Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta horror összeges...

Fajtatiszta horror összeges kutyások! Olvassatok tovább?!?

Figyelt kérdés

Olvasom ezen az oldalon, hogy Ti 100ezreket költötök kutyákra hogy ilyen meg olyan vérvonalú legyen, meg "inkább én nem eszek, de a kutya egyen kommenteken ki vagyok akadva.


És miért csak az a drága kutya jó mindenkinek?

Mert én azt veszem ki, hogy nálatok a kutya ott kezdődik, ha 500 évre visszamenőleg van törzskönyve, és valami kisebb vagyonokért vesztek kölyköt, holott lehet hogy az se különb legtöbb szaporítottnál, és fogadok, hogy ha az utcán találtok egy kóbor-kutyát, abba még bele is rúgtok, mert az valami korcs, és csak menőzni kell hogy jaj ilyen meg olyan fajta


Vagy ha ennyi fölös pénzetek van, akkor miért ilyen hobbira költitek a pénzt, hogy ilyen-olyan vérvonal..

miért nem inkább valami hajléktalanon segítetek, vagy valami alapítványnak adományoztok? "jah, hogy többe nézitek a kutyát, mint az embertársaitokat?"

illetve többet ér nektek a kutyátok mint a saját fajtátok? én ezt önzőségnek érzem, semmi másnak.

Ha embertársaidon segítenétek, akkor az nem is kérdés, hogy sokkal többet érne, mintha valami horror összegé kell kutya, hogy jaj fajta legyen mert az a menő, holott a menhely dugig van kutyákkal.

az más kérdés, hogy a hajléktalan nem érdemli meg, mert talán önhibájából került oda, ahol most tart

ne felejtsétek, hogy ti is lehettek hajléktalanok, egyik napról a másikra veszíthetitek el a munkátokat akár...

ezt azért írom, mert ismerősömékkel ez megtörtént, gazdagok voltak, és egyik napról a másikra mindent elvesztettek


2010. okt. 14. 11:08
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

"Kedves kérdező!"

Én nem 3hétre,vagy fél évre veszek egy kutyát,hanem tizen-huszon évekre.

NEKEM yORKIAIM VANNAK.A FIÚ törzskönyves és 150 000ft-ért vettem,Gyönyörű és egészséges.

Az egyik kislányt 65 000-ért vettem törzskönyv nélkül,ő 3éves lesz és 93dkg...icipici..és sajnos nem nőtt be a feje rendesen,a kutacsa szabadon van,nincs csontosodva teljesen,lassan az is kiderül,hogy patellája van szegénynek.Tudod,"kedves" kérdező többek közt ezért is fontos a törzskönyv-hogy fajtatiszta legyen és a legvégsőkig ellenőrizhető,mert ha már megszereted a szívedhez nő a kutyus,akkor nem akarnád semmilyen betegség miatt idő előtt elveszíteni!Lekopogom,az én kis tündérem úgy él ,mint egy egészséges kutyus.

A MENTÉSRŐL CSAK ANNYIT,hogy vettem egy felnőtt 3éves yorkit szaporítótól 60000ezer forintért akit én rendbehoztam,lelkileg,mert szegénykém nagyon félt az emberektől,állandóan bántalmazhatták a ketrecben.És én ezt a kislányt ivartalanítottam 35 000-ért majd kerestem neki egy nagyon jó családot akik a mai napig hálásak érte.Ingyen adtam nekik!!!

Én így segítek...de annak akinek én akarok!

Te KEDVES KÉRDEZŐ: MIT TUDSZ FELMUTATNI NEKÜNK???

2010. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
HOGY BELERÚGOK EGY KUTYÁBA, CSAK AZÉRT, MERT KEVERÉK!!!!!!!!
2010. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Majd hagy döntsem el én,hogy honnan akarok kutyát...mert mint írtam,nem fél évre tervez vele az ember..

Nincs a keverék kutyákkal sem semmi baj...de ha én 150ért akarok akkor annyiért veszek kutyát..hozzáteszem,semmivel sem jobb ember az aki menhelyről szerez kutyát......

2010. okt. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Hogy belerúgok egy kutyába, csak azért, mert keverék? Kikérem ezt magamnak te paraszt!


Ahhoz meg az égvilágon semmi közöd, hogy mit csinálok a pénzemmel! Felfogtad amit mondok?


Két kutyám van. Imádom őket! Az egyiket az utcáról fogadtam be, a másikat meg úgy került hozznk, hogy a szaporítóktól elszedtük a kutyákat, szerencsére nem volt neki sok, egy szuka a kölykeivel és egy kan. Egy kiskutyát befogadtunk. A tulaj bemutatta a kutyák papírjait és mindkét szülő törzskönyvére rá volt nyomva a hatalmas pecsét, hogy továbbtenyésztésre nem javasolt.


És igen, most készülünk elhozni egy harmadik kutyát, akiért bizony 100ezernél többet fogunk otthagyni.

Mert az a fajta iszonyatosan tetszik, és KELL egy olyan.


Ez olyan, mintha apád megígérné, hogy hazahoz neked egy Mercit, erre beállít egy trabanttal. Mi bajod vele? Autó! Megy is, és nem kerül olyan sokba! Na?

2010. okt. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Ja és kedves kérdező?Bejelentetted az önkormányzatnál,hogy 2darab kutyánál többet tartasz?

Most oLvasom,hogy pórázon tartod az egyiket..HÁT SZÉGYELLD MAGAD...ROHADT ÁLLATKÍNZÓ,TÉGED KÉNE KÖTÉLRE KÖTNI.....

2010. okt. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

"Dantes!


Márpedig egy keverék kutya igenis egészségesebb és ellenállóbb a betegségekkel szemben. Nincsenek fajtákra jellemző örökletes betegségeik. Sokkal erősebb a génállományuk. Kérdezd meg bármelyik állatorvost vagy genetiku"



Te beszélsz butaságokat. Egyáltalán nem igaz amit mondasz. Keverék kutya is lehet diszpláziás, vagy epilepsziás, vagy akármilyen más betegsége is lehet.


Mégis, áruld már el, mitől lenne ellenállóbb? A keverékeknek egy varázslatos védelmük van a betegségek ellen?

Ilyen hülyeséget se állatorvos, se genetikus nem mondana.


Nincsenek fajtára jellemző örökletes betegségek...dehogynem! Tudod mennyi nagytestű diszpláziás keverék kutya van? Rengeteg. Szerinted ez mégis hogy lehet akkor?

2010. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Na igen, "imádom" az ilyen városi legendákat. Ha összeteszünk egy beteg németjuhászt egy beteg labradorral, akkor mitől lennének egészségesek a születendő keverék kölykök?
2010. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!