Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 250 ezer forint egy golden...

250 ezer forint egy golden retrieverért realáis ár?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretnék egy ilyen kutyust. Kaptam egy ilyen ár ajánlatot, azonban letaglóztam.

Nem gondoltam volna, hogy ennyibe kerül ez a kutyafajta, eddig nekem mindig keverék kutyusaim voltak, de régi álmom egy ilyen kutya.


Az a baj, hogy azért se tudom mennyikèrt mennek ezek a kutyák, mert noha sok hirdetés van goldenekről eddig ez tetszett csak. Hónapok óta böngészem.


Mindenhol csak vaj színűt látok( krém), de én aranyszínűt szeretnék, vagyis azt a barnàt..., ami olyan mint a vizsla színe.


Végre találtam egy ilyen hirdetést, de pàrom szerint ez rengeteg ez a pénz, meg szerintem is, de most nem tudom mi tévő legyek.


Segítetek kérlek. Várjak hátha lesz a nyáron még hirdetés arany goldenről esetleg olcsóbban?


Én max. 150 ezret gondoltam érte. Laikusként..



2023. máj. 10. 22:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
37%

Hát ha már golden retriever, legyen aranyáron, nem?

Nyílván mindenkinek legyen olyan kutyája amilyet szeretne, ha tud és szeretne róla gondoskodni. De nem attól lesz egy kutya szép, okos vagy egészséges mert tenyésztőtől van és fizetsz érte

2023. máj. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
17%

A mi kutyánk anno nem tenyésztőtől volt.

Nem is szaporítótelepről. Egy normális embertől, akinek a kutyákjának kölykei voltak.

Okos volt, imádnivaló volt, és csak öregkorában volt eü problémája.

Az is hülye, aki annyit kifizet egy kutyára. Százezreket...agyam elszáll.

2023. máj. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
74%

Szia, én meglepődtem ezen az áron. Biztos, hogy rendes tenyésztőről van szó?


Nekem hobbi célra(semmi extra családi kutyusnak) két éve 500 ezret mondtak a telefonon megkeresett tenyésztők.

( A GRK ajánlott almok listáján válogattam.)

2023. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
89%
Monel kozkedveltebb,annal tobbet kerhet erte…
2023. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
97%

"Végre találtam egy ilyen hirdetést"

Hol? Tenyésztők nem szoktak árral hirdetni. Törzskönyvet is adnak? Szaporítótól ne vegyetek kutyát, nagyon népszerű a fajta, emiatt nagyon ráálltak a szaporítók is, így pedig simán kifoghattok olyan egyedet, akire egy vagyont ott hagyhattok állatorvosnál majd.

Nem tudom, hogy reális-e, mert mentett kutyám van, nem ismerem a tenyésztők árait, de ezt a szöveget kiszúrtam a leírásodból, és ez fura, nem ez a jellemző tenyésztők körében.

2023. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
#8: lehet fröcsögni, ez akkor is visszás.
2023. máj. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
72%
250 eleg olcso egy fajtatiszta, tk-s goldenért. Melyik kennel? Tk-t kapsz, ugye?
2023. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
90%

Gyanusan olcso, nem ennyiert mennek ezek a kutyak. Biztos, hogy tenyeszto?

Mi a neve ennek a kennelnek?


Amugy meg ha fajtatiszta kutya kell, az zsebbenyulos. De a jo hir az, hogy lehet gyujtogetni, nem kell azonnal kutyat venni. Egyebkent is egy ekkora kutya havi tartasa lesz vagy 30-40 ezer (kaja+eloskodok elleni vedelem, szivfereg stb). Ez menni fog? Es az arak alacsonyabbak nem lesznek,az allatorvos es a tapok is naprol-napra dragabbak.

Ezzel is szamolni kell.

2023. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim válasza:
22%

Ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy tenyésztőtől legyen, lehet olcsóbban is venni. Ők is nagyon cukik, szépek. Miért kellene egy kutyát csak és kizárólag több száz ezer forintért venni?

Nekem is mentett kutyám van, labrador keverék és nagyon okos, szobatiszta lett nagyon hamar. Biztos vagyok benne, hogy kereshetsz olcsóbban is goldit, és az ugyanolyan aranyos lesz. Ha valaki rá néz nem azt fogja látni, hogy mennyiért vetted.

2023. máj. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
80%
Csak nem goldi lesz… ha keverek kell akkor az meg menhely. Nincs ertelme szaporitot penzelni…
2023. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!