Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a nyers etetés...

Jó lesz így a nyers etetés menü? Egészséges? Kell még valami? Rottweilernek lesz!

Figyelt kérdés

35% csontos hús/hal: hal(heti 1x) darabolt csontos lazac és pisztráng; csontos húsból mindent adnék 50:50%=vörös:fehér, kivéve napos csibe 😭 + szárított marhalábszár csontot, velőscsontot, sonkacsontot rágni heti 3x adnék.

25% hús: szintén mindent adnék, de több vöröshúst, kevesebb fehéret(zebrahúst csak karácsonykor:D).

10% szív/tüdő: marha és bárány szív és tüdő; csirke, pulyka, liba, kacsa, nyúl szív.

10% zöldpacal/zöldség/gyümölcsmix: marha és bárány zöldpacal(heti 3x); nyers reszelt cukkini(heti 1x); szárított zöldségmix(heti 2x): sárgarépa, cékla, paszternák, zeller, spenót; szárított gyümölcsmix(heti 1x): alma, szeder, szilva, homoktövis bogyó, ribizli, fekete ribizli, fekete berkenye, cseresznye, eper, egres, körte, málna, sárgabarack, áfonya.

10% belsőség, ebből 5% máj: csirke, pulyka, marha, nyúl, bárány, ló; egyéb: nyúl- lép, vese; ló- lép, vese; marha- lép, vese, tőgy; bárány- lép, vese; borjúvese, pulyka lép, here.

10% kiegészítő/egyéb: sprotni(heti 1x), tyúktojás sárgája(heti 1x), egész héjas fürjtojás(heti 1x), túró(heti 1x), kagylóhús(heti 1x); állandó: lenmagolaj, zöldkagylópor, 2 evőkanál natúr joghurt.

Heti 1x egész préda: egész fürj, szardínia, makréla.

Egyéb kiegészítőket kúraszerűen fogok adni:

-az élősködő ellenes erős gyógyszer miatt évi 1 háromhónapos máriatövis kúra,

-egy általános immunrendszer erősítő kéthónapos spirulina alga kúra,

-ősszel egy kéthónapos sörélesztő kúra,

-egy kéthónapos méregtelenítő huminsav kúra,

-egy háromhónapos komplex ízületvédő kúra.


Én jónak érzem, lehet túl is gondolom, de javítsatok ki, ha valami nem stimmel, sok, kevés, nem jó.



2023. jan. 5. 15:37
1 2 3 4 5 6
 51/55 A kérdező kommentje:
Már vagy 3* leírtam, hogy ismerem a kezdést, nyilván nem azt írtam le, hanem ha már minden klappol, megszokta, bevezettem mindent, stb, akkor ez a menü jó-e, az etetési terv jó-e!!
2023. jan. 9. 18:29
 52/55 A kérdező kommentje:
Egyébként a #30-as kommentemben, az átgondolt variációban a kagylót, tejterméket is kiiktattam, de mindegy.
2023. jan. 9. 18:32
 53/55 anonim ***** válasza:
67%

Ez kész! Ez hogy ez az etetés jó e annyira szubjektív szerintem. Ez kutyától függ hogy mit eszik meg, és embertől hogy mit ad. Ha nektek ez jó és nincs baja a kutyának akkor jó. De lehet hogy másik kutya már rég hányna, fosna. Hagyjuk már ezt a kérdést annyira fura, értelmetlen szerintem.

Legalábbis nekem biztos. Mindig minden nap méricskélni fogod amúgy az adagját?


(Tudom hogy le leszek pontozva+cseszve, mert én csak 'szaraztappal etetek, nem költök 50-60 ezret a kutya kajájára minden hónapban évekig', de nekem és a kutyámnak így jó, nincs szükségünk se drámára, se bonyolításra.)

2023. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%

40-es: Jó dolgod lenne neked, ha annak a kutyának a helyében lennél. :))


53-as: Két közepes méretű kutyát és egy macskát etetek nyersen havi kb. 30-35-ből, jó minőségű táppal se jönnék ki olcsóbban. ;)


Kérdező: léteznek tiltólistás zöldségek-gyümölcsök, és olyanok, amik nem tiltólistásak, viszont nem feltétlenül ajánlottak, mert puffaszthatnak: ilyenek pl. a káposztafélék, kel, karfiol, brokkoli, valamint a hüvelyesek is pl. az általad említett zöldbab. Ezt ki kell tapasztalni, lehetőleg kevés mennyiséggel, hogy az adott kutya hogy bírja. Mivel a roti amúgy gyomorcsavarodásra hajlamos fajta, én nagyon óvatosan vagy nem adnék neki ilyeneket. Édesburgonyát, sütőtököt ehetnek, a sütőtök kifejezetten jó amúgy a beleknek magas rosttartalma miatt, de a sárgarépával együtt ezek is magasabb cukortartalmú zöldségek, amit érdemes lehet figyelembe venni. Paraj, sóska, cékla: ezek a zöldségek magas oxalát tartalmúak, ezt is figyelembe kell venni.

2-3 félét nyugodtan keverhetsz, a szárított zöldségkeverékek is többfélét tartalmaznak. De felesleges azért túltolni. Zöldségfélékre elsősorban a rostok miatt van szüksége a kutyának, ha nem akarja megenni, nincs katasztrófa. még mindig ott a zöldpacal, vagy pl. szőrös szárított fület adsz neki rágcsálni, és a szőr betölti a kívánt szerepet.

2023. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:
Köszii!
2023. jan. 11. 03:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!