Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen flexi pórázt ajánlanáto...

Milyen flexi pórázt ajánlanátok egy 30 kilós amstaffnak?

Figyelt kérdés

Főleg így nyáron használnám. Néha bele szoktam engedni a vízbe, és csak rövid kiképző póráza van, amivel esélytelen normálisan fürdenie. Elengedni nem fogom, így amellett döntöttem, hogy veszek egy flexit. Előtte egy pár napig szoktatom rá, és ha szépen megy, akkor fokozatosan beleengedem a vízbe.


Tudnátok jó minőségűt linkelni? L-es kéne neki, ha jól néztem. Főleg olyanok írjanak, akiknek közepes/nagy testű kutyája van és flexivel is szoktak menni.

Egyébként nyakörvhez is jó, vagy inkább hámra téve praktikusabb?

Milyen messze engedje a kutyát? 5 vagy 8 méter? Nincs benne tapasztalatom. Ha beválna, lehet hogy sétákra is azzal mennénk.

Fressnapfban is láttam, de nem tudom hogy azok mennyire jók.


2023. jún. 22. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Itt az L valószínű, hogy jó lesz. Vízbe én nem engedném, mert félnék, hogy a laprugót gyorsan tönkreteszi a szerkezetbe kerülő víz. Vegyél inkább 10 m-es hevederpórázt.



[link]


A flexit meg kell tanulni használni, gyakorold majd, hogy a gombbal stoppolod a pórázt és nem a kezeddel. Azt meg gondolom nem is kell mondanom, hogy ha valaki belép az x m-es sugaratokba, érdemes rövidre venni a távolságot és ne hagyd, hogy más kutyákkal elkezdjen játszani, ha rajta van, mert csúnya égési sérüléseket okozhat valamelyik blökinek, ha rátekeredik a vékony póráz.

2023. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
68%

Mindenképpen erős,szalagos flexit ajánlok. Nézd meg a Flexi Giant pórázokat.


[link]


A flexi akkor teljesen jó ha a kutyád jól nevelt és hallgat rád maximálisan.


Nekem két közepes testű kutyám van (23 és 27 kg) általában fix textil pórázt használok, de van flexijük is.


Flexi New Classic S zsinóros - most ezt nem használjuk. Ez a nagyobb kutyám póráza.


[link]


Flexi Vario S zsinóros - ennek cserélhető az eleje, simán úgy néz ki mint a többi flexi - mert egy kutyára használható.


[link]


És van kettes elosztó - ekkor meg két kutyát lehet egy pórázzal sétáltatni - mostanában így használom.


[link]



Ami nagyon fontos hogy csak eredeti Flexit vegyél mert ugyan drága de biztonságos. Nem úgy mint az utánzatai (pl AniOne, FitActive, Lidl-s stb)

2023. jún. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

30 kilós vizslám van. Csak akkor használd, ha 100%-osan hallgat rá a kutyád, nem ránt, rángat. Nekünk L-es flexi van, 5 méteres. Én ezt picit kevésnek érzem, szóval valószínűleg venni fogok majd egy 8 métereset.

Mi nyakorvvel használjuk, de ha nem húz, akkor igazából mindegy.


Zsinorosat nem ajánlom, könnyen szakad, illetve egyszer húzza végig nagyobb erővel valaki lábszárán, fix égési sérülés. A szalagos kicsit biztonságosabb.


Egyébként nekünk van a fentebb említett lidl-s is, semmi baja, pedig 5 éve nyuzzuk.

2023. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nyomkövető pórázt vegyél.
2023. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Flexiből semmilyet

(15 éve vagyok kutyakiképző)

2023. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5# Miért? Tényleg érdekel.
2023. jún. 22. 20:22
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
15 éve vagy kutyakikepzo, de egy indoklást nem tudsz összehozni 😅
2023. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%

Amstaffom van. Garantalom,h a flexit 30 masodpercen belul fogja eltorni.


Mi poraz nelkul futunk orakon at. :D

2023. jún. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Attól mert a te kutyád nincs megnevelve, attól még a másé meg lehet :) Bár ha egy normális flexihasználatra nem tudod megtanítani, biztos nagyon jó behívása van...
2023. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Láttam már egyszer - kétszer amstaffot flexin sétáltatva és szépen ment. Enyém is jólnevelt, azért is akarnék egyet neki, főleg ha olyan helyre megyünk ahol nem nagyon vannak emberek, de azért elengedni sem akarom, akkor lenne ez a “köztes” megoldás.


Úsztatni abban biztos nem jó? Max egy 3 méterre engedném be.

2023. jún. 23. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!