Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jö döntés lenne-e előjegyezni...

Jö döntés lenne-e előjegyezni egy kölyköt az őszi alomból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Évek óta gondolkozom azon, hogy venni szeretnék egy mudit. Jelenleg is van egy ilyen fajta kutyám, akit 10 éve fogadtam örökbe a fajtamentéstől, és már nem fiatal, bár hála égnek nagyon fiatalos és letagadhatna vagy 4 évet. Azonban mivel kímélni akarom, így sportolni (terelés, agility, frizbi) már nem járok vele, holott nagyon élvetük mind a ketten ezeket a dolgokat. Túrázni és gombászni szoktunk, nagyon sokat foglalkozom vele amikor csak tehetem és itthon vagyok. Ez a kutya amúgy a szüleimnél él, mivel nem tudtam magammal hozni albérletbe, és nem is bírná megszokni a benti életet, illetve nagyon hangos, szóval nem tudnám már annyira formálni a karakterét, hogy együtt tudjunk élni.

Egyre gyakrabban felmerül bennem, hogy szeretnék venni egy kölyköt, akivel újra tudnék járni kutyasulizni/versenyre. A tenyésztő is megvan, és ősszel lesz egy szimpatikus alom is.

A problémám az, hogy bűntudatom van ha arra gondolok, hogy 'lecserélem' a meglevő kutyám akivel rengeteg közös élményt gyűjtöttem az évek alatt és rengeteget köszönhetek neki. Mivel már nem élek a szüleimmel, eleve csak a hétvégék jöhetnek szóba, amikor tudok vele foglalkozni, de egy kölyök mellett ennyi időm se maradna. Amúgy a munkahelyem 3 nap HO 1 nap iroda, így a kiskutyára sok időm lenne, kutyaovit/sulit is néztem a közelben ahova vinném a kezdetektől.

Nem tudom morálisan hogy küzdjem le ezt az érzést, nem akarom az utolsó éveiben elhanyagolni az idős kutyám, különösen mert tényleg nagyon fitt és fiatalos, és tudom kevesebb időm lenne rá egy kölyök mellett. Viszont vele már nem tudok olyan dolgokat megélni amiket régen csinlátunk, és ami nagyon hiányzik, különösen a közös sportolás. Ti hogy döntenétek?



2023. jan. 6. 19:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Igen igen, értem.
2023. jan. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
Igen igen értem
2023. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudtad potolni, de vajon azert, mert nem is lehetett volna, vagy azert, mert egyszeruen nem ertesz hozza? Ami mondjuk nem baj, de tudni kell akkor segitseget kerni es nem ezzel kene takarozni, hogy dehat nem volt veled az elso x evben. Mert mi a garancia arra, hogy egy kolyokkel akkor most minden szuper lesz? Semmi.

Legyen penzed bosegesen trenerre, a valaszaid alapjan kelleni fog, ha ennyire ragaszkodsz ehhez a fajtahoz :D



Viszont tok cuki vagy, hogy szerinted majd te kinevelsz belole egy osztont, de speciel ezt a hangoskodast nem biztos, hogy fogod tudni, mert a mudi ilyen, akkor is, ha szerinted nem.

Nem mindent lehet atirni nevelessel.

Csak at kell gondolni, mert alberletbol nagyon gyorsan kiraknak, ha zavaro tenyezo a kutya.

Es aztan igazabol pokol lesz az eleted, mert mindenhonnan hamar repultok majd.


En a helyedben nagyon atgondolnam a fajtat. Nagyon-nagyon.

2023. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

A mudi kommentál. Mindent. Fajtajelleg. Ebből nem neveled ki, vagy az egyikőtök számára sem lesz komfortos.


Másrészt abszolút nem tartom korrektnek azt, hogy egy új kutya miatt a régi teljesen megy a levesbe. Annak a kutyának valószínűleg te vagy a minden, és neki is csak egy élete van. Az egyetlen hibája, hogy megöregedett.

2023. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
24%

14-es, hogy lenne mar a kerdezo a mindene? A szuleinel van a kutya, gyakorlatilag mar nem az ove, ott lett hagyva.

Szoval a regi kutya szempontjabol tokmindegy mar 🤷‍♀️

2023. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

14-es, hogy lenne mar a kerdezo a mindene? A szuleinel van a kutya, gyakorlatilag mar nem az ove, ott lett hagyva.


Szoval a regi kutya szempontjabol tokmindegy mar 🤷‍♀️

2023. jan. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Milyen sok okos válaszoló van itt. :)


Nem azért hagytam a szüleimnél a kutyát mert meguntam és ment a levesbe. Másik városba mentem egyetemre, kollégistaként pedig nyilván nem fogom vinni a kutyát magammal. Utána hogy albérletbe költöztem pedig nem volt állatbarát a tulaj.

Nem most jöttem le a falvédőröl, az idős kutyám egész életében velem volt, az utóbbi 3 év telik úgy, hogy nem vagyok otthon csak hétvégén és a vizsgaidőszakokban. Ilyenkor azonban míg fiatalabb volt vagy túrázni, vagy terelni, vagy ahility edzésre jártunk, mostanra maradt csak a túrázás.

Ismerem a saját kutyam, és ismerem a korlátait is. Rengeteg olyan traumaval érkezett hozzám ami önmagában évek kemény munkája volt hogy kijöjjön belőle.

Szóval nem értem a lekezelő sértő kommenteket, mert ilyen félválaszok és a tények ismerete nélkül szimplán nem valid az amit irtok. Illetve nem is erre irányult a kérdés.. A kutya egész életében kinti volt mert bár próbáltam beszoktatni nem ment. Adtam neki esélyt, de annyira stresszeli a bezártság hogy remeg és hány, ennek nem fogom kitenni. Ilyen egyszerű.

Rengeteg díjat szerzett, külön magyar fajtás eseményeken is, és mindre én képeztem ki, így tudom maximálisan mivel jár egy kutya és mivel jár egy háziállat nevelése. :)

2023. jan. 7. 18:47
 18/30 anonim ***** válasza:
43%

Azért mielőtt nagyon beleéled magad, irj egy bemutatkozot a tenyésztőnek, hogy ad-e egyáltalán, illetve ki tudja, hogy jut-e 🤷‍♀️


Azt meg lehet kerdezni, hogy ebben az őszi alomban mi szimpi? Lesz több alom? Miert eppen ezt valasztottad?

2023. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

Milyen sok okos válaszoló van itt. :)



Nem azért hagytam a szüleimnél a kutyát mert meguntam és ment a levesbe. Másik városba mentem egyetemre, kollégistaként pedig nyilván nem fogom vinni a kutyát magammal. Utána hogy albérletbe költöztem pedig nem volt állatbarát a tulaj.


Nem most jöttem le a falvédőröl, az idős kutyám egész életében velem volt, az utóbbi 3 év telik úgy, hogy nem vagyok otthon csak hétvégén és a vizsgaidőszakokban. Ilyenkor azonban míg fiatalabb volt vagy túrázni, vagy terelni, vagy ahility edzésre jártunk, mostanra maradt csak a túrázás.


Ismerem a saját kutyam, és ismerem a korlátait is. Rengeteg olyan traumaval érkezett hozzám ami önmagában évek kemény munkája volt hogy kijöjjön belőle.


Szóval nem értem a lekezelő sértő kommenteket, mert ilyen félválaszok és a tények ismerete nélkül szimplán nem valid az amit irtok. Illetve nem is erre irányult a kérdés.. A kutya egész életében kinti volt mert bár próbáltam beszoktatni nem ment. Adtam neki esélyt, de annyira stresszeli a bezártság hogy remeg és hány, ennek nem fogom kitenni. Ilyen egyszerű.


Rengeteg díjat szerzett, külön magyar fajtás eseményeken is, és mindre én képeztem ki, így tudom maximálisan mivel jár egy kutya és mivel jár egy háziállat nevelése. :)

2023. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
30%
Ott kezdünk, hogy magyar fajtás rendezvényeken csak tk-s kutyák vehetnek részt…
2023. jan. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!