Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a nyers etetés...

Jó lesz így a nyers etetés menü? Egészséges? Kell még valami? Rottweilernek lesz!

Figyelt kérdés

35% csontos hús/hal: hal(heti 1x) darabolt csontos lazac és pisztráng; csontos húsból mindent adnék 50:50%=vörös:fehér, kivéve napos csibe 😭 + szárított marhalábszár csontot, velőscsontot, sonkacsontot rágni heti 3x adnék.

25% hús: szintén mindent adnék, de több vöröshúst, kevesebb fehéret(zebrahúst csak karácsonykor:D).

10% szív/tüdő: marha és bárány szív és tüdő; csirke, pulyka, liba, kacsa, nyúl szív.

10% zöldpacal/zöldség/gyümölcsmix: marha és bárány zöldpacal(heti 3x); nyers reszelt cukkini(heti 1x); szárított zöldségmix(heti 2x): sárgarépa, cékla, paszternák, zeller, spenót; szárított gyümölcsmix(heti 1x): alma, szeder, szilva, homoktövis bogyó, ribizli, fekete ribizli, fekete berkenye, cseresznye, eper, egres, körte, málna, sárgabarack, áfonya.

10% belsőség, ebből 5% máj: csirke, pulyka, marha, nyúl, bárány, ló; egyéb: nyúl- lép, vese; ló- lép, vese; marha- lép, vese, tőgy; bárány- lép, vese; borjúvese, pulyka lép, here.

10% kiegészítő/egyéb: sprotni(heti 1x), tyúktojás sárgája(heti 1x), egész héjas fürjtojás(heti 1x), túró(heti 1x), kagylóhús(heti 1x); állandó: lenmagolaj, zöldkagylópor, 2 evőkanál natúr joghurt.

Heti 1x egész préda: egész fürj, szardínia, makréla.

Egyéb kiegészítőket kúraszerűen fogok adni:

-az élősködő ellenes erős gyógyszer miatt évi 1 háromhónapos máriatövis kúra,

-egy általános immunrendszer erősítő kéthónapos spirulina alga kúra,

-ősszel egy kéthónapos sörélesztő kúra,

-egy kéthónapos méregtelenítő huminsav kúra,

-egy háromhónapos komplex ízületvédő kúra.


Én jónak érzem, lehet túl is gondolom, de javítsatok ki, ha valami nem stimmel, sok, kevés, nem jó.



2023. jan. 5. 15:37
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
87%
A kagyló, spirulina stb marhára nem része az étrendjüknek, nem szokott hozzá és nem is erre lett kialakitva az emésztésük. Belsőség, csontos hús, rizs, zöldség mehet. Ne parázz rá, látszik, hogy nagyon figyelmes, gondoskodó gazdi vagy, bárcsak több ilyen lenne. De azért nem kell túltolni :) a bolti táp akármilyen minőség, feldolgozott cucc, ellenben a nyers hússal.
2023. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

De nyers kagylót lehet kapni barfboltban, igaz, kap külön por állagút, de heti egyszer nem adhatok néhány darabot nyersen is? Csak kiegészítésnek.

Ha már szegény napos csibét nem leszek hajlandó megvenni(ki tesz ilyet egyáltalán?!:(((()

2023. jan. 5. 20:58
 13/55 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező! Szerinted a kutyának mióta tartozik a kagyló a természetes étrendjébe? Pont ezért sok a beteg fajtiszta kutya.. nem elég hogy agyon vannak tenyésztve, és genetikailag hulladékok, de még az emésztésüket is szétcseszik.
2023. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
28%

Na ez nyers etetés:


[link]

2023. jan. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
72%
Ha ezt egyszerre rázúdítod, semmi nem marad szerencsétlen kutyában. Tényleg lépj be az említett BARF Facebook csoportba. Nagyon fontos a fokozatosság.
2023. jan. 6. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:
Nyilván valóan nem a kezdeti időszakot írtam le, hanem a kész menüt, amikor már mindent eszik, megszokta...-.-
2023. jan. 6. 04:37
 17/55 NTBS ***** válasza:
85%
Egyeztesd le egy állatorvossal. A lényeg a fokozatosan történő bevezetése.
2023. jan. 6. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Tudom, hogyan kell kezdeni, hogy történik az átszoktatás.

Még mindig ..

2023. jan. 6. 09:16
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdés része, csak kíváncsiság: ez napi szinten mennyibe fog kerülni?
2023. jan. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

Hát ugye változó, attól függ épp aznap milyen drága alapanyagokkal dolgozunk.

A #6-os kommentemben leírtam egy vacsora menüt, ugyanezzel egy hónapra kb 47ezer egy felnőtt rotinak, de nem számoltam hozzá a kiegészítőket(lenmagolaj, zöldkagylópor stb) + a nagy velőscsontot, se a jutalomfalatokat, úgyhogy kb 50-60ezerben lesz. De közben még alakítgatok, lehet, hogy több olcsóbb alapanyagot használok majd, főleg, ha nem lesz érzékenysége, nem veszem a legdrágább halat, meg kiiktatom a kagylót stb.

Meg kölyökkorban más lesz, mert komplex ízületvédőt ajánlottak, az drágább, mint a sima zöldkagylópor, meg ajánlott neki emBio csepp, az átálláshoz meg a kölyökgyomornak jót tesz.

Nincs gyerekem, nem is lehet, csak az állataim vannak, értük élek, értük dolgozok, rájuk fordítom minden erőm, energiám, időm, pénzem, nekem nem gond, nyilván egy 3 gyerekes családanyának már nem volna ez így opció.

Meg nem is szükséges, simán felnőnek, megélnek egy Brit Premium tápon is, de én elfogult vagyok.

2023. jan. 6. 10:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!