Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ismer meg a saját...

Miért nem ismer meg a saját kutyám?

Figyelt kérdés

3 hónaposan került hozzánk. Most kb 1 éves.

Sűrűn megugat engem, és a családtagokat is.

Kint vagyunk az udvaron, elég 10 perc szünet, amíg nem lát minket. Majd amint megint észrevesz elkezd ugatni, mintha idegenek lennénk. Kb 10-15 méteres távolságból nem ismer fel. Lehet nem jól lát? Mindig közel kell hozzámenni, és akkor kapcsol, hogy nem idegenek vagyunk… utána nagyon örül, és csóválja a farkát és hízeleg.

Ha a házból jövünk ki, akkor is képes megugatni.


2023. aug. 14. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mostanában lett ilyen, vagy alapból ilyen volt? Ha a saját kutyád, akkor ismerned kellene. Ha rossz a szeme, azt azért illik észrevenni, nekimegy dolgoknak stb. Ha ugat, akkor sem mindegy, hogy hogyan ugat. Az ugatás nem feltétlen azt jelenti, hogy nem ismer meg, lehet figyelemfelkeltés, unalom stb. Mennyit foglalkoztok vele egy nap? Kap enni és kész vagy viszitek sétálni, játszotok vele? Állatorvost kérdezted már, kivizsgáláson voltatok vele?
2023. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Vizsgáltassátok meg a szemét.
2023. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Alapból ilyen volt. Lehet látni rajta, hogy meglepődik, ha meglát, és félelemből ugat. Nem megy neki dolgoknak, talán csak messzire nem lát.

Állatorvossal csak a kötelező dolgokat csináltuk meg.

Szuka, és kóbor kutya volt… mindig is félősen viselkedett, amikor idekerült hetekig tartott mire normálisan meglehetett simogatni (mindig menekült, elbújt).

Leszidni se lehet normálisan, mert bepisil a félelemtől (mondjuk örömében is szokta, de szerencsére erről kezd leszokni).

Nagyon szeretet hiányosnak tűnik. Szó szerint a farok csóválja a kutyát… örömében egész teste tekereg, mint egy kígyó + ugrál is mellé. Trükköket jutalomfalat nélkül is megtanulja, elég csak megdicsérni és simogatni.

Sűrűn előfordul, hogy csak úgy odajön és nyomja a trükköket. Adja a pacsit, aztán hanyatt fekszik, hogy simogassam a hasát.

2023. aug. 15. 00:07
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
A leírás alapján tipikusan kinti kutyaként, biodísuként tartjátok. Ha nem él veletek, nem foglalkozton vele normálisan, nincs megfelelő kapcsolata veletek, mégis mit vársz?
2023. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Jaj szegényke. Nehéz sorsa lehetett előttetek.

Egyébként a kutyáknak meglepően rossz a látása, szerintem gyakrabban felismernek embereket szagról vagy hangról, mint a látásukat használva.

2023. aug. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Én is arra gondoltam rögtön, amire az 5-ös válaszoló. Nem engeditek be a házba a kutyát, ugye? Ez a gond. Engedjétek be magatokhoz, éljen együtt a családdal. Erre van szüksége.
2023. aug. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kinti-benti kutya. Este bejöhet aludni az előtérbe, meg nappal is többször bejön velünk. Nyilván szobába, meg ilyen helyekre csak ritkán engedjük.

Foglalkozunk vele. Csak nem mindig ismer fel.


Van egy idősebb kutyánk is, őt is szereti, mindenhova követi. Még nem vettem észre, hogy nem ismerte volna fel. Talán az emberekkel van baja, alapból fél tőlük.

2023. aug. 15. 01:05
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor jó, ha beengeditek. Viszont akkor tényleg nem tudom, miért csinálja ezt. És ha hozzászóltok amint kiléptek a házból? Ha hallja a hangotokat, akkor is megugat?
2023. aug. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyétek el állatorvoshoz, mondjátok el neki ezt így, és kérjetek egy alapos vizsgálatot, lehet-e érzékszervi, idegrendszeri probléma, zárjatok ki, amit csak lehet. Ha van egészségügyi gond, azt lehet célzottan kezelni, ha nincs, legalább kizártátok, és akkor kell egy jó tréner, aki együttműködésre alapozza a képzést.
2023. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg részben rossz emlékek az előéletéből, részben valami érzékszervi probléma is lehet. 9-es teljesen jól megmondta a tutit.
2023. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!