Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a nyers etetés...

Jó lesz így a nyers etetés menü? Egészséges? Kell még valami? Rottweilernek lesz!

Figyelt kérdés

35% csontos hús/hal: hal(heti 1x) darabolt csontos lazac és pisztráng; csontos húsból mindent adnék 50:50%=vörös:fehér, kivéve napos csibe 😭 + szárított marhalábszár csontot, velőscsontot, sonkacsontot rágni heti 3x adnék.

25% hús: szintén mindent adnék, de több vöröshúst, kevesebb fehéret(zebrahúst csak karácsonykor:D).

10% szív/tüdő: marha és bárány szív és tüdő; csirke, pulyka, liba, kacsa, nyúl szív.

10% zöldpacal/zöldség/gyümölcsmix: marha és bárány zöldpacal(heti 3x); nyers reszelt cukkini(heti 1x); szárított zöldségmix(heti 2x): sárgarépa, cékla, paszternák, zeller, spenót; szárított gyümölcsmix(heti 1x): alma, szeder, szilva, homoktövis bogyó, ribizli, fekete ribizli, fekete berkenye, cseresznye, eper, egres, körte, málna, sárgabarack, áfonya.

10% belsőség, ebből 5% máj: csirke, pulyka, marha, nyúl, bárány, ló; egyéb: nyúl- lép, vese; ló- lép, vese; marha- lép, vese, tőgy; bárány- lép, vese; borjúvese, pulyka lép, here.

10% kiegészítő/egyéb: sprotni(heti 1x), tyúktojás sárgája(heti 1x), egész héjas fürjtojás(heti 1x), túró(heti 1x), kagylóhús(heti 1x); állandó: lenmagolaj, zöldkagylópor, 2 evőkanál natúr joghurt.

Heti 1x egész préda: egész fürj, szardínia, makréla.

Egyéb kiegészítőket kúraszerűen fogok adni:

-az élősködő ellenes erős gyógyszer miatt évi 1 háromhónapos máriatövis kúra,

-egy általános immunrendszer erősítő kéthónapos spirulina alga kúra,

-ősszel egy kéthónapos sörélesztő kúra,

-egy kéthónapos méregtelenítő huminsav kúra,

-egy háromhónapos komplex ízületvédő kúra.


Én jónak érzem, lehet túl is gondolom, de javítsatok ki, ha valami nem stimmel, sok, kevés, nem jó.



2023. jan. 5. 15:37
1 2 3 4 5 6
 41/55 A kérdező kommentje:
Azok a "kúrák" az egészségét szogálják, a farkasok is leeszik a csipkebogyót, esznek néha gyógynövényeket.
2023. jan. 9. 09:07
 42/55 anonim ***** válasza:
66%
Hú, de lefognak téged húzni! Mármint anyagilag gondoltam. Minden hülyeséget el fognak neked adni, mondván az kell a kutyának, ettől lesz fitt, meg egészséges. És mennyibe fog kerülni az egyéb dolgok? Az állatorvos, a kiegészítők nyakörv, tanítása idomítása.Gondolom lesz majd aki a kutyád mentális, magatartási dolgaival foglalkozna, jó pénzért.
2023. jan. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:

#42 Fejtsd ki, kérlek, mit csinálnék rosszul.

Akár privátban is, írj nekem légyszíves menüt, meg mit viszek túlzásba, mi felesleges, mi az, ami tényleg hasznos stb.

Előre is köszi, remélem írsz.

2023. jan. 9. 10:57
 44/55 anonim ***** válasza:
72%
Először is muszáj neked Rottweiler?? Tényleg nem akarlak megbántani, de naiv vagy! A táplálkozásnál eldöntöd, hogy a kutyának mit adsz, aztán majd rájössz, hogy a kutya nem eszi meg. Te meg úgy látom, nem olyan vagy, hogy majd megeszi ha éhes lesz! Arra is gondolj, ez mégis egy "harci kutya", jó tudom amilyennek neveljük olyan lesz. Ja, úgy általában.
2023. jan. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 NTBS ***** válasza:
70%
Alapvetően jó. A többit korábban leírtam.
2023. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:
#44 Azon kívül, hogy lenézel, van értelmes, segítő hozzászólni valód is? Mert nem így értettem, hogy fejtsd ki bővebben, mi rossz.
2023. jan. 9. 13:01
 47/55 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj nem akartalak megbántani, főleg meg nem lenézni! Nekem ennyi eszem van, sokkal értelmesebb sem igen tudok lenni, én tényleg csak segíteni akartam!
2023. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
69%
Naivkent kérdező mindent rád akarnak majd sózni. És mi lesz ha a kutya nem eszi meg. Én is sok mindent megálmodtam, nem úgy lett
2023. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem, miért baj, ha adok kiegészítőket kúraszerűen. Minden oldalon javasolták eddig, amit olvastam.
2023. jan. 9. 16:02
 50/55 anonim ***** válasza:
78%

Start fàjlt elolvastad a barfos csoportban fbon??


Elsőnek csirke vagy nyúl hússal kell kezdeni plusz csirke csontos vagy nyúl csontos.

Tehát egy állatnak a húsával.


Aztan 2 hét után lehet bevezetni a belsőseget ha nincs gond 2 hét újra meg lehet nézni más felé állat húsát.



Minden állat húsát fokozatosan kell. Kiegészítők és társai csak néhány hónap után.


Én kagylót pl túlzásnak tartom.

2023. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!