Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A golden retrieverről tudnátok...

A golden retrieverről tudnátok néhány tapasztalatot írni?

Figyelt kérdés

Imádom azt a fajta kutyát és bár utána olvastam a jelleméről, azért mégis más lenne személyes tapasztalatokat (előnyöket-hátrányokat) hallani róla.


Amit eddig tudok, hogy családi kutya, de egy emberhez kötődik nagyon. Klasszul tud alkalmazkodni a napirendhez és pl lakásban is lehet tartani, ha amellett napi 3x1 óra séta (minimum) megvan-és futni is lehet vele nagyobb távokat. A szőre ha jól tudom eléggé hullik.


Amiben tudnátok segíteni, hogy

-házörzőnek milyen (bár kevésbé érint, mégis érdekelne azért)

-milyen a viszonya más kutyákkal/emberekkel/stb

-ténylegesen mennyi mozgásigénye van

-mennyire lehet egyedül hagyni

-mennyire makacs/játékos

-milyen könnyen/nehezen lehet tanítani

-van e valamilyen speciális táplálkozási igénye

-milyen betegségekre hajlamos/mennyire beteges jellemű

Plusz bármilyen tanácsot/történetet szívesen fogadok.


Már csak azért is nagy segítség lenne, mert bár ha lesz kutyám, maximálisan próbálok majd alkalmazkodni hozzá, ha úgy érzem nem ez lenne a megfelelő fajta, más után néznék, hiszen akkor én is jobban tehernek élném meg a kutyát és ő sem érezné jól magát.


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. máj. 8. 07:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%

A betorot beengedi. Nem orzovedonek szuletett/kitenyesztett fajta…


Viszonya olyan lesz,h ha kicsinek engeded mas kutyakkal baratkozni jatszani,akkor jol szocislizalt lesz.


Beteges agyontenyesztett fajta. Iguletei erzekenyek,gabonaval/tappal ne eresd.


A kerdeseid alapjn nem valo neked kutya,h ilyen alap dolgokat nem tudsz /nem tudsz elolvasni

2023. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően minden kutyával, emberrel, állattal elvan, házat csak mértékkel őrzi, ugatgat, de beengedi az idegeneket. Szeret a gazdi kedvében járni és viszonylag gyorsan is tanul, ami előjöhet nála, hogy "debilkedik", játékot csinál a feladatból vagy annyira örül, hogy mindent felborít a környezetében, agresszió nem jöhet náluk nagyon elő. Elvileg ilyen egy jó idegrendszerű, tenyésztős kutya.


Viszont én sajnos láttam már pár agresszív goldit, főleg kutyázni akartak, ezek főként szapis kutyák voltak. Szóval azért jól nézd meg, hogy honnan veszel, ha lehetséges találkozz a szülőkkel, felmenőkkel, nagyobb tesókkal, féltesókkal.

2023. máj. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Attól, hogy utána olvastam a fajtának, lehetnek eltérő vélemények/tapasztalatok. Bár ezt próbáltam kihangsúlyozni, gondolom nem sikerült eléggé. Bár nem is értem mit várok olyantól, aki írni sem tud magyarul, de azért köszönöm a hozzászólást.


#2 Erről pl nem hallottam, hogy a tanításból is játékot csinálnak. De alapvetően tanulékonyak? Meg akkor gondolom mindenképp tenyésztőtől kell hozni. Ez esetben honnan tudom, hogy az adott tenyésztő megbízható és a kutya érdekeit tartja szem előtt, nem pedig a pénzért csinálja az egészet?

2023. máj. 8. 07:41
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Könyörgöm ne hozz már le az életről ezzel a napi 3*1 óra sétával. Pontosan látom a prolik szokásait. séta = lemegyek a panel elé, sétálok 10 métert, közben a mobilomat nyomkodom, a kutya másfél méteres pórázon van végig és le se szarom, ha Blöki megáll szimatolni, arrébb rángatom és közlöm vele, hogy milyen rossz kutya. Szóval ne gyertek itt a napi több órás sétákkal, mert szánalmasak az ilyen hazugságok.
2023. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 annyira tipikus ez a mentalitás 😂

Szerinted ha így viselkednék a kutyával, akkor mégis miért akarnék egyet? Kérlek szépen gondolkozzál már🥹🙏🏼🙏🏼 Mivel nem házőrző típus és nem is olcsó egy kutya, egy indokot mondj, hogy mi célom lenne vele?

Hozzáteszem, heti 90 km-t futok. Ergo a kutya is jönne velem majd idővel futni, nem is kicsi távokat. Plusz lehet neked a telefon meg a social media az életed, nem minden ember függ rá az ilyenekre és valaki értelmes dolgokra használja (mondjuk telefonálásra meg kapcsolattartásra).


Ezért utálom basszus ezt az oldalt, mert mikor valaki egy normális kérdést tesz fel, akkor is a legrosszabbat feltételezik meg lehordják teljesen anonim módon. Szállj már magadba egy kicsit kérlek szépen.

2023. máj. 8. 08:16
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez az oldal ilyen, minimális a tényleges tudással és tapasztalattal rendelkezők száma, az összes tag csak innen vagy a Facebookról szedte össze a mások által leírt szintén hülyeséget félinformációkból abból is torzítva, majd erre rájön a mindenki által generált stressz és frusztráció levezetése, meg a beszűkült látókör és annak a felmérésképtelensége, hogy 10 millió emberből nem él mindenki egyformán.
2023. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6 Éppen ez az. Csomószor gyomorgörcsöt kapok, miután felteszik egy kérdést, mintha az akkora bűn lenne. Nem mindenki ért mindenhez, és itt éppen segíteni kéne a másikat, nem pedig lehordani azért, mert kikéri mások véleményét. Ponthogy jó tulajdonságnak számítana, hogy valaki meg segítséget kérni és fejlődni/tanulni szeretne (mert sokan vannak szerintem így).

És is azért tettem fel a kérdést, hogy meggyőződjek arról, hogy nem fogok mellé ezzel a fajtával és majd ha lesz egy kutyám, a lehető legjobban gondoskodni tudjak róla az ő érdekeit szem előtt tartva. Erre már rögtön megkapom, hogy majd rosszul tartom, nem gondoskodo róla, nem is a megfelelő kutya a számomra, amiért kérdezni merek személyes tapasztalatokról.

2023. máj. 8. 08:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem írnak az emberek okkal, mert ha leírom a tapasztalataimat tenyésztőként (bár nem golden) engem is elhordanak mindennek, mert ők szagértők mindenhez, mivel a Facebookon megszakértették egymással hogyan kell tenyészteni, olyan emberek akik még az életben nem láttak kutyapnát közelről. Nem véletlenül nem segít senki vagy ha ír is akkor csak trollkodik. Nincs energiánk meg életkedvünk a sok életképtelen balfasszal foglalkozni aki lehurrog olyanokat akik 10-20 éve tenyésztenek, mert ő mást olvasott egy Facebook csoportban és besértődik és leköpköd, mert a tudatlanságát, tudálékosságát agresszióval védi.
2023. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
A golden divatfajta, indokolatlanul drága emiatt a tenyésztőknél, 300 körül indulnak. Vehetsz papírok nélkülit, de kezdő kutyásnak nem javaslom, mert nincs hozzá tapasztalata, szeme, hogy lássa a szülőkön, kölykökből, hogy azok mennyire rosszak vagy elfogadhatóak. Vagy keresel menhelyen olyat ami hasonlít rá. A golden egy tök átlagos családi kutya, kezdőknek teljes mértékben nyugodt szívvel javasolt. Ugatni fog, de betörőtől védeni nem, a többi állattal, gyerekkel kijön, jól tanítható, átlagos a mozgásigénye, könnyen alkalmazkodik lusta és aktív gazdához is. Természetesen szar gazdánál idegbeteggé is lehet nevelni, mindegy honnan származik. Ha esetleg nem tudsz goldent venni a labrador is alternatíva lehet helyette.
2023. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8 Teljesen egyetértek. Meg persze sajnálom is, főleg hogy te tudnál segíteni a kérdésekben meg akarnál is.


#9 Köszönöm szépen!


Abban még tudnátok segíteni, hogy hogy tudnék biztonságosan venni? Mármint egy tenyésztőnél miket kell nézni és hogy bízhatok bennük? Benne vagyok én is egy Facebook csoportban, de ott naponta legalább 10 hirdetést látok, hogy mindenhol most születtek picik és árulják őket. Viszont fogalmam sincs mi alapján kéne kiszűrnöm a rendes, szerető tenyésztőket.

2023. máj. 8. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!