Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 250 ezer forint egy golden...

250 ezer forint egy golden retrieverért realáis ár?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretnék egy ilyen kutyust. Kaptam egy ilyen ár ajánlatot, azonban letaglóztam.

Nem gondoltam volna, hogy ennyibe kerül ez a kutyafajta, eddig nekem mindig keverék kutyusaim voltak, de régi álmom egy ilyen kutya.


Az a baj, hogy azért se tudom mennyikèrt mennek ezek a kutyák, mert noha sok hirdetés van goldenekről eddig ez tetszett csak. Hónapok óta böngészem.


Mindenhol csak vaj színűt látok( krém), de én aranyszínűt szeretnék, vagyis azt a barnàt..., ami olyan mint a vizsla színe.


Végre találtam egy ilyen hirdetést, de pàrom szerint ez rengeteg ez a pénz, meg szerintem is, de most nem tudom mi tévő legyek.


Segítetek kérlek. Várjak hátha lesz a nyáron még hirdetés arany goldenről esetleg olcsóbban?


Én max. 150 ezret gondoltam érte. Laikusként..



2023. máj. 10. 22:00
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
14%

Annyira imádom mikor a totál hozzá nem értők meg akarják magyarázni mi mennyibe kerül a tenyésztés során, meg a "na számolgass csak utána" szöveget nyomják, mikor ők maguk sem számoltak utána soha, mert nem is tudják mi mennyibe kerül, csak valahol hallották aztán ismétlik tovább. :D

Ha "ügyes" vagy akkor normális kölyköt, szabályosan ki tudsz hozni 100 ezer pénzből, 150-ért már haszonnal adod el. Halkan jegyezném meg a tényeket...


Ha csak a kötelező dolgokat csinálod és itthoni, nem versenyeztett szülőktől van, simán kijön 200-ból egy felkapottabb golden is. Az 5-600 ezres árak már továbbtenyésztésre és kiállításra bőven alkalmas egyedek.

Az is jól mutatja mennyire nem értenek hozzá a legtöbben, hogy mindig a diszpláziával dobálóznak, mikor csak mozgásszervrendszeri vizsgálatból van vagy 6-7 féle, ebből egy a diszplázia. Olyan könnyen dobálóznak egyesek a papíros szaporító dumával is, ennyi erővel én meg az általatok kedvelt tenyésztőket szólhatnám le, mert én röntgeneztettem csípőtől kezdve, térden, gerincen, nyakon át a vállig, könyökig, nem csak a csípődiszpláziát (egyébként válnál is lehet). Utána meg jöhetnek a genetikai összeférhetetlenségek, betegségek, ezt is sokan elintézik egy PRA teszttel, holott itt is tucatnyi van. Nyilván aki végigcsináltatja annak a kölykei 600 ezerbe fognak kerülni, aki nem annak 200-ba. Az is egy baromság, hogy a szapis mindig beteg lesz, a legtöbbjük nem az, csak valamivel rizikósabb és garancia nincs rá. Ja, hogy sokszor tenyésztő sem ad garanciát ám, el kéne olvasni az adásvételit... És egyáltalán nem biztos, hogy a csoda 600 ezres kölyköd egy olyan tenyésztőtől van aki végigzongorázott minden vizsgálatot, lehet simán csak lehúzkod. Aztán még mindig vannak olyan kérdések, mint a daganatok, gyomorcsavarodás, bélcsavarodás, méhgyulladás stb. aránya a felmenő ágon, valamelyik tenyésztő ezt is figyelembe veszi aminél magas azt nem tenyészti tovább. Vannak valóban komoly tenyásztők, de ők jó ha kitesznek 1-2%-ot az összesből, a többi a ti szavaitokkal élve papíros szaporító mind, ti semmi más alapján nem ítélitek meg, csak az szerint melyik szimpatikus nektek. Hát ez nem így működik... :D

Az összes kommentből könnyedén le lehet szűrni melyikőtök ért hozzá, látja át és ki az aki csak továbbmajmolja a Facebookon olvasottakat.

2023. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
91%

Igen, annyira szeretem, amikor hozzá nem értők írkálnak baromságot. Mint te, utolsó. Egyetlen dp van? Most újdonságot mondok, nem egy dp van, hanem van 3 féle is. (Meg még néhány ritkább típus, ugyanis ez egy gyűjtő fogalom.)

A többi hülyeségedre nem is térek ki, kár a szóért.

2023. máj. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
42%
250-ért is papíros szaporító lesz, illetve rengeteg a papíros szaporító 600 körül is
2023. máj. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
89%
Jaj ez a 31-es ez egy kis szapi nyaller. Mindenhol nyomja a hülyeséget. Kár neki válaszolni, ostoba szegény. :)
2023. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

Én normális tenyésztőtől vettem más fajtát, de ennél drágábban, minden papírral.

A kutya egy álom. Igaz heti többször járunk kutyasuliba. Gyorsan tanul, a lakásban semmit nem piszkál, csak a saját játékait. Most 9 hónapos, de adott helyzetben felnőtteket hajazó módon nyugisan viselkedik (de megkapja a kellő mozgási lehetőséget is persze).


A tenyésztője 2-3 hetente utazik Európa-szerte a kutyáival kiállításra. 1 szukának élete során 2, max. 3 alma van. A kölykök és a mamakutya maximális odafigyelést kapnak, ha kell, óránként rájuk néznek, éjjel-nappal. A nyugger tenyészkutyák is náluk élnek. Ez azért nem kevés költség. Egyáltalán nem sajnáltam a vételárat tőle (bár húzós tétel volt egyszerre).


Korábban nekem is menhelyi kutyáim voltak, csak szerettem volna egy kölyköt felnevelni egyszer én is, és terveim vannak a kutyámmal, tehát biztosan a tervekhez illő jó képességű, és nem traumatizált kutya kellett. Tudom, hogy menhelyi kutyákból is lehet pld. terápiás kutyát nevelni, de ha mégsem jön össze, nekem a koromnál fogva már nincs második próbálkozásra lehetőségem.


Ezt csak azért írom, hogy van amikor okkal a drága, de biztos kutyát praktikus választani felelős mérlegeléssel.


A közeli menhely meg a vásárlás idején kapott kb. másfél örökbefogadásnyi adományt.

2023. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2023. máj. 13. 22:19
 37/38 anonim válasza:
100%
Vannak fajtamentők és van hogy valvezető/segítő kutya képzésről hullanak ki mert nem alkalmasak segítőbek. Ezek ingyen vagy kevés pénzért elhozhartóak.
2023. jún. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a Baráthegyinél kölyöknevelőnek folyamatosan lehet jelentkezni, csak akkor ugye nem magadnak neveled fel a kutyát, viszont érdekes tapasztalat lehet, és nagyon sokat tanulhatsz általa:

[link]

2023. jún. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!