Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki össze van nőve a kutyájáva...

Aki össze van nőve a kutyájával, hogy megy nyaralni távolra?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyszer állatassziszisztált terápiával foglalkozni, ehhez van megfelelő végzettségem is.

Nagyon szeretem a kutyákat, azért nincs most, mert egyelőre nem tudnék rá elég időt szánni. Ha egyszer eljön az idő, ő lenne a társam (a férjem mellett :) ), jönne velem, ahova csak lehet.

Ami aggaszt, hogy vannak utazós terveim is. A testvérem pl. kanadában él, 2-3 hétre időnként meglátogatnám. A férjemmel se mindig kocsival mennék nyaralni...

No, ezekben a szoros kutya-gazdi kapcsolatokban mi van a kutyával, amíg a gazda elutazik? Van erről valakinek itt saját tapasztalata?


2023. jan. 28. 17:37
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
78%
Például kutyapanzióban tenni a kutyát amig nyaralsz?
2023. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
85%

Vannak olyan barátok és egy családtag, akikkel szoros a kapcsolatuk, kölykökkora óta sokat találkozik velük. Ők szoktak vigyázni rá. Kezdetben csak 1-1 estét, és eleinte nem is érezte jól magát, de már nyugodtan náluk tudom hagyni hosszabb időre is.

Egyébként nekik is vannak kutyáik, amikor ők utaznak, én vigyázok rájuk. Úgyhogy ez így mindenkinek előnyös és korrekt. :)

2023. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
87%

Vigyaz ra ismeros/barat/rokon. Vagy beadod panzioba.

Az en tapasztalatom az, hogy nekem jobban hianyzik a kutya, mint en neki ilyenkor 🤷‍♀️🤣

Bar en baratokra szoktam bizni,panzioban meg nem volt.

2023. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
67%
Odaadod anyádéknak / barátodéknak / tesódéknak annyi időre, mivel remélhetőleg az állat már ismeri és megbízik bennük. Egyébként egy kiegyensúlyozott jószágnak (a kigyensúlyozatlan, mániásan túlféltő gazdával ellentétben) nem okoz hatalmas lelki törést ha néhány napig nem látja a gazdáját.
2023. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%

Lehet kutyát repülővel is szállítani, vagy vannak külön cégek amik átviszik a kutyád az adott országba.

Nyilván külföldön is vannak kutyabarát szállodák meg helyek ahova lehet vinni, szóval nem feltétlenül kell itthon hagyni.

2023. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

Barátra, családtagra nem tudnám bízni, családom nincs, a barátok meg nem kutyásak. Bár, mire oda jutok, sanszos, hogy lesz kutyás barátom is, aki vállalja. Mivel még távol van, ez nem is jutott eszembe, mert jelenleg csak a szomszéd tudná etetni, vagy panzió, de 3 hétre egyik se ideális.

A bunkó, személyeskedő embereknek kitartást kívánok a mindennapokra, biztos nagy a stressz, ha itt kell levezetni.

2023. jan. 28. 17:52
 7/40 anonim ***** válasza:
80%

Ja, csak szerencsétlen állat szó szerint összefossa magát a félelemtől, hogy egy szűk dobozban egy zúgó gépen kell utaznia változó légnyomás mellett órákig. Ha egy évre megy a gazda akkor persze, de 2-3 hét miatt sokkal nagyobb trauma az állatnak az oda-vissza utazás mintha csak otthon maradna.


Ezen kívül estleg spec oltások, (kutya)útlevél stb kiváltása.


Szóval ennyi időre jobb ha otthon marad.

2023. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
82%

Hat pedig akkor inkabb a panzio! Az nem idealis, hogy a szomszed atdob neki egy kis kajat; de amugy a kutya 24-bol 23,5 orat egyedul van.

Na de a panzioban foglalkoznak vele, kiengedik futkarozni, jatszani, ott azert mas a helyzet. Biztonsagos helyen aludhat bent, stb.

Jol kell valasztani es jol meg kell nezni, hova viszed, ez teny. Es persze az is teny, hogy 3 hetre szep kis osszeget kernek, de valamit valamiert.

2023. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
0%
A #4-es válaszadó vajon miért lett lepontozva? Ja értem... ez az állatos kategória, gyermektelen felnőtteknek.
2023. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
72%
A kutya nálunk családtag, ezért jön velünk nyaralni. Olyan helyre nem megyünk ahova nem jöhet, vagy nem érdemes vinni. Vannak barátaink akiknél ott lehet hagyni a kutyát ha rákényszerülnénk arra, hogy ne vigyük magunkkal.
2023. jan. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!