Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megharapott egy...

A kutyám megharapott egy másik kutyát a saját kertünkben , ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnap épp álltam volna kifelé a kocsival az udvarunkból , azaz nyitva volt a kapu. Arra lettem figyelmes hogy a kutyám egy másik kutyával verekszik , vagyis inkább szétcincálja. A gazdája eléggé hosszú pórázon sétáltatta az utcában és a szomszédunkkal megállt beszélgetni és nem vette észre hogy a kutyája a mi udvarunkra bejött. Nyilván a kutyám a saját területét és engem próbált védeni , sok kisebb és pár nagyobb vérző harapással , de a saját lábán távozott a kutya , tegnap állat orvos megvizsgálta és megállapította hogy rendbe fog jönni , nincs belső vérzése stb. Ma reggel kaptam a hírt hogy elpusztult a kutya és boncolást végeznek hogy kiderüljön hogy miért pusztult el ilyen hirtelen az állat. A kutyám minden évben megkapja a kötelező veszettség elleni oltását , még nem járt le az 1 évig tartó oltása majd júniusban fog lejárni. A kérdésem az lenne hogy ha mégis az én kutyám miatt halt meg a másik kutya akkor a saját kutyámat el kell altatnom? Nagyon remélem hogy nem , nem vagyok jártas a témában , csak annyit tudok hogy ha embert harapott volna meg akkor lenne baj , kérlek nyugtassatok meg hogy nem kell miért aggódnom.

2023. ápr. 18. 15:27
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A gazda nem tűnik rossz embernek , de ettől függetlenül figyelni fogok tényleg nehogy történjen valami mérgezés stb. Valószínüleg nem lesz ebből komolyabb dolog de ha mégis akkor a szomszédom is tudja bizonyítani hogy az eset a saját udvaromon történt. A boncolásról még nincs eredmény de kérte hogyha az én kutyám hibájából halt meg a kutyája akkor az állat eszmei értékét fizessem ki , valószínűleg eleget fogok tenni ennek a kérésnek mert nagyon bűntudatom van , bár nem tudom mennyi lehet az az eszmei érték , az én kutyámnak számomra felbecsülhetetlen az eszmei értéke.. na majd meglátjuk milesz.
2023. ápr. 18. 17:03
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy sajnálod, és bűntudatod van, de én a helyedben biztos nem fizetném ki. Ha figyelt volna a kutyájára, nem történt volna ez meg.


Ha vezetsz és a semmiből kiugrik eléd egy kutya, ott sem fizeted ki az eszmei értékét, hiszen a gazda hibájából történt. Szerintem csak le akar húzni. Kicsit kötve hiszem amúgy is, hogy ha a saját lábán ment el a kutya, akkor utána másnap meghal.

2023. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
8: Hiába mondaná az ellenkezőjét, mert bizonyítani nem tudja ő sem. Jelenleg pedig még mindig a vétséget kell bizonyítani, nem az ártatlanságot.
2023. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Bírom amúgy az ilyen kutyatartókat akik 8 méteres flexipórázon fullra kiengedve, vagy póráz nélkül sétáltatnak, vagy mikor kóborol a kutya és le se szarják a gazdáik, de ha valami baja lesz akkor ő van a legjobban felháborodva.
2023. ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne fizess neki, mert azzal a "bűnösségéledet" ismered el.
2023. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fizetnék más hibájából. Értem, hogy bűntudatod van, de max. az orvosi ellátás felébe lenne etikus elvárnia, hogy beszállj, ennél többet nem jogos elkérnie. Ne legyél balek. Eszmei érték, hagyjuk már. Bármit mondhat. Ne hagyd magad lehúzni. Tök más lenne a helyzet, ha szar lenne a kerítésed, és a másik kutya úgy sérült volna meg, hogy a te kutyád ki tudta dugni a fejét, vagy ha kiszökött volna az udvarról és az utcán támad rá.
2023. ápr. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Az szép dolog, hogy bűntudatod van, de ne a gazda felé legyen, hanem az állat felé. Fizetni ne fizess.
2023. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
18%
Azzal se foglalkoznak mikor 2 kutya uszításra embert harapott, sajnos... kutyát ért támadást magasról leszarják
2023. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szokták altatni a kutyát ha valami ennyél sokkal komolyabb történetbe keveredik.

Mondjuk kirohan és az utcán szétmarcangol egy embert. De akkor is általában megpróbálják rehabilitálni előbb.

Itt amibe kapaszkodni lehet az az hogy a kutya nem volt bezárva amig a kapu nyitva volt. (Mondjuk egy jól idomított kutya nem fog kimenni az utcaára nyitott kapunál, mert tudja meddig a hányméter :) ) Ha valami barom a másik gazda, akkor ebbe fog kapaszkoni, másba nem tud. Ha kicsit normálisabb, akkor elfogadja, hogy elb..arintotta. Legközelebb majd jobban figyel.

Te meg találd ki hogy amig a kapun kiállsz addig hol és hogyan zárod el a kutyát. Szomszéd úgy csinálja, hogy bezárja a kutyát a kenneljébe, kiáll a kocsival, kapu becsuk és vissza kiengedi. Kétszer kell ki-be mászkálnia, de legalább így biztonságos.

2023. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem lesz ebből semmilyen problémád,a saját kutyusod élve megússza a dolgot és nem kell elaltatni.A másik gazda hibázott hiszen nem figyelt a saját kutyájára ezért idegen területre bement és az egy természetes dolog,hogy az ottani kutya védi a területét.Az sem volt probléma,hogy nyitva volt a kapu mivel valahogy neked is ki kell állni a kocsival.Legközelebb zárd be a kutyát és akkor tuti nem lesz semmilyen probléma ebből.
2023. ápr. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!