Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem féltik a kutyáikat azok...

Nem féltik a kutyáikat azok az emberek, akiknek barátságos, de nem behívható kutyájuk van?

Figyelt kérdés

Rendszeresen belefutok ilyen póráz nélkül sétáltatott kutyákba, nevükre sem hallgatnak. Egyszerűen nem értem hogyan merik elengedni őket így. Nem gondolnak bele, hogy összefuthatnak egy egyáltalán nem barátságos kutyával is, aki pillanatok alatt megtépi az övéket, mert az minden egyes kutyához kérdés nélkül odarohangál?


Én több kutyával sétálok, egyik reaktív és minden egyes alkalommal szólnom kell, hogy hívja be a kutyát, 10ből 9 alkalommal nem sikerül nekik, sokszor még nekik áll feljebb... egyszerűen nem értem mit gondolnak, múltkor dühömben már azt mondtam, hogy jól van, meglátjuk hány darabban távozik a kutyája... ezzel próbáltam rávenni, hogy szedje össze gyorsan a kutyáját, mert amúgy a reaktív kutya sem harap, csak bunkózik és generálja a feszültséget, amire a másik rosszul reagálhat. Ő legrosszabb esetben is odacsíp, de pontosan ezért nincs oda engedve minden kutyához, mert ez könnyen vezethet balhéhoz.


Nem tudom mi történne, ha egy valóban agresszív kutyához mennek így oda 🤦‍♀️


2022. dec. 7. 21:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyetértek kérdező.


Én pluszban még futni is járok a kutyáimmal, a nagyobb csak bekötve jön, ő szerintem picit ijesztőbben néz ki, amikor vele megyek, akkor valahogy meg tudják fogni a kicsiket. Ha a kicsi, cuki kinézetűvel megyek, akkor valahogy sosem sikerül... Pedig a kicsi a reaktív, ő szó nélkül odakap, ha a pofajaban ugrálnak, pláne feladat közben. De olyan is volt már, hogy szintén futás közben ránkengedték a kutyát, a gazdi szerintem azt hitte megállok, de nem, sőt be is gyorsítottam, a kutya futott utánunk, a gazdi meg a kutyája után. Aztán csak sikerül megtanulni, hogyha nem behívható, akkor ne engedje el, legalább egy flexit/hosszú pórázt tegyen rá.


Tréningezés szintén ismerős sztori. Én a versenyre jaros kutyámat gyakorlatilag csak játékkal dicserem, ezt is már nem egyszer próbálták meg kivenni a szájából, és nem érti, hogy mi a probléma. De olyan is volt, hogy egy random kutya odafutott, a földön, a táskám mellé lerakott játékot elvitte (8 ezer forintos játékról beszélünk), majd nekem kellett mennem a gazdi után, hogy mégis legyen már képes visszaadni...


Jól esett kiadni magamból.


Idióták, nem tudsz velük mit csinálni, csak saját magukkal vannak elfoglalva. Az a típus, aki közlekedésnél amikor neked van elsőbbséged, bevág eléd úgy, hogy neked kb.vészfékezned kell, mert ő siet.

2022. dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Futtatók kapcsán dettó, mint a 20-as (15-ös voltam), csak egyedül egy gyors labdás-huzizós lefárasztásra ha monduk egész héten túl mostoha az időjárás a dunaparti futtatásra. :( De már találtam a telep környékén néhány ilyen legelőt/rétet/mezőt, ami nincs megművelve, az nekem baromi kényelmetlen, egyszer a bokám fogom kitörni, meg ott elengedni nem merem azért, de 10 vagy 15 méteres pórázzal pocokvadászik egy órát és jól vagyunk. :)
2022. dec. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem gondoltam, hogy ennyi együttérző választ fogok kapni. Sajnálom, hogy ez máshol általános probléma és a normális gazdák vannak kisebbségben. Nekem is jól esett kiírni. Főleg mióta a reaktív kutyám megvan, azóta rendkívül idegesítenek ezek az gazdák. Előtte egy tök nyugodt, békés, barátságos kutyám volt, akit így sem engedtem rá soha senkire, annak ellenére, hogy ő tényleg konfliktuskerülő volt. De vele kevésbé idegesített a dolog, bár akkor se értettem miért engedik szabadjára az ilyen kutyát, környéken ráadásul van egy tudottan agresszív nagykutya, akit ugyan pórázon, de szájkosár nélkül visznek, így már akkor sem értettem hogyan merik ezt így. Mióta a reaktív nálam van, mintha az ilyen szabadon lévő kutyák még jobban betalálnának, szinte némelyik kutya élvezi, hogy hecceli az enyémet. Persze tény, hogy sok azóta az új kutyás is, akik úgy tűnik idiótábbak, mint a régiek, még annyira sem nevelik a kutyájukat. Vagy lehet a többi kutyának az szúrja a szemét, hogy 3 kutyával sétálok, nem tudom, de az biztos, hogy rendesen fel tudnak idegelni. Egy kis figyelmesség lenne az egész.
2022. dec. 8. 14:21
 24/30 A kérdező kommentje:
Jah, mi sem járunk futtatóba. Egyszer voltunk, elég is volt.
2022. dec. 8. 14:22
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyre több kutyás van, ebbe közrejátszott a pandémia is. És miközben egyre több a felelős kutyatartó, szerencsére, sajnos a nagy számok törvénye alapján egyre több az ilyen felelőtlen, problémás is. Részben utálom ezt a vacak időt, részben viszont nem bánom, mert legalább a lusta gazdi-réteget az idő nagy részében távol tartja az utcától! :D Tavasszal-ősszel a másik kedvencem az ÖTYE klub, a padon üldögélnek, kutyuskák körülöttük, órákig trécselnek, ami tök jó, élvezzék a jó időt és egymás társaságát, de a kutyusok többsége nincs megnevelve, és saját területüknek tekintik a padok környékét, ugatva-támadva védik meg a birodalmukat. Ez legalább már nincs ilyenkor... Ha budapestiek vagytok esetleg a Hajógyárit próbáljátok meg, bár mostanában a helyi FB csoportban látom, hogy ott is vannak azért problémák a "felhígult" kijárók miatt, de az olyan óriási terület, hogy nagyobb esély van arra, hogy normális játszópajtást talál az ember, vagy zavartalanul gyakorolhat, főleg ha kicsit vacakabb az idő. Valószínűleg aki veszi a fáradtságot, hogy oda kivigye a kutyát, az fektet a nevelésébe is annyi energiát, hogy ne legyen vele gond.
2022. dec. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy más is írta, egyrészt nem felelősségteljesek ezek a "gazdik" és nem érdekli eléggé őket, hogy mi lesz a kutyájukkal, másrészt meg nem hajlandóak az idejükből arra áldozni, hogy minőségi időt töltsenek a kutyájukkal. Én ezt konkrétan vitában érvként is megkaptam, hogy azért KELL póráz nélkül sétáltatni, mert amúgy hogy fárasztaná le a kutyát?! Mondtam, hogy talán a kutyával együtt kéne menni, ő meg röhögött, hogy még mit nem, majd ő járkáljon kilométereket a kutya kedvéért, nem?... Mikor rámutattam, hogy na, azért nem kéne, hogy kutyája legyen, akkor már csak anyázás volt a válasz.

Nekem is mentett kutyám van, az utcán "szocializálták" élete első évében, aztán meg olyan otthonra lelt, ahol egy elzárt hátsókertben tartották összezárva egy másik kutyával összeszoktatás nélkül, és ha összeverekedtek, akkor a "gazdi" lapáttal/seprűnyéllel tett rendet... Nem visel el más kutyát, embertől is tart, de nem támad, csak ha belemásznak az arcába kéretlenül. Sétánál alapból senki nem mondaná ezt meg, mert gyönyörűen jön mellettem a pórázon, hallgat rám. De volt nekem is konfliktusom ilyen "nem bánt, csak barátkozni akar" félével, én meg úgy kiabáltam oda, hogy az én kutyám viszont fog, ha nem szedi össze a sajátját. Természetesen neki állt feljebb, hogy ha ilyen agresszív a kutyám, köteles vagyok szájkosárban sétáltatni. Persze rámutattam, hogy ha nem követne el szabálysértést azzal, hogy póráz nélkül sétáltat, akkor nem lenne ügy sem.

Egyébként nekem anno mondta valaki, hogy érdemes sárga szalagot rakni a pórázra, mert ez a nemzetközi jelzése annak, hogy a kutyám nem akar/nem tud barátkozni. Elmondhatom több év tapasztalatából, hogy egyrészt a gazdik 80%-ának gőze sincs erről a jelzésről, a maradék meg csak lesz-rja.

2022. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Enyémnek olyan nyakörve van, amin rajta van, hogy "Do not pet!/Ne simogass!", de ezt sem értik... egyébként azokkal a kutyákkal, akikkel összeszokott, tök jól kijön, több kutyával is sétált már együtt a sajátokon kívül, de neki kell több találkozó, hogy feloldódjon, utána viszont ő maga hívja játszani őket
2022. dec. 8. 17:54
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Leszarják
2022. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat engedem el a kutyámat a közeli parkokban, sajnos sokat rohant oda kutyákhoz persze biztos sokan elküldtek a halál f..ra,de aztán hosszú pórázzal eljutottunk addig,hogy ha kutyát lát megáll, amit mondok is neki,hogy megáll, akkor vagy mellé lépek és megkötöm vagy behívom ha messzebb van. Szépen vissza jön,nem megy oda senkihez. Most már fixen 1 hónapja nem rakok rá hosszút,de szépen engedelmeskedik. Egyébkent az összes kutyást aki abban az idő pontban jár mint mi ismerem. Ha ismeretlen kutyát látok természetesen behívom és pórázra rakom. Megkérdezem barátságos e, elengedjük őket játszani stb. Ha nem akkor megyünk tovább.


Egyébként egyet értek veled, azért is mivel több alkalommal oda rohant kutyásokhoz, azért lett rá rakva hosszúra,hogy megtanulja nem rohanunk oda mindenkihez,mert egyszer majdnem megtépték őt is. Ami teljesen az én hibám lett volna!

De természetesen ezért dolgoztam keményen vele!

2022. dec. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, örülök, hogy megértetted és felmérted helyzetet. Csak így tovább. :)
2022. dec. 9. 21:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!