Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne ugasson...

Mit csináljak, hogy ne ugasson a kutyám rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos meghalt előző kutyusunk, középtermetű, keverék kutyus volt.

Most anyáék megengedték, hogy legyen egy golden retrieverem. Nagyon örülök neki. Még picike 3 hónapos.

Mindennap 3x kimegyek vele játszani a füves platzra, ami előttünk van. Még sétálni nem szoktam vele, mert mondta a doki, hogy azt még ne.

Anyáék a kutyasulit nem engedik.

Azonban most már remegve jövök be tőle és nem merem megsimogatni, most is sírva írom ki a posztot.

Ugyanis a kutyusommal eddig minden rendben volt. Aranyos volt, lehetett simogatni, hozd vissza a labdát, kötelet játszani. Nagyon szépen ül, ha kérem, mindig ott van a közelemben.

Azonban már 2. napja, ha kimegyek vele a rétre játék helyett morog rám és nagyon nagyon hangosan ugat, ami engem szörnyen megijeszt. Tegnap túl pörgött és meg is harapta a lábam, ami hálistennek nem lett mély seb, de azóta nagyon félek. :((((((

Apukám is szokott vele játszani, csak sokat dolgozik és rá nagyon hallgat, őt sose harapná meg, rá sose ugrana és őt sose ugatná így meg.

Már most rám sem ugrik, juti falikkal megtanítottam. Sétál hálistennek mellettem és ha kimegyek a házból rögtön leül. A kapunál is csak jelzésre jöhet ki, ott is leül és ha szólok jön. Tehàt látom, hogy szépen tanulja a dolgokat. Biztos, hogy nem éhségből csinálja az ugatást, hiszen megfelelő adagot megkapja napi 2-3x, amennyit kell egy ilyen idősnek.

Tudom, hogy csak játszani akar és valószínűleg nincs tudatában, hogy ez nekem nem tetszik.

Én ha ilyet csinál nem merem megsimogatni, lenyugtatni. Nem fogom jutalmazni sem ezért. Mérges hangon szólok, hogy nem szabad, ne ugass, nyugodj meg.

:( majd beviharzok a házba szomorúan.:(


Még kicsi igaz le fog nyugodni?

Ilyenkor eszembe jut az előző kutyusom ő kicsi kora óta sose harapott meg, sose ugatott meg engem, sose okozott volna fájdalmat, pedig semmit se csinálok másképp:(. Félek, mert ő nagyobb kutya lesz és nem akarom, hogy ártson nekem vagy bàrki másnak.


Kérlek segítsetek, ez még abból jön, hogy nagyon kicsi még?:(((


Megváltoztathatom igaz:( ? Én nagyon nyugodt, csendes természetű lány vagyok és mindig nyugodtan játszok vele meg simizem.



2023. aug. 19. 11:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
"Csendes termeszetu lany vagyok" itt a valasz a kerdesedre, mar a kiskutyaknak meg kell mutatni ki a fonok a hazba. Ha csendesen csitigatod mikor ugat nem jutsz elorebb, sot.. ha megtanulja hogy barmit elerhet hangosan zajongva ezt fogja csinalni. A mi kutyank nagyobb de nekem se szokott szot fogadni, mert en nem allok olyan kozel hozza/vagyok vele annyiszor, csak tesom meg apam szigorara hallgat.
2023. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Hát legtöbbször én vagyok vele és ezért is szomorít el.

Hát azért rendesen fel emeltem a hangomat mikor ugatott és morgott a fűbe lapulva, hisz nyilván nem akarom, hogy bántson.

Azért mondtam, hogy csendes és nyugodt természet vagyok, hogy nem pörgetem fel alapjáraton a természetemmel.

2023. aug. 19. 12:33
 3/32 A kérdező kommentje:

De apukám is meg a családom összes tagja nagyon csendes, nyugodt.

Még se ugat rájuk.

2023. aug. 19. 12:34
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2023. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szüleid súlyos felelőtlensége veled és még ráadásul a kutyával szemben is. Nem lenne szabad a gyereket egyedül hagyni ezzel a problémával. Ha kölyökkutyára van pénz, kutyaoktatásra is legyen. Határozottan ismételgesd a szüleidnek, hogy te nem tudod megfegyelmezni a kutyát, mert a korábbinak nem ilyen volt a természete, szükségetek van a kutyaiskolára. Az ő érdekükben is, nem vonhatják ki magukat alóla, az ő családjuk része az állat.
2023. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

A kölykök esetén a harapdálás természetes dolog. A morgást biztos agresszív morgásként kell értelmezni? Nem olyan, mintha azt akarná, hogy figyelj rá és játssz vele?

Lehet amúgy, hogy célszerű lenne nem kivinni az utcára, hanem először csak bent a kertben játszani vele, mert odakint sokkal több inger (szagok, hangok) érik, a benti környezetet pedig már ismeri, így nincs annyira felspanolva és könnyebb vele bánni. Emellett az se mindegy, hogy mit és hogyan mondasz neki. Elég azt mondani, hogy "NEM!", nem kell hozzátenni, hogy "ne ugass!", "ne harapj!", stb. Erélyesen, határozottan szólj rá, nézz rá és ha úgy van, üss az orrára vagy emeld fel a kezed - ne verd meg, de ha néha ráütsz egy kicsit az orrára, attól nem lesz baja, persze nem ököllel. Azt se tartom rossz ötletnek, hogy ha mondjuk játszotok, pl. labdáztok, akkor ha elkezd harapdálni, akkor abbahagyod a játékot és ott hagyod (ezt max a kertben tudod megtenni), hátha összeköti, hogy ha harapdálja a lábadat, akkor nem fogsz vele foglalkozni.


Amikor az én labradorom (a két kutyafajta amúgy is hasonló személyiségű) kicsi volt, ő is harapdált, ugrált, de leszoktattuk róla viszonylag gyorsan, bár ő nem egyedüli kutya volt. De a másik kutyus is (sajnos már nem él, pár hete halt meg, 16 éves volt) időnként rászólt, ha túlment egy határon, pl. rámordult vagy lenyomta a földre (nem harapta át a torkát természetesen). Ezek természetes dolgok, megmutatja, hogy ki a főnök és mik a szabályok, az embernek is ezt kell tenni, csak picit más módszerekkel és ha lefekteted nála a szabályokat, tudni fogja mit szabad és mit nem, de ez időbe telik és következetesnek kell lenni. Emellett az is segítene, ha a család minden tagja kivenné a részét és ugyanazok a szabályok vonatkoznának a kutyára bármelyikőtökkel is van.

2023. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy mindig ugyanazt a szót használd, ne cifrázd. Én is nyugodt természetű férfi vagyok, de ez önmagában nem hátrány, ha következetes és egyértelmű vagy. Ne féljen tőled, de tudja, hogy mit szabad és mit nem.
2023. aug. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Kolyokkutya nem agresszív! A morgása, ugatása mást jelent?Próbálgatja magát.
2023. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

A kutya játszik, te pedig még erősíted is, hogy durván játsszon. Nem gond, hogy játszik, de keretet kellene szabni ennek. Le kellene ezt a durvulós játékot, mert így csak egyre rosszabb lesz.


Egyébként golden nem kerti kutyának való. Pláne nem kölyökként. És miért nem viheted kutyasuliba? Jól látszódik, hogy neked kellene tanulnod a kutyádról, ez pedig a kutyasuli által lehetséges.

2023. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
29%
Tudom, nagy a kísértés, hogy az előző kutyusodhoz hasonlitsd a mostanit, és ez még sokáig így lesz. De egy valamit nem szabad elfelejteni: minden kutyus (és cicus is egyébként) egy külön egyéniség, saját karakterrel. A labrador nagyon jó természetű kutya, nem kell majd túlzottan megfegyelmezned, mint mondjuk egy kuvaszt, hogy a gazdájának fogadjon el és tiszteljen.
2023. aug. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!