Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki sétáltatja szájkosárral a...

Ki sétáltatja szájkosárral a kutyáját? Tényleg nem akkora tragédia a kutyának?

Figyelt kérdés

Vagy például egyik hozzászóló írta, hogy rendőr szólította fel a kutyája esetében a fojtó és a szájkosár használatára, mert 45 kg felett kötelező (már fogalmam sincs, mikor olvastam). Viszont nem találom erre a jogszabályt.


Azt tudja valaki, mi vonatkozik nagy és óriás méretű kutyákra sétáltatáskor?

Az én önkormányzatom erre vonatkozó jogszabályait az önkormányzat jól titkolja, sehova se volt képes kirakni.

És mik a kivételek alóla, úgy, mint a speciálisan képzett kutyák?

Egy terápiás kutyának például milyen "kedvezményei" vannak? Vagy egy kísérő-védő kutyának?

Valamikor olyasmit hallottam, hogy engedelmességi vizsgával rendelkező kutyáknál nem azok a feltételek érvényesek, és azt is, hogy olyan kutyát tilos sétáltatni, amelyik nem sétál szépen, amelyikkel nem bír a gazdája, és úgy repíti maga után a pórázon.


2010. okt. 8. 00:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Elérhetőség sincs, se telefonszám, se emailcím... És átfutottam megint a rendelettárt, semmi... Akkor mehetek be, nagyon örülök
2010. okt. 8. 14:23
 12/23 anonim ***** válasza:

08:37-nek.

,,Tehát azt nem tudom elképzelni, hogy egy kutyafuttatón összeeresztünk 10 szájkosaras kutyát, azt meg mégkevésbé, hogy egy dilettáns rendelet miatt 3 kutyán van szájkosár, 7 kutyán meg nincs aztán menjenek játszani! Amúgy olyat sem hallottam még, hogy pórázon sétáltatott kutya embert harapott volna meg"


A póráz illetve a szájkosár használata közterületen érvényes. A kutya futtató ( amit az önkormányzat jelöl ki ) azért futtató, mert ott póráz és szájkosár nélkül szaladgálhat az eb.


Te még nem hallottál olyat, hogy pórázon harapott a kutya?

Hát az én kutyám harapott embert, és pórázon volt. Sajnos hiába szólítottam fel többször is az illetőt, hogy ne jöjjön közelebb mert megharapja a kutya. Amikor elete a kezét ütésre akkor kapta el a könyökét. Többször már nem próbálkozott...

2010. okt. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Magyarországon a bevett "szokást" tartják szem elött, senkit sem érdekel, hogy a kutyának milyen igazolványai vannak. Tanuja voltam a szitunak amikor meglátogattam Pesterzsébeten lakó barátaimat. A buszvezetö nö nem ment addig tovább a buszmegállóból amig a szájkosarat rá nem teszi a gazda a kutyájára. A gazdi hiába bizonygatta,hogy nem szabad ráadnia, és hiába vette elö a kutya papírjait, a vezetö akkor sem engedte tovább utazni, így kénytelenek voltak leszállni. Sajnáltam öket és nagyon mérges is voltam a buszvezetönö bunkósága miatt.

Pedig Sajnos Ezt El Kell Fogadni.

-Vagy a kutyásoknak összefogva demonstrálni a kutyatartók jogaiért. DE amíg a kutyapiszok nincsen felszedve a kutyák után, és hagyjuk összevizelni az ajtókat meg pl.rendezvényen az asztallábakat a lelógó asztalterítövel együtt addig bizonyos dolgok nem lesznek megengedve. Ezt is el kell fogadni. Magyarország kutyatartó közössége nincsen még felkészülve az engedményekre, amikröl ti itt beszéltek.

Ahol én lakom, megrémülnek az emberek és elhúzódnak a szájkosárral utaztatott kutyától, mert az az elfogadott, hogy nem kell ráadni. Ugyanez van a fojtónyakörvel. Itt viszont nincsen széjjelhagyott kutyasz@r!!!!, és a kutyákat nem CSAK sétálni tanítják!!!!+ nincsenek kóbor állatok az utcákon!!!!

Az elkóborolt, elszökött kutyákat (-macskákat is!-) a rendörök!!!! befogják és cellába zárják. Na ehez kell a chip-rendszer, hogy felhívják a tulajt, hogy jöjjön az állatáért.

Szóval el lehet gondolkodni, hogy hol tart Magyarország. Mert ugye van 100 kutyás akik közül 5 felszedi a kutyasz@rt, a többi nem!!!!

Voltál már kutyakiállitáson vagy versenyen? -Na itt mérhetö le a kutyatartók intelligenciája kb.1perc alatt!!!

2010. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még egy valami a 23:57-esnek:

Ha a kutyád harapós akkor már régen meg kellett volna tanítanod, hogy ne tegye. Az a jó kutya amelyik azt teszi amit a gazda kér töle. Te ne a másik embert hibáztasd, hogy közel ment a kutyádhoz, hanem ha nem tudtad eddig megnevelni, akkor hagyjad otthon a fenébe!!!

Sz@r gazda vagy, hogy másokat veszélyes helyzetbe hoztál, holott tudod, hogy nem tanítottad a kutyádat arra, hogy szót kellene fogadni, és harapni senmilyen körülmények között nem szabad!!!

Tanulj meg felelösséget vállalni a kurtyádért és a tetteidért is, ne csak a válladat rángasd, hogy ....hát megtörtént....!!!!!!!!!

Soha nem a kutya vagy más ember a hibás, hanem csakis a gazda!!!!TANULD MEG!!!

2010. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 MME ***** válasza:

Igen, kellemetlen a kutyának tömegközlekedési eszközön szájkosárt hordani, de ezzel még egyet tudok érteni.

De hogy egész sétán rajta kell lennie valami hülye rendelet miatt??! Ezzel nem értenék egyet, de a hülye önkormányzat arra se veszik a fáradtságot, hogy kérésre közölje, mik nálunk a szabályok... Akkor hogy tartsam be egyáltalán...? Na jó, ez más téma, a kérdésem az, hogy aki már rákényszerült, annak a kutyája hogy békélt meg az állandó szájkosaras sétával?


Jó néhány nappal ezelőtt elhaladtunk egyik kutyámmal két nő mellett, egyikük babakocsit tolt. A kutyám pórázon volt, és egy méter távolságot tartottunk tőlük, de előtte is láthatta, hogy az ovis gyerekek körberajongták a kutyámat, ő pedig rögtön hanyatt vágta magát, és élvezte a figyelmet meg a zajongó tömeget körülötte. Tehát nem egy fenevad, hiába 35 kg. Amikor elhaladtam a két említett ember mellett, köszöntem, ők mosolyogva visszaköszöntek, aztán már 2 méterrel előttük jártunk, amikor E/3-ban elkezdtek rólunk beszélni tök bunkón, hogy a szájkosár hol marad... még csak nem is nekem, de ez lényegtelen... Ekkor jutott eszembe, hogy talán kötelező nálunk a szájkosár, és mivel nem akarok büntetést, elgondolkoztam, hogy mi van, ha közterületen ezentúl rá kell adnom... De ezt én nagy kib*szásnak érzem a kutyákkal szemben, főleg, ha esetleg még papírja is van arról, hogy például ő egy terápiás kutya, amihez kellett engedelmességi és egyéb alkalmassági vizsga is (legalábbis asszem).

2010. okt. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 MME ***** válasza:
Mert én meg már két hete írtam nekik, biciklis séta kapcsán.
2010. okt. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan miért is lenne baj, ha a kutya szájkosárral utazik, utcán kosárban jár? Végül is ezzel az erővel a nyakörv, póráz is egy gátló, nem természetes eszköz, amit viselnie kell. Játszani kutyatársakkal, rohangálni úgy sem az utcán, netán a buszon fog. Ahol ezt megteheti, ott már nem kell kosár.Szagolászni lehet kosárban, sőt.....van kutya, amelyiket megtanítják a kosárban öv-ni.
2010. okt. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

23:57-nek:

Elég szomorú, hogy annak ellenére, hogy képtelen vagy a kutyádat kordában tartani és tisztában vagy vele, hogy harapós, mégsem szájkosárban sétáltatod! És az ilyenek miatt szívnak a normális kutyatartók is.


A másik:

"A kutya futtató ( amit az önkormányzat jelöl ki ) azért futtató, mert ott póráz és szájkosár nélkül szaladgálhat az eb."


Na, akkor idézek egy önkormányzati rendeletből:

"Ebet - szájkosárral ellátva - szabadon futtatni e rendelet 3. sz. mellékletében meghatározott területen lehet."

Az a mázlink, hogy ezt a nyilvánvalóan értelmetlen korlátozást nem tartatják be, különben értelmét vesztené a kutyafuttató!


A kérdező legutóbbi válaszaira reagálva pedig azt tudom mondani, hogy szerintem faluban is van ebrendelet, csak lehet, hogy rosszul keresed. Olyasmit kell keresni, hogy "állatok tartásáról szóló rendelet". Ez tér ki a kutyákra is, pl, hogy egy háznál max. hány kutya lehet, meg ilyesmi.

2010. okt. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

23:57- es vagyok.

Szerintem meg az a szomorú, hogy olyan emberek járnak közöttünk akik már öltek. EMBERT!

Sajnos éppen rossz időben voltam rossz helyen. Egy szót nem szóltam a fickóhoz, de belém kötött. Én a kutyámmal ( engedelmességi vizsgát rakott le ) mentem volna tovább, ám a fickó utánunk eredt. Amikor már nagyon közel volt akkor álltam meg és figyelmeztettem TÖBBSZÖR is.

Ám amikor ÜTNI akart akkor kapta el a kutya.

Ezt úgy hívják JOGOS ÖNVÉDELEM!

Kihívtam a rendőrséget és a mentőket, ( hallkan megjegyezném, hogy a rendőrök örömködtek amikor az ürgét meglátták mert már rég óta körözték ), miután ellátták a rendőrök vitték el. Engem is kihallgattak felírták az adatokat a kutyáét is, és az oklevelet is látni akarták. A kutyát nem vitték el, és nem büntettek meg azért mert csak a póráz volt rajta...

Amúgy a kutyám nem harap akkor támad ha szólok neki, illetve ha veszély helyzet van. Pl: leütnek.


Az önkormányzat határozza meg, hogy a futtatón hogyan lehet elengedni az ebet. Ahol én laktam ott hatalmas terló volt a futtató rész, és szájkosár nélkül lehetett kutyát legeltetni. :-P


A buszon szerintem nagyon jó a szájkosár. Azzal nincsen problémám. Viszont azzal nagyon nem vagyok kibékülve,hogy egy buszon csak egy kutya szállítható.

Vagyis ha éppen munkába vagy kiállítani megyek velük ( egy pár ) akkor van olyan sofőr aki leszállít. És hiába van rajtuk az összes szerkó nem érdekli... Na ez bosszantó!

2010. okt. 12. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit hzzátennék, hogy légyszi tanuljatok meg olvasni!


,,Amikor emelte a kezét ütésre akkor kapta el a könyökét. Többször már nem próbálkozott..."

2010. okt. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!