Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen flexi pórázt ajánlanáto...

Milyen flexi pórázt ajánlanátok egy 30 kilós amstaffnak?

Figyelt kérdés

Főleg így nyáron használnám. Néha bele szoktam engedni a vízbe, és csak rövid kiképző póráza van, amivel esélytelen normálisan fürdenie. Elengedni nem fogom, így amellett döntöttem, hogy veszek egy flexit. Előtte egy pár napig szoktatom rá, és ha szépen megy, akkor fokozatosan beleengedem a vízbe.


Tudnátok jó minőségűt linkelni? L-es kéne neki, ha jól néztem. Főleg olyanok írjanak, akiknek közepes/nagy testű kutyája van és flexivel is szoktak menni.

Egyébként nyakörvhez is jó, vagy inkább hámra téve praktikusabb?

Milyen messze engedje a kutyát? 5 vagy 8 méter? Nincs benne tapasztalatom. Ha beválna, lehet hogy sétákra is azzal mennénk.

Fressnapfban is láttam, de nem tudom hogy azok mennyire jók.


2023. jún. 22. 14:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jó, ha vizes lesz, beposhad az egész szerkezet belül, aztán elkezd gyorsan rozsdasodni. Ha a flexi szalag része is beleérne a vízbe, inkább válassz mást
2023. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Vízbe semmiképp ne használj flexit, tönkremegy. Én alapból nem vagyok flexi párti, mert a legtöbben nem használják jól, akiket látok, kb. a kutya azt csinál a flexi végén, amit akar, a zsinórossal csúnya sérüléseket lehet okozni, ha már flexi, akkor szalagos, és jó erős, de csak szárazon, nem vízben.

Vízbe jó bármelyik másik hosszú póráz, én a 9 kg-os kutyámnál ilyet használok vízben (5 vagy 10 méterest), neki ez elég:

[link]

Vannak másfélékből is ilyen hosszabbak, amik egy masszívabb kutyának is jók, ezeket is meg kell tanulni használni, de ezek nem mennek tönkre vízben.

2023. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy aktuális-e még a téma. Én sem ajánlom. Ha mégis, akkor vigyázz hogyan használod. Sétáltam a kutyámmal(nem flexi van nekünk), egy másik kutyán flexi volt és brutális módon felsértette a bőrömet a combomon. Konkrétan én az összes ilyen sz@rt betiltanám... égési sérülésem lett miatta...
2023. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!