy egesz evben kell vedekezni szivfereg ellen, van, aki meg arra, hogy eleg csak februar-marciustol oktoberig.

En nexgardot adok a kutyamnak, ez ugye mindenfele eloskodo ellen ved, kiveve a galandfereg, ugyhogy kell kulon fereghajto is 3 havonta.

2022. szept. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!