Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki sétáltatja szájkosárral a...

Ki sétáltatja szájkosárral a kutyáját? Tényleg nem akkora tragédia a kutyának?

Figyelt kérdés

Vagy például egyik hozzászóló írta, hogy rendőr szólította fel a kutyája esetében a fojtó és a szájkosár használatára, mert 45 kg felett kötelező (már fogalmam sincs, mikor olvastam). Viszont nem találom erre a jogszabályt.


Azt tudja valaki, mi vonatkozik nagy és óriás méretű kutyákra sétáltatáskor?

Az én önkormányzatom erre vonatkozó jogszabályait az önkormányzat jól titkolja, sehova se volt képes kirakni.

És mik a kivételek alóla, úgy, mint a speciálisan képzett kutyák?

Egy terápiás kutyának például milyen "kedvezményei" vannak? Vagy egy kísérő-védő kutyának?

Valamikor olyasmit hallottam, hogy engedelmességi vizsgával rendelkező kutyáknál nem azok a feltételek érvényesek, és azt is, hogy olyan kutyát tilos sétáltatni, amelyik nem sétál szépen, amelyikkel nem bír a gazdája, és úgy repíti maga után a pórázon.


2010. okt. 8. 00:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Bocs, így már világos, ez elkerülte a figyelmemet. Mindenesetre akkor a te eseted sem olyan volt, hogy a békés járókelőket hirtelen megharapta a pórázon sétáltatott kutyád, hanem egy jogos védelmi helyzetet reagáltatok le ily módon. Kifejezetten rossz lett volna, ha szájkosár van rajta. Tehát akkor továbbra is fenntartom, hogy nem ismerek olyan esetet amikor pórázon sétáltatott kutya csak úgy megharapott volna embereket.
2010. okt. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szia!Bocsánat, nem irtad meg világosan. Igazat adok ebben.
2010. okt. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Semmi gond! Röviden tömören írtam, így nem volt kifejtve teljesen az eset.

Amúgy a kutyám bárki meg tudja simogatni legyen az gyerek vagy felnőtt, de a területen belül már nem.

A szájkosarat meg nem szereti de muszály használnia, mert másképp nem tudok dolgozni menni vele. Így otthon csak sétánál én nem rakok rá.

De amúgy érdekes az emberek reakciója. Út közben van szerencsém megfigyelni.

Ha szájkosár van rajta sokkal jobban tartanak az emberek tőlünk. Itthon nincsen kosár rajta, és a gyerekek mindig odajönnek simizni, és a felnőttek se kerülnek ki nagy ívben.

2010. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!