Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta horror összeges...

Fajtatiszta horror összeges kutyások! Olvassatok tovább?!?

Figyelt kérdés

Olvasom ezen az oldalon, hogy Ti 100ezreket költötök kutyákra hogy ilyen meg olyan vérvonalú legyen, meg "inkább én nem eszek, de a kutya egyen kommenteken ki vagyok akadva.


És miért csak az a drága kutya jó mindenkinek?

Mert én azt veszem ki, hogy nálatok a kutya ott kezdődik, ha 500 évre visszamenőleg van törzskönyve, és valami kisebb vagyonokért vesztek kölyköt, holott lehet hogy az se különb legtöbb szaporítottnál, és fogadok, hogy ha az utcán találtok egy kóbor-kutyát, abba még bele is rúgtok, mert az valami korcs, és csak menőzni kell hogy jaj ilyen meg olyan fajta


Vagy ha ennyi fölös pénzetek van, akkor miért ilyen hobbira költitek a pénzt, hogy ilyen-olyan vérvonal..

miért nem inkább valami hajléktalanon segítetek, vagy valami alapítványnak adományoztok? "jah, hogy többe nézitek a kutyát, mint az embertársaitokat?"

illetve többet ér nektek a kutyátok mint a saját fajtátok? én ezt önzőségnek érzem, semmi másnak.

Ha embertársaidon segítenétek, akkor az nem is kérdés, hogy sokkal többet érne, mintha valami horror összegé kell kutya, hogy jaj fajta legyen mert az a menő, holott a menhely dugig van kutyákkal.

az más kérdés, hogy a hajléktalan nem érdemli meg, mert talán önhibájából került oda, ahol most tart

ne felejtsétek, hogy ti is lehettek hajléktalanok, egyik napról a másikra veszíthetitek el a munkátokat akár...

ezt azért írom, mert ismerősömékkel ez megtörtént, gazdagok voltak, és egyik napról a másikra mindent elvesztettek


2010. okt. 14. 11:08
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

"Egyébként én szoktam adományozni, általában menhelyeknek. Azért nekik, mert az állatok ezerszer kiszolgáltatottabbak, mint az emberek, sokkal kevesebb segítséget kapnak és azt kell mondjam gyakran jobban rászolgálnak a támogatásra, mint az emberek..."


pont erre akartam a kérdésemmel rávilágítani, hogy szerintem az embereket kéne támogatni, nem a kutyákat

a kóbor kutyák többségét el kéne altatni, és mindjárt nem kellene eltartani 3 millió kóbor kutyát

és nincs Magyarországon 3millió hajléktalan... ha ezekre a kutyákra költött pénzt odaadnák egy hajléktalanokat segítő alapítványnak, az összes hajléktalannak lehetne egy lehetőséget adni egy jobb életre

2010. okt. 14. 11:37
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

ja, olvasom az utolsó hozzászólásod, szóval a kérdésed lényege az, hogy miért szeretjük esetleg jobban az állatokat, mint az embereket... CSAK. Illetve nekem van rá sok-sok okom is, de ezt nem itt fogom megosztani, az biztos.

Szerintem úgy kerek a világ, hogy mindenkinek más a fontos. Így jut segítség, támogatás mindenfelé, ahol szükség van rá. Szerintem felesleges megkérdőjelezni, hogy kinek mi a fontos, semmit sem érsz el vele, és tényleg, miért tegyen bárki olyat, amit nem szívből csinál? A segítséget nem lehet kierőszakolni, kikövetelni, az csak akkor jó szerintem, ha szívből jön.

2010. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim válasza:

Most nem azért, de akkor miért nem fogadsz magadhoz hajléktalan(oka)t?

Am nincs kérdés a kérdésben, csak a leírásban, legközelebb jobban gondold át.

2010. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne te döntsd már el, hogy ki mire költi a saját pénzét. Képzeld én is úgy voltam vele pár éve kutyavásárlás előtt, hogy megvolt a fajta. Akkor még nem nagyon neteztünk, mi is úgy gondoltuk, hogy jó lesz az olcsó kutya is, nem akarunk mi kiállításra járni. Vettünk egy szaporított kutyát, aki rettentő félénk idegenekkel (a fajtajelleg kizárja. Teljesen barátságosnak kell lennie. Bár nem zárom ki, hogy bántották őt mielőtt hozzánk került). És másfél éves korában, kiderült hogy prosztatanagyobbodása van. Ivartalaníttattuk és megoldódott a problémája. Szerencsére mi megúsztuk ennyivel, de ismerek olyat, akinek a szintén szaporított kutyája nem érte meg az 1 évet, mert szívnagyobbodása volt. Nem azt mondom, hogy megbántam, hogy ő nálunk van, mert imádom, de legközelebb biztos, hogy gyűjtök rá akár egy évig is és tk-s kutyát veszek. Mellesleg Magyarországon is kötelező a tenyésszemle, munkavizsga ahhoz hogy vki tenyészthessen. Sajnos az orvosi vizsgálatok nem, az a tenyésztőre van bízva, hogy elvégezteti e. Itthon ezek nincsenek sokan, sőt szerintem majdnem senki nem foglalkozik ezzel, de külföldön már igen. Így ki tudod szűrni az örökletes betegségeket.

Mellesleg nem gondolod, ha már valaki horror összeget költ egy kutyára, akkor nem szereti az összes kutyát? Miért rúgna bele egy másikba csak mert az egy keverék?


Inkább neked kellene elgondolkodnod azon, hogy miért kötöd meg a kutyádat? Talán ha megcsinálnád a kerítést normálisan és rendesen lemozgatnád, lefárasztanád agyilag is a kutyádat, nem szökne el.

2010. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Te hány éves vagy kedves kérdező, h ennyire nem látod a dolgokat és az összefüggéseket??


Azt írod mindenkinek legyen előbbrevalóbb saját maga és ne a hobbija. Már bocs, de az én jólétemhez és szellemi egészségemhez hozzátartozik, h szabadidőmben a hobbimmal foglalkozok - ami történetesen a kutyázás.


Az állatmenhelyeket nem az állam, hanem magánemberek, civilszervezetek működtetik és pénzelik. Innentől kezdve mindenkinek szíve joga h mire ad ill. nem. Nekem fontosabbak a kutyák, mint a büdös hajléktalanok többsége. A kutya kiszolgáltatott, függ az embertől. A hajléktalan - kevés kivitelt tekintve - a saját sorsának kovácsa. Amikor az "éhező" hajléktalanak nem kell a szendvicsem, csak a pénz, akkor azt mondom h ilyen mentalitással mind dögöljön meg. Egy kiszolgáltatott, hányatott sorsú kutyától soha nem kapsz ilyet...

2010. okt. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

Micsoda egy demagóg marhaság. Figyelj, kérdező. Tudod mit? Te meg a pénzedet add nekem. Hidd el rászorulok. Ne más hülyeségekre költs. Költsd rám a pénzed. Na? Nem? Akkor meg mit magyarázol, hogy ki mire költi a pénzét?


A másik az, ezek nem horror összegek. Azért fizetünk ki ennnyit, mert egy egészséges, fajtatiszta kutyát akarunk.

Vagy mert valamilyen adott feladatra, versenyzésre, kiállításra akarjuk.

Vagy mert egy meglehetősen ritka fajta az ami nekünk tetszik, és bizony sokba kerül.


Az pedig egyszerűen hazugság, a keverékek a legegészségesebbek.

Másfelől marhaság is, hiszen ha nekem egy adott fajta a kedvencem, akkor miért vennék keveréket?


Különben is, ha egy keverék kutyánál az egyik szülő valamilyen örökletes betegségben szenved, azt bizony a keverék is örökölni fogja.

Nincs a keverékeknek valami titokzatos védelmük a betegségek ellen.

2010. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Én csakazértis keverék kutyát választottam, pedig szívem vágya volt egy magyar vizsla. Ezzel is azt szeretném bizonyítani, hogy ők is épp oly értékesek, mint fajtatiszta társai. Minden oké vele, nem fizettem érte, de azért kell így is ráköltenem. Nálunk nagyon sok kutya van a menhelyen, és mind-mind szerethető.

Imádom.

2010. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:

Dantes!


Márpedig egy keverék kutya igenis egészségesebb és ellenállóbb a betegségekkel szemben. Nincsenek fajtákra jellemző örökletes betegségeik. Sokkal erősebb a génállományuk. Kérdezd meg bármelyik állatorvost vagy genetikust.


Az más kérdés, hogy ha neked egy fajtatiszta kutya a kedvenced, akkor azt veszel, de nem kell butaságokat mondani.

2010. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva, hogy "többe nézem-e a kutyámat" mint az embereket ... igen, többe .. sokkal többe.

A hajléktalanok meg igenis tehetnek róla, hogy ott vannak ahol vannak ... aki akar dolgozni az talál magának, aki becsületesen élt életében az mindig talál valakit aki segít ha nagy a baj.

2010. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ejnye-ejnye.... Ugyan miért nem az éhező afrikai gyerekeket támogatod? Vagy a rákos gyerekeket? De folytathatnám a sort.... Az emberek sokfélék, így mindenkinek megvan az a kör, amit támogat, ha lehetősége van rá. Neked a hajléktalanok támogatása a célod. Van aki senkit nem támogat és magára költi minden fillérjét.Így kerek a világ.

2010. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!