Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok menhely miért nem ad...

Sok menhely miért nem ad kinti tartásra kutyát? (Arra alkalmas kutyát)

Figyelt kérdés

Pl egy kuvasz, kaukázusi, németjuhász miért ne lehetne kint éjjel vagy amíg nincsenek otthon? Miért kéne bezárni a házba?


Nagytestűek, megfelelő szőrzetük is van, télen sem fáznak. A pásztorkutyákat sosem tartották bent. Nem értem miért sokkal jobb annak a kutyának náluk egy kinti kennelben tengetni az életét, ahol napi talán 1-2 óra foglalkozás jut rájuk, mint hogy odaadnák kinti tartásra.


Nekem egyébként benti kutyáim vannak, még a kanapéra is feljöhetnek, de azt nem értem miért kéne pásztor/juhászkutyákból kötelezően kanapékutyát csinálni, mikor még kinti tartással is sokkal jobb élete lenne, mint a menhelyen napi 22 órát egy kennelbe zárva. Azt teljesen megértem, ha pl vizslát, bull típusút nem adnak kintre, teljesen jogos, mert nincs aljszőrzetük, de azért bizonyos fajták jobban érzik magukat kint, mint bent. Szigetelt kutyaházzal és árnyékos résszel tök jó életük lehetne egy kertes házban.



2023. jún. 16. 14:23
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
61%

Ne altalanositsunk, pont hogy kuvaszt, kaut, kajt meg teleporzesre is adnak sok helyen, hiszen ezek munkakutyak, ezt elvezik.

A nemet juhasz, golden, labi mar inkabb csaladi kutyak, baromi embercentrikusak, es mindig a gazdi mellett szeretnenek lenni, hiaba lenne alkalmas a bundajuk kinti tartasra, szoval ez is ertheto.

Nekem kifejezetten jo tapasztalataim vannak menhelyekkel, ha az ember ugy all hozzajuk, akkor ők is normalisak, segitokeszek, mindket alkalommal nagyon gordulekenyen ment az orokbefogadas.

2023. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
25%

"sokak szemében a kerti kutya=állatkínzás"

Mert sajnos az a nagy átlag, akiktől te is megkapod, hogy minek sétáltatod. Én kirándulásoknál szoktam látni kertben lévő kutyákat, és még ha nem is ott élek, látszik rajtuk a különbség. Van, amelyik csak csendben sasol minket, ahogy elhaladunk, és van, amelyik örjöng a kerítésnél, pedig az én kutyám csendben elhalad, odaszagolni sem engedem.

2023. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
80%
#21 Ne általánosítsunk, aztán általánosítasz három fajtára egy olyan ökörséget, ami egyikre sem igaz.
2023. jún. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
12%

„15-ös, vicces azért, hogy milyen személyeskedésbe vagy képes átmenni, miközben ezekre semmi alapod nincs :) Gondolom ennyire futja tőled, ha már vitakultúrád nincs.”


vs.


„Próbálj meg inkább kiszakadni a negatív közegből, amiben felcseperedtél, és szembenézni a félelmeiddel, traumáiddal, hidd el, sokkal előrébb leszel vele.”


:D

szerencsére te nem személyeskedsz, és szerencsére van vitakultúrád.



„Biztos nagyon fáj, hogy van a világon, aki nem ért veled egyet... Mondjuk, kellemetlen lesz ráébredni, hogy 8 milliárd emberből elég sokan nem értenek veled egyet.”


gyakorold az értő olvasást, még nem nem érted, hogy nem az a baj, hogy más a véleményed.


„tehát egy pszichológiai végzettségűnek is egyértelművé teszed, hogy gyakorlatilag magadról beszélsz, másoknak címezve.”


mérnöki területen dolgozom, és áltudománynak tartjuk pszichológiát.


tehát ha egy pszicho végzettségű olvassa, amit írok, az nagyjából olyan, mint ha Manci, a pénztáros olvasná, kb. annyira érdekel, hogy mit lát bele, lassan iszod a tejet = nem szeretett anyád. Kb. ennyi értelme van a pszichológiának, a Nők lapjába biztos remek cikkeket tudnak írni ,de a VALÓDI végzettséggel rendelkező embereknek szerintem ne gyere a pszichológiával (pl. programozó, mérnök), mert egyrészt nagy eséllyel jóval értelmesebbek nálad, aztán meg komolyan venni sem fognak, mert nem szeretik a zagyválást.

2023. jún. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
60%

Az állatvédők és a menhelyen dolgozók többsége az állatokhoz lószrt nem értő, csak mindenbe belekötős hlye.


Nincsen! végzettségük, meg semmi, így fogalmuk sincsen, mi a jó a kutyának-macskának.


Kertes házba nem adják, de az ostobák fel sem fogják, hogy ők egy 5m2-es lyukban tartják az állatot. Na, az mennyivel jobb? Ja, mert elmondhatják, hogy ők felelősségteljesek, stb. A francokat. Egyszerűen kötekedős hülyék.

2023. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
79%

Szigorúan a kérdésre válaszolva.

Pásztorkutya nem szeret bent lenni hosszabb ideig, állandóan az ajtóban toporognak, mert ki akarnak menni. Ez az erős territoriális és őrző ösztöne miatt van.

Másrészt a hatalmas termet miatt kb. olyanok, mint elefánt a porcelánboltban.

Harmadrészt a szőrüknek sem tesz jót a kinti-benti tartás.

2023. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

Felőlem aztán bárki bármilyen kutyát beengedhet, tényleg. Én megértem, hiszen enyémek is bentiek, bár őket nem is lehetne kint tartani, mert kistestűek és rövidszőrűek. De előírni, hogy a kaukázusit/kuvaszt/komondort/akitát stb be KELL engedni és úgy tenni, mintha náluk nem kinti kenneles lenne a kutya, azért vicces. Elég kevesen akarnak pásztorkutyát vagy területőrző fajtát benti kutyának, nem véletlenül :D


Egyébként 2 menhelyi kutyám is van, korrekt egyesülettől. Van ilyen is természetesen, de némelyik nagyon magas lovon ül. Csak akkor ne sírjanak, hogy nem adnak örökbe és kell a pénz. Nagyon sok elvárást megértek (nem adnak idős embernek kölyköt, kapcsolattartás stb), de azt hogy minden kutya benti legyen, azzal nem.

2023. jún. 17. 10:50
 28/51 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk megkérdezték, hogy lakásban vagy kertes házban fog lakni. Mondtuk, hogy lakás. Mondták, hogy tökéletes, de kertes házba is mehetett volna, csak benti tartással, mert rövidszőrű. Egy tacskó keverékről van szó, szerintem teljesen korrekt. Viszont kinti tartásra is adnak kutyákat, ami alkalmas rá.
2023. jún. 17. 10:58
 29/51 anonim ***** válasza:
61%

Ott tartod ahol lehetőséged van rá. Biztosan jobb lesz neki mint egy lélektelen kennelben a sok között.


A te lakásod, ha nem akarsz takarítani utána akkor nem muszáj. Az nyilván viszont jó lenne ha be tudná húzódni valahova a kutya, ami melegebb, pl garázs vagy előtér.

De nekem nonszensz hogy bárki dirigáljon abban hogy a saját házamban hogy mennek a dolgok és mit engedek meg. A gyerekemnél se szabja meg senki hogy a dolgozószobából kitilthatom vagy játsszon máshol.

2023. jún. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 NTBS ***** válasza:
29%
Hozzá nem értés miatt.
2023. jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!