Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is állatkínzás...

Szerintetek is állatkínzás bezárni egy németjuhász munkakutyát a panelban a 4 fal közé úgy, hogy naponta csak 3*1-1,5 órára mehet ki a szabadba?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 14:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%
Egy kutya napi kb 16 órát alszik. Mindenhol. Sokan kennelben tartanak német juhászt, az neked mégsem állatkínzás gondolom. Csak azzal van bajod, ha lakásban van, igaz? De miért is? Miért fáj neked, hogy a kutya családtag és sokkal több figyelmet, minőségi időt szánnak rá, mint egy kerti kutyára?
2023. jan. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Hát ez a rokonom reggel 4 órakor felkel, 1 órára leviszi a kutyát, 5 perc pisi séta a rétig, ott 50 percet labdáznak és feladatoznak olyan módon, hogy kér valamit a kutyától és ha megcsinálta, akkor eldobja neki a labdát ilyen hajítóval jó messzire, a kutya sprintben visszahozza, aztán újabb feladat, újabb jutalom labdadobás. 5 perc haza a rétről, addig megint pisil meg ilyenkor kakil is.

Neki adja a gumicsontját, plüssét, elmegy dolgozni. Hazaér fél 3-kor, egyből mennek le, másfél órára a rétre, ilyenkor sok kutyás van lent, kutyák rohangálnak, birkóznak, munka utáni fáradt gazdik dumcsiznak. Hazaérnek 5 órakor, fél 6-kor vacsora(nyers étrend),

3 órával később, fél 9-kor másfél órás pórázas séta, mert kaja után nem futkoshat.

Ha nem dolgozik, akkor délelőtt is van egy órás séta, de póráz nélkül, visz játékokat, játszós séta.

Én is úgy gondolom, hogy mozgás szempontból elég lehet, de nekik kéne akkor is egy udvar, hogy amikor a gazdi épp nem tud vele foglalkozni, akkor is legyen dolga: járőrözni a kerítés mentén. Mert ők olyan fajta kutyák, akiknek mindig kell valami feladat, mert különben unatkoznak, büntetésnek veszik, feleslegesnek érzik magukat.

Egy másik ismerősöm, ő délután hazaér és estig haza se megy vele, kb 6 órán át foglalkozik vele egyhuzamban, szó szerint mindent csinálnak, minden egyes szabadnapos valamelyik kutyasuliban ott vannak, többe is járnak és többféle sportot is űznek, mégis ahányszor elmegy a gazdája dolgozni, a kutya otthon szomorkodik, sír, felalá járkál, végül elmegy egy sarokba lefekszik, sóhajtozik ,szemmel láthatóan szomorú, büntetének érzi, hogy magára van hagyva és nincs dolga, csak azt várja, hogy végre csináljanak valamit, mert ő meg ráadásul munkavonalas.

2023. jan. 27. 21:10
 13/23 A kérdező kommentje:

De, a kennel én tartás is ugyanolyan rossz.

És de, a kerti német juhásznak is kell ugyanennyi foglalkozás, mint amiket leírtam ismerőseim foglalkoznak a kutyákkal.

De emellett a kert is kell nekik.

2023. jan. 27. 21:14
 14/23 anonim ***** válasza:
52%

Miért kellene állandóan munka egy kutyának? Ezt a baromságot honnan veszed?

Akik dolgoznak aktívan, magas szinten a kutyájukkal, nem tartják szabadon az udvaron a kutyát, mert nem kell, hogy minden szarra őrjöngjön, hogy ne tudjon pihenni és összetörje magát, ha olyan történik!


Jaj, úgy szeretem, amikor a teljesen hozzá nem értő, sík hülyék mondják meg másoknak, hogy mit csináljanak.

2023. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

Valódi munkavonalas, ösztönerős kutyát nem dobunk ki az udvarba, pont azért, mert talál magának feladatot, nem tud pihenni és emiatt lesz zizi...


Meg kell nézni az eredményes kutyás sportolókat, a kutyáik kennelben vannak, nyugodt helyen vagy ha a házban, ott is nyugiban kell lenniük.


Amit leírtál foglalkozás bőven jó egy kutyának.

2023. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Akkor én is veszek.

Napi 3 órát én is tudok vele foglalkozni, ha itt mindenki szerint tök jó, akkor nekem is az lesz.

2023. jan. 27. 22:22
 17/23 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi mozgás jó egy németjuhásznak
2023. jan. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
47%

Hát az én kutyám bármikor kimehet, de ennek az időnek max a felét töltené kint egy nap, ha rajta múlna csak 😂 Egyszerűen nem akar kimenni, lusta. Valamilyen bull keverék. Ha őt nézem, azt mondom, hogy nem, nem állatkínzás. Viszont volt német juhászom korábban kétszer is, az a mozgásigény, ami nekik fiatalon van, leírhatatlan. Amikor egész nap túrázol vele, aztán a kertbe belépve otthon még odahozza a labdáját is egy kis játékért... Szóval szerintem ez a séta mennyiség akkor lehet neccesen elég, ha kb nonstop futtatva van közben. És akkor is csak neccesen.

Öreg német juhász esetében persze más a helyzet, neki bőven elég.

2023. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
#18 Nem csak a sok futás számít, ha agyilag is le van fárasztva, akkor nem baj neki a 4 fal, azt mondják.
2023. jan. 28. 13:35
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem még jobb is neki, hogy veletek van egy légtérben, nem kib*szva a kertbe. Sose tartanék kinti kutyát, szerintem semmi értelme, házőrzésre már van kamera/riasztó, a kutya meg akkor érzi jól magát, ha a családdal van.

A lényeg az, hogy legyen rendesen lemozgatva minden nap.

2023. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!