Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne ugasson...

Mit csináljak, hogy ne ugasson a kutyám rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sajnos meghalt előző kutyusunk, középtermetű, keverék kutyus volt.

Most anyáék megengedték, hogy legyen egy golden retrieverem. Nagyon örülök neki. Még picike 3 hónapos.

Mindennap 3x kimegyek vele játszani a füves platzra, ami előttünk van. Még sétálni nem szoktam vele, mert mondta a doki, hogy azt még ne.

Anyáék a kutyasulit nem engedik.

Azonban most már remegve jövök be tőle és nem merem megsimogatni, most is sírva írom ki a posztot.

Ugyanis a kutyusommal eddig minden rendben volt. Aranyos volt, lehetett simogatni, hozd vissza a labdát, kötelet játszani. Nagyon szépen ül, ha kérem, mindig ott van a közelemben.

Azonban már 2. napja, ha kimegyek vele a rétre játék helyett morog rám és nagyon nagyon hangosan ugat, ami engem szörnyen megijeszt. Tegnap túl pörgött és meg is harapta a lábam, ami hálistennek nem lett mély seb, de azóta nagyon félek. :((((((

Apukám is szokott vele játszani, csak sokat dolgozik és rá nagyon hallgat, őt sose harapná meg, rá sose ugrana és őt sose ugatná így meg.

Már most rám sem ugrik, juti falikkal megtanítottam. Sétál hálistennek mellettem és ha kimegyek a házból rögtön leül. A kapunál is csak jelzésre jöhet ki, ott is leül és ha szólok jön. Tehàt látom, hogy szépen tanulja a dolgokat. Biztos, hogy nem éhségből csinálja az ugatást, hiszen megfelelő adagot megkapja napi 2-3x, amennyit kell egy ilyen idősnek.

Tudom, hogy csak játszani akar és valószínűleg nincs tudatában, hogy ez nekem nem tetszik.

Én ha ilyet csinál nem merem megsimogatni, lenyugtatni. Nem fogom jutalmazni sem ezért. Mérges hangon szólok, hogy nem szabad, ne ugass, nyugodj meg.

:( majd beviharzok a házba szomorúan.:(


Még kicsi igaz le fog nyugodni?

Ilyenkor eszembe jut az előző kutyusom ő kicsi kora óta sose harapott meg, sose ugatott meg engem, sose okozott volna fájdalmat, pedig semmit se csinálok másképp:(. Félek, mert ő nagyobb kutya lesz és nem akarom, hogy ártson nekem vagy bàrki másnak.


Kérlek segítsetek, ez még abból jön, hogy nagyon kicsi még?:(((


Megváltoztathatom igaz:( ? Én nagyon nyugodt, csendes természetű lány vagyok és mindig nyugodtan játszok vele meg simizem.



2023. aug. 19. 11:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az baj, ha a kutyasulit nem engedik. Egyáltalán tenyésztőtől vettétek a kutyát?

Mindegy.

Figyelj, amúgy vannak jó oktatóvideók, belinkelek ide neked párat, akiktől érdemes tanulni, ezekkel el tudnál indulni, kérdezhetsz is tőlük. Ha anyádéknak nincs esze, legalább te próbálj okosabb lenni. Kitartást!

[link]

[link]

[link]

2023. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Youtube-n is szoktam nézni videókat.

Biztos vagyok benne, hogy nem agresszióból morog, lapul le a fübe és ugat, hanem követel, hogy játsszak vele, foglalkozzak vele, amit azért nem értek, mert nyilván azért vagyok ott vele, hogy játsszunk dobjam neki a labdát, botot vagy húzzuk a kötelet.

Látom, ha megunja akkor előveszem a másik jàtékát, de van, hogy csak leülök a padra mikor elfáradok a nagy melegben és várnám, hogy odajöjjön megsimogassam. Akkor történt pl. Ez az eset.

A harapás meg azèrt volt, mert pont a kötélhúzós és labdás játékot játszottuk, fel volt pörögve nagyon és belecsípett a lábamba sajnos, ami nagyon-nagyon fájt, na akkor az orrára koppintottam.

Mikor éles hangon ugat rám en nem merek az orrára koppintani én akkor csak megmondom, hogy Nem, nem szabad és elmegyek, hogy így nem tudunk játszani.

Csak nagyon elérzékenyültem, hogy eddig sose ugatgatott meg, sem követelőzött.

Nem szeretném a volt kutyámhoz hasonlítani természetesen, csak van egy elvárásom felé, hogy ezeket ne csinálja és akkor minden rendben lesz.

Szeptembertől kezdődik nekem az iskola és akkor már csak suli előtt és után fogok tudni vele sokat foglalkozni.

Most azonban déltájt is nagyon sokat játszunk.

2023. aug. 20. 10:41
 13/32 A kérdező kommentje:
Azonban még ha tudom is, hogy játékból egyszerűen félek, hogy ne hogy megint megharapjon, mert az nekem nagyon fáj. És ilyenkor inkább menekülök.
2023. aug. 20. 10:42
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Idővel jobb lesz, viszont ilyen melegben ne labdázz vele a szabadban, mert nem tesz jót neki.
2023. aug. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
A kölyökfogak hegyesek, a felnőtt kutyák fogai már mások, de kölyökként kell megtanulnia, meddig mehet el. Ők egymással is játszanak így, és jelzik is egymásnak visítással, ha a tesó erősebbet harapott. Te is egyértelműen jelezd, ha fáj, és akkor hagyd abba a játékot. Illetve felajánlhatsz neki mást harapdálni, amit szabad. Arra figyelj, hogy olyat ne harapdálhasson, amit könnyen szétkap, mert ha lenyeli, abból baja lehet.
2023. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
54%

Félsz a saját kölyök kutyádtól? Egyszerűen gyereknek nem lenne szabad venni kutyát, mert pont ez történik, mint most: 2 nap alatt megunja, elege lesz, nem akar vele foglalkozni.

Ha meg húzni fogja a pórázt, akkor meg gondolom majd nem viszed sétálni sem...


És mit keres kinti tartásban egy ennyire kicsi golden?

2023. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Nem vagyok már egyébként gyerek, gimis vagyok.

Félek igen, azért írtam ki a kérdést, mert van mikor nagyon felpörög.

Azóta sokat javult. Amint elkezd ugatni rám a fűbe lapulva meg próbálja megcsípni a lábam hangosan megmondom, hogy nem és úgy teszek, hogy ez mekem nagyon roysz és bemegyek és csak kis idő után megyek ki.

Egyébként sokat javult én szerintem, csak van bennem egy pici stressz, mert kezdődik a suli és szeretném még ez alatt a 2 hét alatt ügyesen megnevelni, hogy legyen jóságos. Ugathat, de nem engem mérgesen.

2023. aug. 21. 20:03
 18/32 A kérdező kommentje:

Sajnos mikor megharapta a lábamat, ami miatt a kerdést is kiírtam, akkor pont azt tettem amit javasolni szoktak, hogy labdát, meg rágókát, kötelet tettem a szájába es mondtam, hogy ezt rágd.

És sajnos mivel fel volt pörögve, ugrált jobbra-balra ugatva, jól belecsípett a lábamba.

2023. aug. 21. 20:05
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Tanítsd meg pihenni, az is nagyon fontos. Most a kánikula még a kezedre is játszik, mert ilyen időben nem szabad túl intenzíven terhelni, mert túlhevül. Azokat a Tiktok csatornákat pont azért javasoltam, mert nagyon jól meg is mutatják és el is magyarázzák, mit miért csinálnak, és ott tényleg válaszolnak, ha kérdezel. Most pillanatnyilag nem tudom, Youtube-on fent van-e bármelyikük is.
2023. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

2 hét alatt akarod megnevelni? Édesként 1.5 év, arra számíts. Addig gyerekeszű, es a kamaszkor ezerszer rosszabb lesz.

Mint már kérdezték, csak nem válaszoltál: mit keres egy ennyire kicsi golden kinti tartásban?!

2023. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!