Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugató kutya, szomszédok?

Ugató kutya, szomszédok?

Figyelt kérdés
A minap az egyik szomszédunk szólt, hogy zavarja őket, hogy ha éjjel ugat a kutya, nem tudnak aludni. Egy 50 kilós németjuhász kanról van szó, 1 éves. Jó házörző, jó jelzőkutya, és persze családtag. Nemsokára műtik (köldöksérv, egyben ivartalanítás) remélem kicsit lejjebb higgad, de amúgy egy áldott jó teremtés, nagyon jó kutya. De ezzel az ugatás témával nem tudok mit kezdeni. Nem szereti a macskákat, ha idegen kutya kószál az utcán, persze hogy megugatja.... postást nem mert ismeri kicsi kora óta, szerintem akkor ugat és jelez ha számára idegesítő, vagy veszélyt jelző esemény, eset van. Persze ha nem vagyunk itthon több órát és hazaérünk, vonyít a kapuban, de örömében. Hozzátenném, a szomszéd, aki "beszólt" hogy kezdjünk valamit a kutyánkkal, hosszú évek óta (amióta itt lakunk, 2017) láncon tartja a kutyáját éjjel nappal hóban esőben, van ólja de nagyon sokat ugat az ő kutyájuk is. Szóval nem tudom.. nem rossz kutya a mienk, csak jó házörző...

2023. máj. 13. 23:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

"t,én lehet,hogy bejelentést tennék amiért a kutya láncon van,"


Egyenes út az oda-vissza mérgezésekhez!!!


Kérdező!

Tiltás, fegyelmezés, nem kívánt viselkedésről való tiltás, megy?

Remélem, mert különben elég nagy felelőtlenség kutyát tartani.

A házőrzéshez nem tartozik hozzá az állandó fölösleges ugatás.


És nem, az ivartalanítás pont nem megoldás erre.

lefárasztás, fegyelmezés. Ennyi a titok, mint ezernyi más nem kívánt viselkedésnél is. Lefárasztás, fegyelmezés.

Korlátok felállítása, szabályok betartatása. Ezt hívják kutyatartásnak.


És akkor ha adódik egy ilyen probléma, nagyjából 5x30 másodperc alatt le lehet róla szoktatni a kutyát.

2023. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem egész éjjel ugat, hanem ha elmegy egy macska vagy kóbor kutya a ház előtt, leírom mégegyszer. Éjjel biztos nem fogok lemenni, hogy rászóljak mert alszom. Érdekes, egy csomó kutya van az utcában, nem csak a mienk ugat
2023. máj. 14. 09:07
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Akkor minek írtad ki a kérdést, ha egy önző p_cs vagy és úgysem fogsz változtatni semmin? Örülök, hogy nem az én szomszédon vagy.
2023. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
96%
Engem a sajat kutyaim ugatasa is zavarna ejjel, ezert alszanak bent a legnagyobb nyugalomban, igy nincs ricsajozas.
2023. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
18%

Először is értelmezni kéne a láncon tartás törvényét. Amennyiben az állat ön vagy mások épségét veszélyezteti, láncon lehet tartani. Nyilván a kennel jobb lenne, de nincs fixen tiltva a lánc, csak okoskodás helyett olvasni is kéne.

Másodszor, ha a te kutyád ugat akkor neveld meg vagy zárt be a házba éjjelre és ne a szomszéd kutyájával foglalkozz, mert a te kutyád is fasz.

Harmadszor, ha nekiálltok egymást baszogatni akkor egyik kutya se fog életben maradni.

2023. máj. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit erős a válaszolókat idiótázni, nem gondolod?
2023. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%

16 így van, értelmezni kéne neked is 2 agysejttel a jogszabályokat: TILOS tartósan láncon tartani a kutyát, maximum ideiglenes jelleggel kötheted meg (jön valaki, kiállsz az autóval). [link]


Szóval nem tudom mit obégatsz te szerencsétlen. Meglett a kettes a magyar érettségin vagy adjak kölcsön néhány agysejtet, hogy értelmezni tudj mondatokat te állatkinzo féreg? 🤡🤮

2023. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%
Valamit kezdj a kutyával mindenképpen.Nem gondolnám,hogy a kutya csak annyit ugat amíg a macska vagy egyéb számára zavaró dolog elmegy a kertben,utcán.Gondolom sokat ugat a kutya és nem csak 1-2 vakkantás ami nem zavaró.Ha nem lesz a kutya nevelve vagy ez a helyzet kezelve akkor lehet a szomszéd megmérgezi a kutyát vagy feljelent titeket.
2023. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Simán lehetséges, hogy pont olyan az akusztikája az udvarnak, hogy a szomszéd valóban nagyon hallja. Ez esetben engem is zavarna, pedig világ életemben kutyás voltam. Vagyis zavar is a hátsó szomszédom két kutyája, fú, nem is várom a nyarat, amikor nyitott ablaknál alszom.

Ha van rá lehetőséged, zárd a kutyát egy hátsó udvarba éjszakára. Ő is nyugisabb lenne, és a konfliktus is oldódna. Nem tudom, milyen ember a szomszédod, de ha rossz ember, akkor azért érdemes, mert még lemérgezi a végén, ha meg jó ember, akkor meg nem szólna, ha nem lenne valós a probléma.

Persze lehetne mozgatni, foglalkoztatni, nevelni (sőt kellene is) a kutyát, de a leírásodból úgy tűnik, az elzárás megvalósíthatóbb és gyorsabb hatású lenne, több esélyt látok erre, mint arra, hogy napi szinten dolgozni fogsz vele.

Mindig német juhászaim voltak, és sosem volt ugatós kutyám.


Az 50 kg pedig remélem, költői túlzás, ez extrém nagy méretű kutyát feltételez. Ha nem 75 centis a kutyád, akkor szólok, hogy kövér, és fontos volna, hogy lefogyaszd, amíg nem késő (egy évesen ilyen testtömeggel szét fognak menni az ízületei).

2023. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy méretű kutya, az apja volt hatalmas. Nem túloztam, 50 kiló, és a marja magas, nem tudom hány cm, én 166 vagyok és a csípőm alatt kb 10 cmig ér. Köszönöm amúgy az értelmes és nornalis valaszod. Amúgy ugatós, nem ugatós, általában tényleg csak akkor ugat ha idegen macska-kutya, vagy esetleg livakkal mennek el a ház előtt. Meg amint írtam valamelyik hozzászólásban, ha hazaérünk, akkor az izgatottság miatt. Minden nap foglalkozunk vele, hol többet, hol kevesebbet. Iskolázni meg a műtétei után fogunk. Legalábbis az orvosunk azt mondta addig ne kezdjük el. Most nyáron műtik( sérv, le nem szállt here és ivartalanitás)
2023. máj. 15. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!