Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a nyers etetés...

Jó lesz így a nyers etetés menü? Egészséges? Kell még valami? Rottweilernek lesz!

Figyelt kérdés

35% csontos hús/hal: hal(heti 1x) darabolt csontos lazac és pisztráng; csontos húsból mindent adnék 50:50%=vörös:fehér, kivéve napos csibe 😭 + szárított marhalábszár csontot, velőscsontot, sonkacsontot rágni heti 3x adnék.

25% hús: szintén mindent adnék, de több vöröshúst, kevesebb fehéret(zebrahúst csak karácsonykor:D).

10% szív/tüdő: marha és bárány szív és tüdő; csirke, pulyka, liba, kacsa, nyúl szív.

10% zöldpacal/zöldség/gyümölcsmix: marha és bárány zöldpacal(heti 3x); nyers reszelt cukkini(heti 1x); szárított zöldségmix(heti 2x): sárgarépa, cékla, paszternák, zeller, spenót; szárított gyümölcsmix(heti 1x): alma, szeder, szilva, homoktövis bogyó, ribizli, fekete ribizli, fekete berkenye, cseresznye, eper, egres, körte, málna, sárgabarack, áfonya.

10% belsőség, ebből 5% máj: csirke, pulyka, marha, nyúl, bárány, ló; egyéb: nyúl- lép, vese; ló- lép, vese; marha- lép, vese, tőgy; bárány- lép, vese; borjúvese, pulyka lép, here.

10% kiegészítő/egyéb: sprotni(heti 1x), tyúktojás sárgája(heti 1x), egész héjas fürjtojás(heti 1x), túró(heti 1x), kagylóhús(heti 1x); állandó: lenmagolaj, zöldkagylópor, 2 evőkanál natúr joghurt.

Heti 1x egész préda: egész fürj, szardínia, makréla.

Egyéb kiegészítőket kúraszerűen fogok adni:

-az élősködő ellenes erős gyógyszer miatt évi 1 háromhónapos máriatövis kúra,

-egy általános immunrendszer erősítő kéthónapos spirulina alga kúra,

-ősszel egy kéthónapos sörélesztő kúra,

-egy kéthónapos méregtelenítő huminsav kúra,

-egy háromhónapos komplex ízületvédő kúra.


Én jónak érzem, lehet túl is gondolom, de javítsatok ki, ha valami nem stimmel, sok, kevés, nem jó.



2023. jan. 5. 15:37
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
89%
Persze, magánügyed :) Ha magadra is marad, akkor nincs ebben semmi elítélnivaló.
2023. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 A kérdező kommentje:

Magamra hááát ..

Nekem nincsenek nagy igényeim, én csak az állataimnak élek. Ha ők rendben vannak, akkor én is elégedett vagyok, alapvető dolgok kellenek csak nekem, semmi luxus. Egy túracipő, egy futócipő, egy kutyás/munkás ruha csere szett és kész :D Megélek én zsíros kenyéren, miközben cicák nyulat, fürjet meg szarvast vacsoráznak:D

2023. jan. 6. 11:44
 23/55 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én így tuti nem élnék, de semmi közöm hozzá és végsősoron jót teszel a világgal. Hajrá, de azért szerintem néha te is megehetnéd azt a fürjet/szarvast, kutyák biztos nem fognak belebetegedni, ha egyszer-egyszer nem azt kapnak :)
2023. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

Én nem eszek ilyesmit.

Csak csirkét, nagyon ritkán, havi egyszer.

Nem is szeretem a luxust.

Nekem nem ad örömet, ha étteremben ebédelhetek, vagy márkás a pulcsim.

Én ilyen vagyok.

Nekem az az öröm, ha a jószágok rendben vannak, mindent megkapnak.

2023. jan. 6. 11:55
 25/55 A kérdező kommentje:

Sokan hitték rólam, hogy mennyi pénzem lehet, ha még az állatoknak is ilyen luxusai vannak. De ott a pont, hogy nem az állatoknak IS, mert csak nekik, közben én a minimumon vagyok.

De mondom, nekem így jó.

De nem is én vagyok a középpont, most az a kérdés, hogyan lehetne tökéletes barf étrendje a jövendőbeli rotimnak.

2023. jan. 6. 11:57
 26/55 anonim ***** válasza:
49%
Végre, végre egy normális ember!!!
2023. jan. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 A kérdező kommentje:

#26-nak:

Ilyet se mondott még rám SOHA SENKI, a suliban én voltam az antiszociális kutyab-zi ..

2023. jan. 6. 12:00
 28/55 anonim ***** válasza:
92%

"Elolvastam sok mindent a barfról, azt mondták fő a változatosság és minimum 4 fajta hús kell, maximumot nem írtak."


De ez a 4 fajta hús nem egyszeri etetésen belül kell! Egyszeri etetésen belül nem kell még kétféle sem, de 2-3 félénél több nem is annyira előnyös. Szerintem lépj be Facebookon egy Barfos csoportba, mert nagyon, de nagyon túlgondolod/túltolod.


Joghurt egyáltalán nem szükséges. Szív és tüdő sem feltétlenül szükséges minden etetésbe, de lehet, te inkább a Prey modellt szeretnéd közelíteni, akkor viszont a koplalónapot is meg kell említeni, amit te nem tettél.

Elnézést, csak a kommentek első oldalán olvasgattam, nem végig, szóval lehet, hogy érintek olyasmit, amiről később már volt szó.


Összességében: egyszerűsíts picit, úgy jobb lesz, és persze csak a szoktatási periódus után szabad növelni a változatosságot, de erről a mondott csoportokban remek leírások vannak.

2023. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%
27: Hát akinek nem számít az hogy Gucci póló van rajta, nem érzi magát többnek, az már jó ember. Én is sokkal kényelmesebben érzem magam a Pepcos pólóban mint bármelyik nagy divatmárka polojaban.
2023. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 A kérdező kommentje:

Gondolkodtam még a válaszokon.

Joghurt, túró nem kell, nem természetes és kagyló sem.

Zöldségmixet sem kéne venni, hanem veszek simán répát, cukkinit, zellert, céklát frissen és ezeket reszelve adom, meg veszek fagyasztott parajpürét, gyalult tököt és kiolvasztva adom.

Tudok még venni almát, körtét, szilvát, barackot és fagyasztott málnát, ribizlit, szamócát, meggyet, cseresznyét, áfonyát, szedret vagy vegyes erdei gyümölcsöt.

Ez így elég jó?

Amit nem tudok: nyersen ehet édesburgonyát és vágott zöldbabot? Akkor azt is adnék.

És még azt nem tudom, hogy zöldségből meg gyümölcsből egyszerre egyfélét vagy többet is adhatok? Pl reszelt répát-cukkinit meg pár szem áfonyát? Vagy ez mindegy?

Azt mondtátok, hogy egyszerre max 2 féle húst adjak.

Azt tartom, hogy többször inkább a zöldpacalt adom, zöldséget, gyümölcsöt ritkábban, mert az is úgy természetesebb.(előbb eszi meg az elejtett jószág gyomrát, minthogy kiásná a répát:D)

És még azt nem tudom, tojásokból kaphat egy héten belül mindkettőből vagy egyik héten egyikből x db-ot, másik héten másikból y db-ot? És ha az x a rendes tojássárga, az y az egész héjas fürjtojás, akkor mennyi az x és mennyi az y ? 2 adagban adnám a mennyiségeet, másik napokon, mint az apróhalat.

Sprotnit is szétosztom és heti 4x adok keveset a menühöz.

Emellett pedig nem lesz heti 1 teljes halnap, hanem heti egyszer vagy csak a csontos részt váltom ki darabolt csontos lazaccal, pisztránggal vagy a hús részt fagyaszott hekkfilével, harcsafilével.

Heti 1x egész prédás menü is marad, ami szintén felesben egész hal(szardínia, makréla) és egész fürj.

Ami pedig a kiegészítőket illeti, évszakokra bontottam:

-Ősz: sörélesztő + ligetszépe olaj bundakúra

-Tél: lucernapor és csipkebogyópor immunrendszer erősítés

-Tavasz: máriatövis és huminsav méregtelenítő kúra

-Nyár: sprint-r és joint aid mozgásszervet támogató gyógynövénymix.


Na így mit szóltok?

2023. jan. 7. 13:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!