Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok menhely miért nem ad...

Sok menhely miért nem ad kinti tartásra kutyát? (Arra alkalmas kutyát)

Figyelt kérdés

Pl egy kuvasz, kaukázusi, németjuhász miért ne lehetne kint éjjel vagy amíg nincsenek otthon? Miért kéne bezárni a házba?


Nagytestűek, megfelelő szőrzetük is van, télen sem fáznak. A pásztorkutyákat sosem tartották bent. Nem értem miért sokkal jobb annak a kutyának náluk egy kinti kennelben tengetni az életét, ahol napi talán 1-2 óra foglalkozás jut rájuk, mint hogy odaadnák kinti tartásra.


Nekem egyébként benti kutyáim vannak, még a kanapéra is feljöhetnek, de azt nem értem miért kéne pásztor/juhászkutyákból kötelezően kanapékutyát csinálni, mikor még kinti tartással is sokkal jobb élete lenne, mint a menhelyen napi 22 órát egy kennelbe zárva. Azt teljesen megértem, ha pl vizslát, bull típusút nem adnak kintre, teljesen jogos, mert nincs aljszőrzetük, de azért bizonyos fajták jobban érzik magukat kint, mint bent. Szigetelt kutyaházzal és árnyékos résszel tök jó életük lehetne egy kertes házban.



2023. jún. 16. 14:23
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező linkelnél olyan PÁSZTORkutyát, amit csak benti tartásra adnak?

Komolyan érdekel.

2023. jún. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Pl Eszkulápnál vannak kuvaszok és kuvasz mixek benti tartásra. Pár éve volt náluk kaukázusi is.
2023. jún. 17. 15:20
 33/51 A kérdező kommentje:
Egyenként nem tudom küldeni a kutyákat, de Facebook oldalukon megtalálod őket a gazdát kereső albumban.
2023. jún. 17. 15:22
 34/51 anonim ***** válasza:
31%

Két kuvasz mixet találtam a honlapon, Kevlárt és Gittát. Erős jóindulattal van bennük kuvasz vér, Kevlárnál ráadásul le is írják hogy annyi területvédő ösztön van benne mint egy döglött lóban, igazából az emberhez bújni szeret.


Mi a probléma ebben az esetben a lakásban tartással egy olyan kutyánál, aki kisebb félénk és totálisan emberközpontú, és semmi kuvasz habitus nincs benne?


Miért kell a feszültséget szítani?


De keresem tovább a csak lakásban tartható kaukázusiakat is. Csak nem találom...

2023. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Nézd vissza nyugodtan, volt nekik kaukázusijuk, jelenleg szerintem nincs. Egyébként ott van Mackó is, aki már keményebb kutya. Kérdésem nem csak pásztorkutyákra vonatkozott, hanem bármilyen megfelelő szőrzetű és méretű kutyára igaz, de full utcai vegyes mixeket nehéz példának írni, mert mind más ugye szőrzetre is. Felőlem akár akita is lehet, ha a szőre megfelelő kinti tartásra, akkor miért kéne kötelezően bent tartani.
2023. jún. 17. 20:04
 36/51 anonim ***** válasza:
87%
#34: Nekem pont az említett alapítványtól ajánlott korábban az ismerős kuvasz keveréket. Ismerte a kutyát és azt is, milyen körülmények között tartják. 19-es voltam.
2023. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
36%

Tökmindegy milyen a szőrminősége a kutyának, ezek javarészt keverék és mentett kutyák, akiknek fogalmunk sincs az elő éléletéről.


Had ítélje már meg a menhely, hogy hová ad kutyát, és hová nem. De nyilván lehet jobban csinálni, csak akkor nem értem, hogy kérdések kiírása és ilyen jellegű hozzászólások helyett, miért nem álltok neki jobban csinálni.


Ja, mert otthonról a székből kényelmesebb.

2023. jún. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
58%

Épp most futottam bele:

[link]

2023. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
69%

#37: Természetesen a menhely dolga eldönteni, hogy odaadja-e a kutyát, csak visszásnak érzem, hogy megy a "ne vegyél, vigyél" kampány (szerintem helyesen), adománygyűjtés szomorú sorsú kutyák történeteivel (valamiből etetni is kell, persze), ugyanakkor ott van x db kutya kinti kennelbe zárva és inkább hagyják még hónapokig/évekig ott őket, nehogy valaki kinti-bentiként vagy kintiként tartsa őket. Ha kis testű vagy rövid szőrű a kutya, oké, ha tolonganának az örökbefogadók, szintén érthető lenne. Ha ideiglenes befogadónál lennének, jó helyen, akkor is.

Menhely (szervezet) és menhely között is van különbség, van, akiket nagyon becsülök is, pedig köztük is van, amelyik nagyon durván szűri a gazdajelölteket, de ezt a horror sztorikkal kalapozunk, köpködünk az emberekre és előítéletesek vagyunk vonal nem jön be. Főleg, amióta egy ismerősön keresztül láthattam, mennyire tud ferdíteni egy-egy szervezet a dráma érdekében. 19-es voltam

2023. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
82%
Kinti-benti tartásra szoktak adni, ha a kutya is alkalmas rá, illetve a leendő otthona is megfelel erre (jó kerítés, ne tudjon szökni, csak a legalapabb dolgokat írtam). De ott van a fenti facebook linken lévő sztori is, első nap kint hagyták egyedül a szökős kutyát, aki meglépett, és az utcáról szedték össze.
2023. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!