Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire buták az emberek?

Miért ennyire buták az emberek?

Figyelt kérdés
Rengeteg embert látok megosztani Facebookon, hogy elszökött a kutyája szilveszterkor. Én nem védem a barom durrogtatokat, de szilveszter előtt a csapból is az folyt, hogy ilyenkor figyeljünk a kutyákra, zárjuk be őket, legyenek lakásban. Akkor miért nem fogadják meg a tanácsot??? Utána meg sír a szájuk... Nem hiszem el, hogy egy éjszakát nem lehetnének lakásban... Pláne sok yorkit látok, hogy eltűnt, nem hiszem el, hogy lakásban volt, egyébként hol tarthatják???... Én csak a kutyákat sajnálom, a "gazdákat" nem... És sok kutyus a felelőtlen emberek miatt hal meg, ütik el, szenved..

2023. jan. 2. 14:30
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
71%

Ez sajnos igaz..

Mi direkt megkötöttük a kutyát nehogy elszökjön.Nem sokszor kötjük meg mert a papám meg én is utáljuk ha meg van kötve de ilyenkor muszáj mert különben kiugrik a kerítésen

2023. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
28%

Tőlünk sosem szökött egyetlen állat sem, pedig sosem voltak megkötve.

Ha jól vannak tartva, akkor nem menekülnek a háztól, hanem a gazdájukhoz "futnak" segítségért, ott érzik magukat biztonságban.

2023. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
14%
Akik durrogtatnak nem barmok mind, aki vaktában mondja ezt az a barom😀.Gondoltam szólok
2023. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
94%

Ezt en se ertem. Most epp benti kutyam van, nyilvan alap, hogy bent van, de volt kinti kutyank is anno, ot szilveszterkor mindig beengedtuk a hazba, habar utalt bent lenni egyebkent. De ebben nem engedtunk 🤷‍♀️ Pisilni is ugy kisertuk ki a kertbe, nem hagytuk magara egy percre se.

Tenyleg nem ertem, miert nem lehet ennyit megtenni....miert nem lehet vigyazni legalabb 1-2 nap az allatokra?


Most lakasban elek, de a benti kutyusomat is ugy setaltom ilyenkor, mert iszonyatosan retteg, hogy nyakorv es ham is van rajta, a kezemben 2 poraz. Igy eselytelen, hogy seta kozben elszaladjon, mert nem tud kibujni felelmeben a nyakorvbol es a hambol is, az lehetetlen.

De nyilvan a legkritikusabb idoszakban nem visszuk ki, csakhat mar altalaban reggeltol elkezdik a durrogtatast.


Meg lehetne elozni a szokest, dehat ja...felelotlenek az emberek.

2023. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
8%
Igazam van aki lepontoz az is barom ennyi erővel.Nyugodtan le lehet pontozni de jó alpári parasztok vagytok csak mert "durrogtatunk" ezért utálni a másikat.grat
2023. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
51%
A petárdázás és a robbangatás a fő gond mivel ez okozza a csőcselék és idióta suttyok élvezetet . A normális rend felrúgása zajlik és azok szenvedik hátrányát akik nem tesznek rosszat . Lassan eljutunk oda hogy nők járjanak pàncélba mert enelkül megerőszakoljàk őket a legálisan futni hagyott szatirok , úgy sem zarjak be őket a nők a hibásak mert nem tesznek semmit . Rekord tűzeset baleset baj keletkezett a mentők tűzoltok zsaruk nem bírták a leterhektséget mert pár ezer trtű randalírozik balhezik gyújtogat rombol. Ekkor sajnálom hogy semmilyen eredeti önszerveződő titkos terrorcsoport nem létezik akik megritkitanák a hulladék aljanépeket kezelhetetlen tébolyodott barmokat.
2023. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
77%
Apám pl. egy lusta f.sz. Elment a kutyája a durrogtatáskor, megmondtuk neki már sötétedés előtt vigye be. elfelejtette. Tényleg szétszórt... ok. De utána 01.01 felrakják a netre, hol a kutya este 6-kor. Jó, majd reggel elmegyek érte. Addig ellesz....
2023. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
#2 nem "a háztól menekülnek" ilyenkor, és nem is "elszöknek", ahogy a kérdező is fogalmaz, hanem olyasmi történik körülöttük, amit nem értenek, és ami számukra rohadtul félelmetes, ezért ösztönösen menekülni kezdenek, minden mindegy, csak minél messzebb attól az ijesztőtől.
2023. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
98%
Sokak nem annyira törődnek a kutyájukkal, csak van a kutya, de törődve nincs vele, aztán ha meg elszökik, akkor meg megy a sírás. Nálunk végig bent voltak a nappaliban a kutyáink (ahogy általában szoktak), de az egyik még így is félt, még pisilni sem mert kimenni, pedig próbáltuk őt kikísérni, de nem akart, hanem a szoba egyik sarkában volt bekuckózva. Viszont délután elvittük őt sétálni a mellettünk levő parkba, akkor még nem durrogtattak, és épp amikor sétáltunk, a nagyokosak a parkban a kutyafuttató mellett kezdtek el durrogtatni (majd ez egész éjjel folytatódott). Szegény kutyám megijedt, rögtön behúzta a farkát is rögtön fordult is a mi utcánk irányába. De amúgy szerencsére nekünk sem voltak sose szökős kutyáink, ha baj van, akkor inkább hozzánk jönnek, nem pedig a kerítésen próbálnak kimászni. Meg amikor az utcán is hangoskodtak éjjel, meg minden, a másik kutyánk ment ki ugatni, de én meg mentem utána, mert ő hiába nem szökős és nem is fél, féltem őt, nem szeretem ha szilveszterkor egyedül kint van az udvarban. De amúgy összességében aki felelőtlen, az szilveszterkor is valószínűleg az lesz. Aki törődik a kutyájával és felelősségteljes, annak szerintem nem fog megszökni a kutyája szilveszterkor sem.
2023. jan. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Metionin ***** válasza:
95%

Sajnos ez van. A mi kutyánk kinti volt, nem szeretett bent lenni de mivel rettegett a tűzijátéktól, ilyen alkalmakkor nem volt apelláta, be kellett jönnie és csak pórázon vittük ki a dolgát végezni amíg tartott a hangzavar. Már a kritikus héten is 2 pórázzal sétált, mert amilyen barmok vannak, már korábban is durrogtattak és előfordult, hogy egy random hétköznap este is ott petárdáztak az utca közepén, amikor sétáltattuk a kutyát.

Egyrészt igen, a gazda felelőssége de közrejátszik az is, hogy sokan nem tartják be az előírt puffogtatási időt. Itt pl. már karácsony előtt is csinálták, napközben is, amikor az emberek dolgozni és iskolában vannak. Ilyen esetben nyilván nem tud az ember 0-24 figyelni, akkor sem, ha az amúgy kritikus napokra felkészül.

2023. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!