Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszak le egy kutyát?

Hogyan fárasszak le egy kutyát?

Figyelt kérdés
Örökbe szeretnék fogadni egy kutyát, de nagyon kajla, és attól félek, hogy este majd kiszökik. Kenelünk nincs ahova be lehetne zárni, kikötni pedig nem tudjuk és nem is szeretném. Nagy udvarunk van, de úgy érzem, hogy annyi nem lesz elég neki. Én viszont csak este nyolc után tudom ki vinni sétálni. Szerintetek mennyit kéne sétálni vele, hogy jól kifáradjon? Vagy akinek esetleg hasonlóan kajla kutyája van légyszi írjon, hogy hogyan tudja lefárasztani.
2023. máj. 15. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nekem huskym van, az udvaron futok vele azt szereti. Egyébként logikai játékokkal is le lehet fárasztani egy kutyát, tanitgatod , stb , de ahhoz annyira nem értek.
2023. máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%
nem nehéz megkötni póráz lánc meg egy oszlop és nem megy sehova
2023. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
1-2 óra séta kellene neki. Rengeteget segítene már 1 óra is, nemcsak a mozgás miatt, hanem mert a sok szag leköti a figyelmét.
2023. máj. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
86%
Én mindig kötélhúzást játszok a kuyusommal, és elég hamar elfárad. De ez nyilván fajtafüggő, mert az én Bordeauxi-dogom negyed óra múlva már nem olyan aktív, de ismerősöm Boston terrierjével sokkal többet kell mozogni, hogy elfáradjon.
2023. máj. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem "örökmozgó" kutyáim voltak. Ami bejött:

Rendszeres napi, egy hosszabb és egy rövidebb séta, ami két "fegyelmező" (ül fekszik, hempereg) megállást tartalmazott.

Villanypásztor a kerítésre. Akár séta, vagy egész napos kirándulás után is simán szöktek.

Már öregek, a lakásból sem szívesen dugják ki az orrukat. Az egy rövid séta (a gerincük miatt a hosszúról már le vannak tiltva) azért 14 év után is "jár". Ez már rossz időben csak pár perc.

2023. máj. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Kint akarsz tartani egy mentett kutyát? Egyáltalán mekkora, milyen a bundája? Ha még ráadásul szökős is, nem fogják kintre adni, főleg, ha nincs kutyabiztos kerítés (elég súlyos birságokat lehet fizetni egy önsétáltató kutya után). Szerintem felejtsd el ezt a kutyát, meg úgy egyáltalán bármilyen kutyát, amíg nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani, járj el önkénteskedni, amikor tudsz, és kutyázol a menhelyen.
2023. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az utolsó kommentelőnek válaszolnék.

Van kutyabiztos kerítésünk és nem ez az első kutyánk, csak azért mégis érdekelne, hogy mások hogy fárasszák le és mivel egy keverék kutya és van benne németjuhász nem biztos, hogy jó ötlet ha bent tartanám

2023. máj. 15. 17:29
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
#1 vagyok és jól le lettem pontozva, hogy miért?? Gyanítom itt senki nem ért 1 kicsit sem a kutyákhoz, de ez van, buta gyik felhasználók
2023. máj. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen jó ötlet bent tartani, akkor is, ha van benne németjuhász. Ahogy a #7 mondja, felejtsd el, amíg nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani.
2023. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám ugyan benti kutya, de a pörgős fajta.

Már kora reggel nyakunkba vesszük a várost. Akár esőben is. Így munka előtt van egy 45-50 perces tempós séta. Folyamatosan szaglászik, kora reggel még nincs nagy forgalom, füleli a zajokat, van egy csomó inger. Munka után, mikor hogy végzek, este van a nagyobb séta. Ez minimum 1 óra. Nekem ez a két nagy séta az edzés, a kutya meg kellően kifárad. Nemcsak fizikailag fárad el, hanem a rengeteg inger, ami éri az utcán, patakparton, mind olyan izgalmas, hogy utána kiütve tud aludni.

2023. máj. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!