Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugató kutya, szomszédok?

Ugató kutya, szomszédok?

Figyelt kérdés
A minap az egyik szomszédunk szólt, hogy zavarja őket, hogy ha éjjel ugat a kutya, nem tudnak aludni. Egy 50 kilós németjuhász kanról van szó, 1 éves. Jó házörző, jó jelzőkutya, és persze családtag. Nemsokára műtik (köldöksérv, egyben ivartalanítás) remélem kicsit lejjebb higgad, de amúgy egy áldott jó teremtés, nagyon jó kutya. De ezzel az ugatás témával nem tudok mit kezdeni. Nem szereti a macskákat, ha idegen kutya kószál az utcán, persze hogy megugatja.... postást nem mert ismeri kicsi kora óta, szerintem akkor ugat és jelez ha számára idegesítő, vagy veszélyt jelző esemény, eset van. Persze ha nem vagyunk itthon több órát és hazaérünk, vonyít a kapuban, de örömében. Hozzátenném, a szomszéd, aki "beszólt" hogy kezdjünk valamit a kutyánkkal, hosszú évek óta (amióta itt lakunk, 2017) láncon tartja a kutyáját éjjel nappal hóban esőben, van ólja de nagyon sokat ugat az ő kutyájuk is. Szóval nem tudom.. nem rossz kutya a mienk, csak jó házörző...

2023. máj. 13. 23:48
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Akkor meg érdemes elhívni az ugatásból, ha kint vagytok. Az sokat tud segíteni az ilyen helyzeten. A kutya megtanulja, hogy nem tombolunk, amire nem muszáj. Értem, hogy a macska érdekli, de attól még nem kell őrjöngve ugatni. Németjuhász, nincs ezzel dolga. Ha nem hagyod, hogy belelovalja magát, amikor te pl. kint vagy, akkor kicsit csitul mindenben is. Tanulja meg, hogy "nekünk ezzel nincs dolgunk". Sokat fog segíteni ez egyéb területen is. Még csak egy éves, ez még rendesen fokozódni fog, nem biztos, hogy jó az.

Hát ha magas is, akkor ez van. De vigyázzatok nagyon az ízületeire, az ilyen nagyon nagy testű nj-knél az elég problémás szokott lenni. Szerintem meg tudjátok csinálni, hiszen a rejtett here kapcsán is felelősen jártok el.

2023. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
54%
Kb ilyen gondolkodású az én idióta szomszédom is mint te.Az ő kutyája ügyes megugat mindent.Ezért is jelentettem fel a jegyzőnél,hangfelvételekkel,videokkal,aki egyetértett hogy szörnyen zavaró,és kötelezte a szomszédot hogy helyezze el úgy a kutyáját hogy mást ne zavarjon.Lehet te örülsz neki hogy milyen faszä kutyád van,mert ugat boldog-boldogtalant és leszarod hogy mást zavar..de mint pl. én aki 3:50-kor kel a 7-ből 6 napon és este fél7-re ér haza,az qrvára bem örül neki ha a neveletlen idióta kutya hajnal 2-kor épp egy legyet ugat..Nem vagyok kutyaellenes,van 2 rottweilerem,de én foglalkoztam-foglalkozok velük,neveltem őket,csak akkor ugatnak ha tényleg okuk van rá,ami a mi környékünkön ritka,mivel egy nagyon csendes,nyugodt környék...lenne ha idióta emberek nem tartanának kutyát 0 törődéssel,neveléssel,és nem hinnék azt hogy csak ők léteznek,és bármikor bármit csinálhatnak,ha nem szarnák le a szomszédokat.
2023. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!