Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a nyers etetés...

Jó lesz így a nyers etetés menü? Egészséges? Kell még valami? Rottweilernek lesz!

Figyelt kérdés

35% csontos hús/hal: hal(heti 1x) darabolt csontos lazac és pisztráng; csontos húsból mindent adnék 50:50%=vörös:fehér, kivéve napos csibe 😭 + szárított marhalábszár csontot, velőscsontot, sonkacsontot rágni heti 3x adnék.

25% hús: szintén mindent adnék, de több vöröshúst, kevesebb fehéret(zebrahúst csak karácsonykor:D).

10% szív/tüdő: marha és bárány szív és tüdő; csirke, pulyka, liba, kacsa, nyúl szív.

10% zöldpacal/zöldség/gyümölcsmix: marha és bárány zöldpacal(heti 3x); nyers reszelt cukkini(heti 1x); szárított zöldségmix(heti 2x): sárgarépa, cékla, paszternák, zeller, spenót; szárított gyümölcsmix(heti 1x): alma, szeder, szilva, homoktövis bogyó, ribizli, fekete ribizli, fekete berkenye, cseresznye, eper, egres, körte, málna, sárgabarack, áfonya.

10% belsőség, ebből 5% máj: csirke, pulyka, marha, nyúl, bárány, ló; egyéb: nyúl- lép, vese; ló- lép, vese; marha- lép, vese, tőgy; bárány- lép, vese; borjúvese, pulyka lép, here.

10% kiegészítő/egyéb: sprotni(heti 1x), tyúktojás sárgája(heti 1x), egész héjas fürjtojás(heti 1x), túró(heti 1x), kagylóhús(heti 1x); állandó: lenmagolaj, zöldkagylópor, 2 evőkanál natúr joghurt.

Heti 1x egész préda: egész fürj, szardínia, makréla.

Egyéb kiegészítőket kúraszerűen fogok adni:

-az élősködő ellenes erős gyógyszer miatt évi 1 háromhónapos máriatövis kúra,

-egy általános immunrendszer erősítő kéthónapos spirulina alga kúra,

-ősszel egy kéthónapos sörélesztő kúra,

-egy kéthónapos méregtelenítő huminsav kúra,

-egy háromhónapos komplex ízületvédő kúra.


Én jónak érzem, lehet túl is gondolom, de javítsatok ki, ha valami nem stimmel, sok, kevés, nem jó.



2023. jan. 5. 15:37
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Meg sütőtököt is ehet nyersen? azt szoktam kapni, de én nemszeretem.
2023. jan. 7. 13:12
 32/55 A kérdező kommentje:
Banán, kiwi, magnélküli szőlő?
2023. jan. 7. 13:16
 33/55 A kérdező kommentje:
Dinnye?
2023. jan. 7. 13:17
 34/55 A kérdező kommentje:
Azt is kigondoltam, hogy havi 1-2x főznék neki sertéscsontból kocsonyát.
2023. jan. 7. 14:17
 35/55 anonim ***** válasza:
72%
Nyers vadhústol én tartozkodnék mert valoszinű hogy férges, esetleg valami vírust vagy bacit tartalmaz ami nem tesz jót az állatnak. Értem hogy eredetileg a kutya nyerset evett de akkor is. Vannak férgek amiket nem lehet kipusztítani féregirtóval sem, erről sokan elfeledkeznek.
2023. jan. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
62%
Olyan jó ilyet olvasni!
2023. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:

Csak a vaddisznó (és a sertés) húsa veszélyes nyersen.

Az meg alap, hogy nyers étrendnél havonta féregteleníteni kell.

Anélkül is illik 3 havonta.

És én nexgard spectrat fogok adni neki, ami kb minden ellenes.

2023. jan. 8. 18:55
 38/55 A kérdező kommentje:
#36 Mire gondolsz?
2023. jan. 8. 21:41
 39/55 anonim ***** válasza:
27%
A spirulinatol lebetegedett a kutyank. Meg mi is. Veszelyes mereg.
2023. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
15%
Én nem tudom eldönteni hogy trollkodsz-e, vagy ezt a legkomolyabban gondolod. Nagyon sajnálom azt a szerencsétlen állatot, főleg a rengeteg kúra miatt...
2023. jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!