Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta horror összeges...

Fajtatiszta horror összeges kutyások! Olvassatok tovább?!?

Figyelt kérdés

Olvasom ezen az oldalon, hogy Ti 100ezreket költötök kutyákra hogy ilyen meg olyan vérvonalú legyen, meg "inkább én nem eszek, de a kutya egyen kommenteken ki vagyok akadva.


És miért csak az a drága kutya jó mindenkinek?

Mert én azt veszem ki, hogy nálatok a kutya ott kezdődik, ha 500 évre visszamenőleg van törzskönyve, és valami kisebb vagyonokért vesztek kölyköt, holott lehet hogy az se különb legtöbb szaporítottnál, és fogadok, hogy ha az utcán találtok egy kóbor-kutyát, abba még bele is rúgtok, mert az valami korcs, és csak menőzni kell hogy jaj ilyen meg olyan fajta


Vagy ha ennyi fölös pénzetek van, akkor miért ilyen hobbira költitek a pénzt, hogy ilyen-olyan vérvonal..

miért nem inkább valami hajléktalanon segítetek, vagy valami alapítványnak adományoztok? "jah, hogy többe nézitek a kutyát, mint az embertársaitokat?"

illetve többet ér nektek a kutyátok mint a saját fajtátok? én ezt önzőségnek érzem, semmi másnak.

Ha embertársaidon segítenétek, akkor az nem is kérdés, hogy sokkal többet érne, mintha valami horror összegé kell kutya, hogy jaj fajta legyen mert az a menő, holott a menhely dugig van kutyákkal.

az más kérdés, hogy a hajléktalan nem érdemli meg, mert talán önhibájából került oda, ahol most tart

ne felejtsétek, hogy ti is lehettek hajléktalanok, egyik napról a másikra veszíthetitek el a munkátokat akár...

ezt azért írom, mert ismerősömékkel ez megtörtént, gazdagok voltak, és egyik napról a másikra mindent elvesztettek


2010. okt. 14. 11:08
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy butaságokat írtál kedves.

Nekem fajtatiszta kutyám van, akiért 90 ezret fizettem. Miért? Azért mert azt akartam, hogy megbízható helyről származzon, ne kelljen élete végéig különféle örökletes betegségektől szenvednie.

Szerinted nem örülnék, ha megvehettem volna 20 ezerért? De tudom, hogyha nekem vannak elvárásaim, akkor azért fizetni kell.

Neked van kocsid? Van mobilod? Számítógéped? Fogadjunk, hogy igen, és fogadjunk, hogy nem trabantod és nem is egy 5000 forintos telefonod.

Pedig lehetne, és akkor a többi pénzt a hajléktalanoknak adhatnád, ezen gondolkoztál már?

Nem akarom túlmagyarázni, majd mások is kifejtik a véleményüket.


Ja igen, és ha már én genyó nem adom oda az összes "felesleges" pénzem a hajléktalanoknak, akkor úgy próbálok segíteni, hogy egész hétvégén Devecseren fogok tapicskolni a vörösiszapban.


Tehát mielőtt ítélkezel mások felett, gondolkozz logikusan, és értelmes ember módjára.

2010. okt. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
a többség pedig ilyen, hogy menőzsére kell neki
2010. okt. 14. 11:23
 13/47 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem te valamit nagyon félreértettél, mert itt általában azt papoljuk, hogyha fajtatisztát akarsz, akkor bizony szánd rá a pénzt, és ne egy jó esetben csak naív és buta, rossz esetben pénzéhes és rosszindulatú szaporítótól szerezze be. Szerintem a kutya "beszerzésének" két elfogadható módja van:

menhely

becsületes, fajtajelleget javító tenyésztő.


Átmenet nincs. Aki fajtatisztát akar, az ugyan várjon már rá egy évet, és addig tegye félre a kutyatartásra szánt pénzt, és már meg is van egy "minőségi" jó genetikájú kutya.


Aki pedig szeretet akar kapni és adni, és gondozni egy kutyát, az szépen menjen be egy menhelyre, és válasszon egy szerencsétlenül járt keveréket.


Mi itt csak azt ellenezzük, amikor valaki a szaporítót támogatja pénzzel, hogy fenntartsa az áldásos tevékenységét. Ugyanis miattuk vannak harapós labradorok, allergiás és idegbeteg yorkiek, apportot hírből sem ismerő vizslák. Aki fajtatisztát vesz, azért veszi azt, mert azt hiszsi, hogy így tudja mire számíthat a kutyától, csak éppen egy szaporított fajtatiszta kutya sokszor köszönő viszonyban sincs a fajtajelleggel.


És ha akarod tudni, havonta utalok menhelynek, előző hónapban 30 ezerért vettem nekik felszerelést, mert épp megengedhettem magamnak szerencsére. Csak sajnos az isten pénze nem elég a menhelyeknek, amíg ész nélkül szaporítják a kutyákat, és az emberek örömmel fizetnek érte, merthogy milyen olcsó.

2010. okt. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Egészen pontosan mit is szeretnél kedves kérdező?...

Én csak annyit tennék ehhez az egészhez hozzá, hogy az általam megkeresett, adózott pénzből hadd tegyek azt, amit én akarok. Amúgy meg ha egy kóbor korcs kutya vagy egy hajléktalan között kellene választanom, hogy melyiket mentsem meg, akkor én a kutyát menteném. De semmi baj, mert akkor jössz te és jól megmented a hajléktalant. És akkor kvittek vagyunk és mindenki jól meg lesz mentve.

2010. okt. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést szinte bárkinek feltehetnéd. Te biztosan egész életedben csakis az alap élelmiszereket vetted meg, soha nem költöttél szórakozásra vagy a hobbijaidra. Miért nem adtad azt a pénzt a hajléktalanoknak ahelyett, hogy magadra kiadsz ilyen összegeket??? Vagy ha megtehetnéd, nem vennél egy szép házat egy panellakás helyett? Gyanítom, hogy igen.

Az, hogy te nem szereted a kutyákat, legalábbis lenézed őket, a te bajod. Sok embernek családtag vagy célja van vele, pl. vinné kiállításra stb. , sokaknak ez a hobbijuk.


Egyébként én szoktam adományozni, általában menhelyeknek. Azért nekik, mert az állatok ezerszer kiszolgáltatottabbak, mint az emberek, sokkal kevesebb segítséget kapnak és azt kell mondjam gyakran jobban rászolgálnak a támogatásra, mint az emberek...

2010. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:

szellő

nekem eddig mindig úgynevezett "szaporított" kutyám volt

soha, semmi bajuk nem volt

itt az egész kisvárosba senkinek nincsen drága kutyája, de én ezekről a betegségekről most hallok először, mióta olvasom az oldalt, még sosem hallottam volna, hogy diszpláziás a német juhásza valakinek vagy ilyesmi

egyszer volt egy rendes német juhászom valahogy elkaptuk valami "jó tenyésztőtől" értsd: vitte kiállításra

és 1 évesen megdöglött, pedig minden oltása rendben volt

ezen kívül pedig szaporított kutyája van mindenkinek, értsd: nincs tenyészszemle, nincs se szűrés, se semmi



AKI PEDIG EGÉSZSÉGES KUTYÁT AKAR, AZ TARTSON KEVERÉKET, ANNÁL EGÉSZSÉGESEBB FAJTISZTA KUTYA NINCS!

egy fajtatiszta kutyának sincs olyan kiváló génállománya, mint egy keveréknek, és egyiknek sem olyan ellenálló a szervezete, mint egy keveréknek

2010. okt. 14. 11:28
 17/47 A kérdező kommentje:

igazából énnekem nincs telefonom, nem trabantom van hanem zsigulim, és adakozni szoktam

szerintem ez jóval tartalmasabb élet, hogy más "fajtársaimon" segítek, mint hogy hobbira költsem a pénzem, pedig jól keresek

2010. okt. 14. 11:30
 18/47 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, abba belegondoltál már, hogy ha nem lennének fajtatiszta kutyák, akkor egyes fajták kihalnának, ami legalább akkora kár lenne az élővilágra nézve, mintha bármelyik más faj (tigris, bálna, stb.) kihalnak? Az állatok, köztük a kutyák is az élővilág részei, és ha már mi, emberként annyira megváltoztattuk a környezetet, az élővilágot, akkor kutya kötelességünk vigyázni a Földön élő állatokra.
2010. okt. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

de akkor is sokkal előbb magamra költöm a pénzem, mint hogy a hobbira költsem

szerintem saját maga mindenkinek előbbre való kellene hogy legyen, mint a hobbija, pl a kutya


ez ugyanolyan felfogás szerintem, mint az alkoholista inkább a csatornába alszik, de a házát is elissza

2010. okt. 14. 11:31
 20/47 A kérdező kommentje:
egyik fajta sincs kihalófélben, nagyon eltávolodsz a kérdéstől, nem értem hogy ezt mért írtad
2010. okt. 14. 11:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!