Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak két hét alatt...

A kutyámnak két hét alatt most vettem meg a harmadik hipoallergén tápot... (?)

Figyelt kérdés
Kicsit kész vagyok. Az utcáról fogadtam be a kutyust. Rögtön kiszúrtam, hogy vagy bolhás, vagy ételallergiás, vagy leginkább mindkettő. Az ételallergiát felismertem, mert az előző kutyám (is) az volt. Bővebben lejjebb.

2022. szept. 19. 14:07
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit meg kene nyugodni,ha bolhas volt szerencsetlen, kozel se biztos az etelallergia, lehet bolhaallergia is amugy, lehet atkas, lehet siman csak nagyon sokaig volt bolhas es teljesen tonkrement a bore tole...

Szoval 2 het alatt ennyifele tap ugy, hogy nem is biztos, hogy allergias, illetve legalabb 1 honapig, de inkabb 2-ig kell etetni egy tappal ahhoz, hogy megtudd, hasznal-e....ez igy tulzas :D


Amugy nalunk is van csirkeallergia, de a csirkezsir az nem problema. Szoval lehet nalatok se lesz az, ha tenyleg megis allergias, dehat ehhez ugye kiserletezni kell sajnos.

2022. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

11

Szerintem félreértesz.


Eddig egy hipoallergén tápot vettem. Azt kapta, akkor még jobban vakarózott, abbahagytuk, főztem. Akkor is vakarózott.


MA vettem neki kétfélét, mert rájöttem, hogy a mai napon először vásároltban van baromfimáj.


Továbbá az előző kutyám ételallergiás volt és pontosan ugyanígy, ugyanilyen sokat (ÁLLANDÓAN) tépte, nyalta, rágta magát, főleg a lábait ill. a lábaival a fülét vakarta (ez tipikus ételallergia jel, el lehet olvasni, utána lehet nézni, nekem állatorvos(ok) mondta (mondták).


Nem kapkodok annyira, mint amennyire látszik. :)

2022. szept. 19. 15:15
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg rovaros tápot is kipróbálhatsz, azt szokták még ajánlani ételallergiás kutyáknak.
2022. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 NTBS ***** válasza:
95%
Szerintem nyugodj meg. És adj időt a dolgoknak.
2022. szept. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek.


Megpróbálok megnyugodni, de ISZONYÚ, amikor éjjel-nappal tépi magát... és engem is zavar ezzel... (állandóan a seggemben van és hallom, látom, sőt, ébresztett is már fel emiatt 😥😥).

2022. szept. 19. 16:18
 16/45 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rám allergiás?


Vannak pszichés betegségeim...


Az előző kutyámnak extrém érzékeny idegrendszere volt, a doki első pillanatban azt mondta, hogy nagyon nagy gondok lesznek... És ő akkor még csak 2 hónapos volt. (Akkor került ugye hozzám.)


Az új kutyus 2 éves körüli és egyértelműen bántalmazott kutya, a ffiaktól retteg. (Én nő vagyok.)

2022. szept. 19. 16:32
 17/45 anonim ***** válasza:
100%

A bőrproblémákra kiegészítő kezelésként vannak nagyon jó samponok és mint már írták, egy-két hónapig kellene csak egyfajta tápot (semmi juti!!!) kapnia, hogy lásd, hogy mennyire hatásos.

A royalnak egyébként nagyon jó a hipo tápja, a saját szememmel láttam a változást egy menhelyi kutyánál...

Sokaknak meg a nyers etetés hozza meg a kívánt hatást.

2022. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

17

Köszi.


Persze, kezdet kezdetétől nem kapott jutifalatot. Nem is fog.


Hát most itt vagyok a baromi nagy dilemmában, hogy melyiket kapja.


A Trovet hipoallergén tápjai kiesnek, mert hosszú távon nem tudom velük etetni, borzalmasan drágák (és nem is ette).


A mai napon vetteket mindkettőt felfalta (kapott hozzájuk rizst és sárgarépát is).


Az egyik volt ugye a Royal Canin Hypoallergenic, a másik meg a VetLife Hal & Édesburgonya.


És valaki itt javasolta az Eukanuba gabonamentes lazacosat.


Most melyiket válasszam? Nagyon nehéz eldönteni.


(Az előző kutyámnak a Royal Canin volt az összes közül a legrosszabb.)

2022. szept. 19. 22:00
 19/45 A kérdező kommentje:

folyt.


Nyers etetés teljesen kizárt. Azt egészen biztosan nem szeretném.

2022. szept. 19. 22:02
 20/45 anonim ***** válasza:
100%

Hat akkor logikus, hogy azzal kene etetni, amit nem csak par hetig tudsz fizetni, hanem akar evekig.


Nekunk amugy a trovet nagyon bevalt, de a kutyam 5 kilos, igy nem halok bele az etetesebe, mindegy mennyibe kerul, ekkora kutyanal ez nem tema.


Azzal etess, amivel tudsz.

2022. szept. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!