Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyre több a kutyatámadás....

Egyre több a kutyatámadás. Hogyan számolnátok el a lelkiismeretetekkel, ha póráz nélküli kutyasétáltatás következtében a kutyátok, valakinek a halálát okozná?

Figyelt kérdés

[link]

A linkelt cikkben szereplő idézet nagyon elgondolkodtató, minden szavával egyetértek:

„Egyszerűen azt szeretném, hogy az esetemen keresztül jusson el minél több kutyatartó / sétáltató fejében odáig ez a gondolatkör, hogy amikor elengedi a kutyát bárhol, soha nem tudhatja, hogy mikor ki jelenik meg a távolban, amire a kutya fejében átkattan valami és átmegy egy kontrollálhatatlan támadó/gyilkológép üzemmódba. A póráz nélküli sétáltatás "csak" szabálysértés. A következmények viszont, amikor nyomorékká válik valaki vagy meghal, akkor hogyan magyarázod meg a családjának, hogy "eddig sosem csinált ilyet" a kis kedvenced. Hogyan számolsz el a lelkiismereteddel, hogy TE okoztad valakinek a halálát, főleg valaki gyerekének a halálát?”


36/F



2022. nov. 15. 21:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
#10 Jobb esetben a kertbe, és nem a panel folyosójára, amit ha teleszar, még verést is kap érte.
2022. nov. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%

Ha rendszeres faraszto kozos futasok vannak a kutyaval,akkor garanciat adok,h nem tamad emberre. Meg akkor se,ha felsz tole. Rengeteg ilyen szituban voltunk!!


Egy nagydarab varosi szocializalt rendszerssen futtatott kutya tidztaban van az erejevel es nem tamad emberre.


Minden nagytestut ugy ad ki a tenyeszto,h ne hozzon bajt rossz hirnevet a tenyesztore es a fajtara.


Az ilyen sinterrol szabadult kutyak tudnak gazos dolgokat alakitani.de ott se garantal az emberoles. A kutya eloszor legtobbszor figyelmezteto fogast/harapast ad. Veralafutas eredmennyel.


A cikkben valszeg gyerekhez nem szoktattak (azaz nem szocializaltak gyerekre) a kutyat es olyakor torteni a baj. Ezzdl minden gyzdanak tisztaban kell lennie,hol milyen kutyat enged el felelosseggel.


Az ujsagcikkek szenzaciothajhasznak es megdobbentenek stb. Botranyrol kell szolniuk es nem felnek elferditeni a valosagot. Ne vegyuk kp-nek az ujsagcikkeket legyszives.

2022. nov. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
2022. nov. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%
Ezt csak összefogással lehet megállítani, szerintem azt kéne csinálni, hogy póráz nélkül sétáltatott kutyák láttán azonnal rá kell hívni a rendőrséget a gazdáikra. Rögtön ott helyben. Ez a kutyák érdeke is amúgy. Legközelebb kétszer is meggondolja az antiszociális "nem bánt nem bánt" balfasz, hogy elengedi-e a kutyát normális, civilizált emberek közt vagy sem. Ezekkel csak így lehet bánni, erőből értenek csak. Bírságokból és feljelentésekből. Másból nem tanulnak.
2022. nov. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
58%
Szia kedves 36 éves meleg kutyagyűlölő provokátor barátunk. Megint elhagyott az aktuàlis faszid, és ubalmadban kérdésekkel szórakoztatod magad a gyakorin? :) milyen szomoru…. 😂😂😂
2022. nov. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%
Egy több is lesz. Egyre képzetlenebb és/vagy ostobább emberek vállalnak kutyát, ráadásul egyre nehezebben kezelhető fajtákat (pit, staff, roti, dogo, stb.).
2022. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
60%
A gyerekeket sem kellene elengedni. Ahogy anyu lerakja, bármikor bekattanhatnak és átmehetnek gyilkógépekbe ők is. A szülőknek miért nem írnak ki mégsem figyelmeztetéseket?
2022. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
86%

Én kutyásként örülnék neki, ha tényleg ellenőriznék és szankcionálnák a szabálysértéseket, legyen az kutyakaki össze nem szedése vagy póráz nélküli séta vagy bármi, és ne csak akkor avatkozzanak be, amikor már megtörtént a baj.

Az én kutyám nem tud ilyen sérüléseket okozni, mert kiismertem, mire hogyan reagál, és az alapján nevelem. Pedig ő előéletes, mentett, igaz, hogy kistestű, de ő is tudna komoly sérülést okozni. Egyébként meg még ha valaki a feje felé kapkodna, azt is lekezelem. Csaptam már arrébb kisgyerek kezét, aki a kutyám felé hadonászott, és szedtem már le más neveletlen kutyáját a kutyámról, folyamatosan tanulom a kutyák testbeszédét, és tudom, kit kell kerülni, vagy mikor kell kerülni akár az ismerősöket is.

Amúgy a póráz a legtöbb helyen kötelező, sok pénzt beszedhetnének csak ennek a bírságolásából, nem is értem, miért nem foglalkoznak vele.

Szóval visszatérve a kérdés eredeti felvetésére, ha az én kutyám okozna ilyen bajt, az azt jelentené, hogy én valamit nagyon elcsesztem gazdiként, és jogosan büntetnének meg érte, de elég sok melóm van a kutyámban, ahhoz engem kellene valakinek megtámadnia, hogy a kutyám agya így elszálljon.

2022. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
83%
Ilyenkor szokott Erzsike néni sápítozni, hogy jaj, de hát a Buksika olyan szelíd, miközben a rohadt dög már vicsorogva támad.
2022. nov. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a dolgot két részre kell bontani.

Egyrészt nagyon sok az olyan ember, akinek egyáltalán nem való kutya.

Másrészt vannak olyan fajták, amik valóban veszélyesek, és csak bizonyos gazda és tartási mód mellett szabadna tartani.

2022. nov. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!