Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jö döntés lenne-e előjegyezni...

Jö döntés lenne-e előjegyezni egy kölyköt az őszi alomból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Évek óta gondolkozom azon, hogy venni szeretnék egy mudit. Jelenleg is van egy ilyen fajta kutyám, akit 10 éve fogadtam örökbe a fajtamentéstől, és már nem fiatal, bár hála égnek nagyon fiatalos és letagadhatna vagy 4 évet. Azonban mivel kímélni akarom, így sportolni (terelés, agility, frizbi) már nem járok vele, holott nagyon élvetük mind a ketten ezeket a dolgokat. Túrázni és gombászni szoktunk, nagyon sokat foglalkozom vele amikor csak tehetem és itthon vagyok. Ez a kutya amúgy a szüleimnél él, mivel nem tudtam magammal hozni albérletbe, és nem is bírná megszokni a benti életet, illetve nagyon hangos, szóval nem tudnám már annyira formálni a karakterét, hogy együtt tudjunk élni.

Egyre gyakrabban felmerül bennem, hogy szeretnék venni egy kölyköt, akivel újra tudnék járni kutyasulizni/versenyre. A tenyésztő is megvan, és ősszel lesz egy szimpatikus alom is.

A problémám az, hogy bűntudatom van ha arra gondolok, hogy 'lecserélem' a meglevő kutyám akivel rengeteg közös élményt gyűjtöttem az évek alatt és rengeteget köszönhetek neki. Mivel már nem élek a szüleimmel, eleve csak a hétvégék jöhetnek szóba, amikor tudok vele foglalkozni, de egy kölyök mellett ennyi időm se maradna. Amúgy a munkahelyem 3 nap HO 1 nap iroda, így a kiskutyára sok időm lenne, kutyaovit/sulit is néztem a közelben ahova vinném a kezdetektől.

Nem tudom morálisan hogy küzdjem le ezt az érzést, nem akarom az utolsó éveiben elhanyagolni az idős kutyám, különösen mert tényleg nagyon fitt és fiatalos, és tudom kevesebb időm lenne rá egy kölyök mellett. Viszont vele már nem tudok olyan dolgokat megélni amiket régen csinlátunk, és ami nagyon hiányzik, különösen a közös sportolás. Ti hogy döntenétek?



2023. jan. 6. 19:55
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

20-as válaszoló, ez nem igaz mivel régebben a Magyar Mudi Egyesület által szervezett eseményeken még résztvehetett mentett kutya is, hovatovább volt külön kategória is. Ezeket 2015-16-17-ben is mi nyertük. :)

A tensesztovel pedig már évekkel ezelőtt felvettem a kapcsolatot, akkor adott volna kölyköt, csak végül nem lett vemhes a kutya, majd én is időhiány miatt elvetettem az ötletet. Így kétlem, hogy most másképp lenne.

2023. jan. 7. 22:52
 22/30 anonim ***** válasza:

Az érdemi részére nem válaszoltál. Miért pont az az alom? Illetve nem tudhatod, hogy áll most a várólista, az mindig lutri.


Hát, nem tudom, az MME rendezvenyein 2020 ota biztos hogy nem volt se mentett se keverek kategoria. Lehet, regebben volt, most mar biztos nincsen.

2023. jan. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Illetve meg annyit tennek hozza, hogy azert a mme rendezvenyei nem “magyar fajtas rendezvenyek”, hanem klubrendezvemyek.


A magyar fajtas dolgokat is a MEOESZ tendezi, es pl magyar fajtas pontverseny, magyar fajtas agility, sot amugy meg muso egyesuleti ragsag is ahhoz van kozve hogy van egy tk-s mudi faktaju kutyad…

Terelo osztonprobat is csak tk-s mudi tehet es bh vizsga bizit is csak tk-s kutya kap (ez fajtatol fuggetlen). Es ezek nem az elmult par evben valtoztak meg… magyar fajtas rendezvenyekre meoesz altal csak tk-s mudi mehet!

2023. jan. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Én utoljára 2016-ban voltam ilyenen, akkor ösztönpróbáztunk is Portelken, így egészen biztos vagyok abban, hogy régen erre még volt lehetőség. Mindegy is, továbbra se arról szólt a kérdés hogy szétjmszedjétek vajon milyen tapasztalatom van vagy nincs.

Azért ezt az álmot választottam mert kifejezetten sportra ajánlja a tenyésztő, szimpatikusak a szülők az eredményeik alapján, és a másik álom ami ettől a parositastol van, színen nagyon eredményes.

2023. jan. 8. 10:11
 25/30 anonim ***** válasza:
38%

Én utoljára 2016-ban voltam ilyenen, akkor ösztönpróbáztunk is Portelken, így egészen biztos vagyok abban, hogy régen erre még volt lehetőség. Mindegy is, továbbra se arról szólt a kérdés hogy szétjmszedjétek vajon milyen tapasztalatom van vagy nincs.


Azért ezt az álmot választottam mert kifejezetten sportra ajánlja a tenyésztő, szimpatikusak a szülők az eredményeik alapján, és a másik álom ami ettől a parositastol van, színen nagyon eredményes.

2023. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
50%
Ez a 3. alom ugyanabból a párosításból?! Okkkkeeee…
2023. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%

Nálam most is itt fekszik békésen egy mudika, egy hangja nincs a lakásban. :) Lent magyaráz sokat, de itthon semmit. Szóval szerintem teljesen jó szobakutya, ha mellette rendesen foglalkozik vele az ember. Én a helyedben akkor vennék csak új kutyust magamhoz, ha mellette ugyanúgy tudok foglalkozni a régivel. Közösen is lehetnek ám programjaitok.

Illetve nem tudom a Hoopers-ről hallottál-e. Olyasmi mint az Agility, csak nem futsz a kutyával, hanem messziről irányítod, és nincsenek benne ugrálós akadályok, tehát kifejezetten jó idősebb kutyusoknak. A fiatalnak meg azért, mert nagyon jó kis csapatépítő hogy megtanulod a távolból Irányítani. :)

2023. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
26 hol olvastad, hogy harmadik alom? Aranykoszorus mestertenyesztorol van szó nem szapirol. Ne nézz már hülyének kérlek.
2023. jan. 8. 19:24
 29/30 A kérdező kommentje:
27 igen hallottam már róla, a monori kutyasuliba ahová sokáig jártunk, szintén van ilyen edzés, bár próbálni még nem próbáltam. De köszönöm szépen az ajánlást.
2023. jan. 8. 21:02
 30/30 Hovarju ***** válasza:
72%

A mostani a albérletedbe vihetsz kutyát?


Amennyi mudit én láttam, azt mind csahos, hangos volt. (igaz főleg kutyás versenyeken találkoztam velük, vagy kutyasuliban) Engem zavart a folyamatos ugatás.


De ha neked ez belefér és lesz időd, energiád foglalkozni vele, akkor szerintem nem megoldhatatlan a dolog.

Ha szerencséd lesz nem fog feleslegesen ugatni.


Jegyezz elő egy kölyökre, őszig még rengeteg idő van, addig bármi történhet. Lehet, hogy nem is lesz elég kölyök, vagy nem nem lesz olyan, amilyet szeretnél.

Gondolom a döntés úgyis csak akkor lesz végleges, ha megszületik az alom.


Közben persze ne feledkezz meg a mostani kutyáról sem. Ha meg lesz az új kutya, mehettek hármasban is kisebb sétákra.

2023. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!